1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Еурокрем

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Alesii, 31 јули 2012.

  1. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    И јас како помала јадев многу еурокрем, се сеќавам мајка и од работа ќе донесеше цела кофичка црно бел еурокрем, врска немам која марка беше толку се сеќавам и за 3 дена го однемуваше, го јадевме многу и јас и брат ми, со лажичка црпевме :D . Е како минуваше времето и растевме, некако се послабо го јадам и ете сега ептен ретко, дома имам обавезно Нутела, тој ми е најубав за сега, кога одам Мк си купувам на Таково тој ми е еден од најомилените, ама тука бидејќи нема таков морам Нутела да си купувам и така, чат пат ако ми текне ќе си намачкам на лепче за доручек ама послабо, некако не ме влече сега толлу многу да јадам еурокрем отколку кога бев мала, се си е до време :wasntme:
     
  2. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Порано јадев повеќе, море нон-стоп
    (затоа си имаше и последици :wasntme: ).
    Најубаво ми беше/е да јадам со прсти, :mm: или да макам со соленки. И сега купуваме редовно, да има за во кризни ситуации, ама не го јадам толку често, чат-пат.

    Најубав ми е од Агроплод, незаменлив е. Исто, убави ми се и Луна, Алми, оној шарениот од Кам, Финети, Памелина (порано го имаше, сега не знам), Ципирипи и др.
    Кога станува збор за благо, не пребирам, особено ако е чоколадно :wasntme: . Плус, гледам да ми одговара и на џебот, да не е некој прескап.

    Оној од Таково ич не ми е убав, некако многу се лепи и како грутка стои, не можам ни да го намачкам ни ништо. Нутела имам јадено ама искрено не ми е ништо различна од другите, добро, поскапа е и преблага за мој вкус.
     
  3. potterholic

    potterholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    419
    "Ајрукрем" по нашки :D Најубав ми е Мистер Чок, дефинитивно. Потоа Луна и оној на Свислион, со верверичка.
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  4. manekenka10

    manekenka10 Нов член

    Се зачлени на:
    24 септември 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    8
    ММММммммммммммх мх мх мх... со палачинки мх мх
    (мислам дека е забрането рекламирање :?: )
     
  5. Miss.Baller

    Miss.Baller Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    56
    Нутела - една и незаменлива :inlove:
     
  6. BlueHeart

    BlueHeart Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    237
    Допаѓања:
    469
    Пол:
    Женски
  7. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    [​IMG] ммм го обожавам
     
  8. Cece25

    Cece25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    45
    Me too :lol:
     
  9. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Со палачинки, банана, шлаг= совршена комбинација :wasntme:
    Најомилен ми е Луна, па Алпико, па oд Агроплод :wasntme: А иначе се знај кој е најубав- Нутелата, ама и цената му е многу интересна. За наш стандард, скап е.
     
  10. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Си сакам кремче,ама знам дека не треба многу. :wasntme: Овој од погоре ми е најомилен,особено со палачинки...мммм....потоа и Нутелата ја сакам, таа повеќе со леб. 8) Не сум пробала и многу други,доволни ми се овие. :D
     
  11. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Јас не знам зошто се крева толкава фама околу Нутелата - крем како крем, без тоа белото не чини! :D
    Кај е скапа, па малку е - тегличето тежи многу и е оптичка варка.
    Не е лош крем, ама повеќе ми е комерцијалка отколку вистински вкусен крем.
    Мене омилени ми се кремчињата на Таково и овој Вундер - откритие на годината ми е! :inlove:
    [​IMG]
    Ефтин, вкусен, не станува камен како што знае да се случи со некои кремчиња и совршен е! :P
     
    На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Каква Нутела, какви западњарски, капиталистички бакрачи? ЕУРОКРЕМ! И тоа лично за мене оној од Агроплод Ресен!
    Ептен звучам ко тежок екс ЈУ носталгичар ем комуњар а? :lol:

    Сериозно. Еурокрем ми е симбол на детството. Се сеќавам кога не се прибиравме дома со саати, се качувавме до дома колку да ги залажеме родителите дека као демек ќе ручаме - шије ми га Џура работава, и се враќавме сите со по една дебела кришка бел леб и еурокрем! Се разбира колку повеќе имаш од белото, толку повеќе си цар.
    Е сега не си цар ако ти се соберат катанга другарчиња и почнат сите со - „дај еден гриз“ а не дај боже да дојдат машките, отиде кришката и во мојот случај беше „леле аман кој ќе се качува пак до трети да земе уште една кришка“ :D
    А некои поединци не ти даваа гриз. Го држеа прстот на лепчето за да не им гризнеш премногу. Лоши! :devil:

    Ако ова не е доказ дека еурокремот е закон, не знам што е!

    Еурокрем со лаЈче ми е втор по омиленост. Еурокрем на прст, такоЃе омилено.
    Ама еурокрем и палачинка, е тоа ми е веќе оргазам на сетилото за вкус.

    Јас не сум баш по благото, особено не сега, некако со тек на време се одвикнав, и можам да издржам без благо јадење подолго време. Ама го прогласувам еурокремот за најубавото благо нешто што постои на планетава.
    Освен кога го ставаат во неограничена количина на вафлите во Палма...мислам дека тогаш ми се одмили и еурокрем, и вафли и се.
    А инаку, круна му ставам. Е така. За секогаш. Оп стоп, не примам баксуз! :D
     
    На T.e.d.d.y, antonina и Marilyn-Monroe им се допаѓа ова.
  13. Lina92

    Lina92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    29
    само ЕУРОКРЕМ
     
  14. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Овој е грчки еурокрем и е преубав!
    Каква Нутела, вода може да му носи, а и цената е одлична околу 4-5 евра е цела голема кантичка во Лидл, додека најмалото 200-300 грама е 1,20. :rock:

    Кога ќе одите кај јужниве соседи земете си и пробајте, го има и на Фри шоп ама поскап е, во Лидл е најефтин.
     

    Прикачени фајлови:

    • 1.jpg
      1.jpg
      Големина на фајлот:
      126,9 KB
      Прегледи:
      252
    • merenda1kg380.jpg
      merenda1kg380.jpg
      Големина на фајлот:
      87,2 KB
      Прегледи:
      250
    На Espadrila му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Nika666

    Nika666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    217
    Леле дечко ми е полуден по овој крем, кога бевме на одмор летоска прво што купивме беше еурокрем :lol:
     
  16. IvanaOneD

    IvanaOneD Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Крем си е крем каков и да е најубав е
     
  17. Dala

    Dala Популарен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.890
    Нутела :inlove:
     
  18. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Џабе објвавуваат слики и статуси за Нутела, кога дома мачкаат мармалад. ;)
    Инаку Агроплод од Ресен, и Таково повеќе ми се допаѓат него Нутела. Пробав и Нутела ама не е којзнае каков вкусот. :)
     
  19. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    Нутелата ни е омилен дома, ама не само заради вкусот, за мене најмногу затоа што нема транс масти, нема хидрогенизирана растителна маст, што во другите кремови од тој тип има. Ако веќе сакаат децава да јадат нешто такво, тогаш барем нека е најквалитетното што јас можам да го најдам. А и квалитетот... неколку пати кога сум земала од Таково Еурокрем имало различен квалитет. Еднаш беше толку лош вкусот што цело кантиче (а земав кантичка, од 1 кг мислам) го фрливме. Затоа (за)сега Нутелата ни е фаворит, таму немало отстапувања.
     
  20. Talita

    Talita Популарен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    1.396
    Пол:
    Женски
    Темава ми го отвори апетитот :)Си намачкав 4 кришки :$ Oвој ми е најдобар [​IMG] многу е мек, а обично кога ке купам друг тоа одозгора како чоколада е тврдо,и пола саат ми замина во фрлање на тоа тврдото. Така да овај ми е најдобар :D