1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ефект на ден потоа таблети

Дискусија во 'Канта' започната од Leptirce18, 20 ноември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Leptirce18

  Leptirce18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Вака да ве прашам...испив од оние ден потоа контрацептивни таблети...и во аптеката ми рекоа дека по саат или 2 треба да искрварам, пука јаце клетката но ништо од тоа...Јас вчера ја испив околу 12h и до сега нема ништо...Дали е тоа нормално или всушност таблетата немала никаков ефект....ако може да ми дадете некое мислење? ;( :worried:
   
 2. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.332
  Допаѓања:
  22.463
  Пол:
  Женски
 3. Leptirce18

  Leptirce18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  мислам дека темава не е поврзана со мојава..... јас сепак прашувам нешто друго :)
   
 4. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  слушај ме мила. таблетите за ден потоа содржат висока концентрација на хормони. што тоа значи. тоа значи дека, со внесување на дополнителната количина хормон во твоето тело ( бидејки хормонот нормално се произведува во твоето тело), правиш зголемен ефект на хормонот. овие таблети делуваат на следниов начин- зголемената количина хормон прави дополнителна заштитна обвивка која го оневозможува вгнездувањето на евентуално оплодената јајце клетка во матката. зошто треба да се испијат најбзо што можеш?- за да го оневозможиш вгнездувањето на оплодената јајце клетка. се смета дека за овој процес се потребни приближно 72 часа и затоа се препорачува да се испие во овој временски период. е сега околу крварењето. некои жени да-ке искрварат. но некои не. тоа си е индивидуално. затоа немој да паничиш. можно е да ти го пореметат циклусот малку.
  доколку се испијат на време, високо ефикасни се немај гајле.

  се надевам малку ти помогнав. ;)
   
 5. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Јас имам пиено такви апчиња и исто така ми кажаа дека треба ден потоа да искрварам. И се нервирав ко луда, мислам дека животов ко филм ми помина низ главава. Искрварив после 5-6 дена. Значи, зависи од организмот. Така да, не грижи се, нема ништо страшно што сеуште не си искрварила ;)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.