Ефикасна диета

Дискусија во 'Диети' започната од The.Pink.Angel, 26 декември 2012.

 1. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  131
  Oва диета ја има прoбано една моја многу блиска роднина и ослабна 7килограми ама незнам точно за колку време ослабна ама знам дека е од таа диета и без никакаква физичка активност и не и се повратија килограмите за брзо време ама таа одеднач почна се да јаде и пак ги накачи затоа е препорачливо после завршувањето на диетата да се внимава што се јаде ! и потребно е во текот на диетата да се пие многу вода и чај без засладувачи.Jас ке ја започнам диетата во понеделник.
  може да се јаде само жетварски леб 1-2 парчиња. во кој ден ден сакате може да јадете благо ама не претерaно!!!

  Секое утро до 12 часот се јаде само овошје,вечерата секогаш е исто како што се јаделе за ручек само пола порција

  1 ден
  Ручек варени тесетенини со рендено сирење и салата
  Вечера исто како и ручекот само пола порција

  2 ден
  Pучек 2 варени јајца,2 виршли,1 парче сирење и салата
  Вечера исто како и ручекот само пола порција

  3 ден
  Pучек варен компир со салата
  Вечера исто како и ручекот само пола порција

  4 ден
  Pучек 2 парчиња риба со салата
  Вечера исто како и ручекот само пола порција

  5 ден
  Pучек варено телешко месо со салата
  Вечера исто како и ручекот само пола порција

  6 ден
  Pучек 2 парчиња варено пилешко месо со салата
  Вечера исто како и ручекот само пола порција

  7 ден
  Pучек кисело млеко,двопек,1 варено јајце со салата
  Вечера исто како и ручекот само пола порција

  8 ден
  Pучек варено пилешко со многу салата
  Вечера исто како и ручекот само пола порција

  9 ден
  Bо овој ден се избира од претходните денови што сакате да јадете (пример 1 ден Ручек варени тесетенини со рендено сирење и салата)

  Вечера исто како и ручекот само пола порција

  После девети ден се започнува од 1 ден се додека вие мислите дека е доволно!
   
 2. veronika.zafirova

  veronika.zafirova Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  А каква салата (каква сакам ли ? ) :fubar:
   
 3. MidnightFlower

  MidnightFlower Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  47
  Па салата од свеж зеленчук нормално, каква друга салата би можело за диета ?
   
 4. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  131
  Jas jadam i tursija koga nemam sveza :)