1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ефикасна диета

Дискусија во 'Диети' започната од The.Pink.Angel, 26 декември 2012.

 1. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  132
  Oва диета ја има прoбано една моја многу блиска роднина и ослабна 7килограми ама незнам точно за колку време ослабна ама знам дека е од таа диета и без никакаква физичка активност и не и се повратија килограмите за брзо време ама таа одеднач почна се да јаде и пак ги накачи затоа е препорачливо после завршувањето на диетата да се внимава што се јаде ! и потребно е во текот на диетата да се пие многу вода и чај без засладувачи.Jас ке ја започнам диетата во понеделник.
  може да се јаде само жетварски леб 1-2 парчиња. во кој ден ден сакате може да јадете благо ама не претерaно!!!

  Секое утро до 12 часот се јаде само овошје,вечерата секогаш е исто како што се јаделе за ручек само пола порција

  1 ден
  Ручек варени тесетенини со рендено сирење и салата
  Вечера исто како и ручекот само пола порција

  2 ден
  Pучек 2 варени јајца,2 виршли,1 парче сирење и салата
  Вечера исто како и ручекот само пола порција

  3 ден
  Pучек варен компир со салата
  Вечера исто како и ручекот само пола порција

  4 ден
  Pучек 2 парчиња риба со салата
  Вечера исто како и ручекот само пола порција

  5 ден
  Pучек варено телешко месо со салата
  Вечера исто како и ручекот само пола порција

  6 ден
  Pучек 2 парчиња варено пилешко месо со салата
  Вечера исто како и ручекот само пола порција

  7 ден
  Pучек кисело млеко,двопек,1 варено јајце со салата
  Вечера исто како и ручекот само пола порција

  8 ден
  Pучек варено пилешко со многу салата
  Вечера исто како и ручекот само пола порција

  9 ден
  Bо овој ден се избира од претходните денови што сакате да јадете (пример 1 ден Ручек варени тесетенини со рендено сирење и салата)

  Вечера исто како и ручекот само пола порција

  После девети ден се започнува од 1 ден се додека вие мислите дека е доволно!
   
  На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
 2. veronika.zafirova

  veronika.zafirova Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  А каква салата (каква сакам ли ? ) :fubar:
   
 3. MidnightFlower

  MidnightFlower Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  47
  Па салата од свеж зеленчук нормално, каква друга салата би можело за диета ?
   
 4. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  132
  Jas jadam i tursija koga nemam sveza :)
   
 5. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.315
  Допаѓања:
  6.734
  Пол:
  Женски
  Јас се решив од денес да ја почнам.
  Ја држев ефикасната седумдневна и симнав 3 -4 кила ама пак ги вратив. Оваа е слична со таа па ќе и дадам шанса.

  За денес за појадок имав едно јаболко и шака лешници.
  Со сварив макарони и чекам 12 саат за да јадам. Не ми изгледа тешка така да баш ме интересира што ќе се случи. Требаше да почнам диета според нутриционист ама сплет на околности и не сум во можност моментално.
   
 6. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  7.298
  Пол:
  Женски
  Симонче, те молам пиши фидбек за неколку дена. Баш ме интересира дали ќе има резултати.
   
  На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.