1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ефикасна седумдневна диета

Дискусија во 'Диети' започната од jabol4e, 22 мај 2011.

 1. jabol4e

  jabol4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  29
  1 ден
  Доручек:овошје или зеленчук а може и комбинирано и чај да се пие.
  Ручек:макарони со сирење или јогурт.
  Вечера:супа од зеленчук
  2 ден
  Доручек: овошје или зеленчук а може и комбинирани и чај да се пие
  Ручек: варен компир со салата
  Вечера салата
  3 ден
  Доручек овошје или зеленчук а може и комбинирани и чај да се пие
  Ручек печен компир со една чаша јогурт или кисело млеко
  Вечера едно парче овошје
  4 ден
  Доручек овошје или зеленчук а може и комбинирани и чај да се пие
  Ручек 1 варено јајце плус домат\краставица и едно парче сирење
  Вечера едно парче зеленчук
  5 ден
  Доручек овошје или зеленчук а може и комбинирани и чај да се пие
  Ручек шпагети со сирење или јогурт
  Вечера супа од зеленчук
  6 ден
  Доручек овошје или зеленчук а може и комбинирани и чај да се пие
  Ручек пасиран компир без сол со една чаша јогурт или едно парче сирење
  Вечера едно парче овошје
  7 ден
  Доручек овошје или зеленчук а може и комбинирани и чај да се пие
  Ручек пилешко месо или риба со ориз или компир но варен или печен без зејтин
  Вечера салата
  искрено да ви кажам јас ја дрзев оваа диета две недели и имасе ефект ослабев 10-12 кила но би било подобро и да имате некоја физичка активност како кога ке станете рано сабајле да направите неко кратки везби кои траат 15-30 минути јас и везбав а и се двизев многу секогас си наогав некоја работа во текот на денот а на компјутер седнував дури вечерта ретко некогас во денор кога ми беше здодевно.
  имам една препорака секое утро 5 минути прет појадокот да се напиете една чаша вода а и во текот на денот да се пие тоа и е препорака од еден доктор.
  оваа диета дава извонредни резултати а менито е со здрави јадења ко ке го задоволат вашиот организам.
  срекно на тој што ке ја почне..... :) :D :(
   
  На teenager2205, asdht, peperutche21 и 25 други им се допаѓа ова.
 2. Dulce

  Dulce Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  35
  за колку време ослабе ?
   
 3. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  6.168
  Допаѓања:
  21.189
  Пол:
  Женски
  Има напишано погоре за 2 недели 10-12 кила, мислам дека тоа е многу за 2 недели не е здраво толку да ослабиш за 2 недели :)
   
 4. Zbuneta90

  Zbuneta90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  Jabol4e дали во твојата диета шпагетите и макароните беа обични или од тие интегралните? Ти во тие 2 недели воопшто не конзумираше леб?? Можеби ќе ја пробам твојава диета, сакам да смалам 5-6 килца! :)
   
 5. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  Мене ме интересира дали може да се конзумира кафе и сокови (пр. цеден лимон, портокал...не купечки туку домашни)...друго-колку компир во грамажа? Или пак се мисли на порција/чинија...истото и за шпагетите/макароните?
   
 6. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  Наместо супа со зеленчук може обична супа и плус нешто зеленчук да јадам???
   
 7. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.647
  Сакам да ја пробам оваа диета, али да завршам со школото прво. Тоа го кочи мојот живот. :D
   
 8. Aurelia-Aurita

  Aurelia-Aurita Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  41
  Од утре ја почнувам со другарка ми. Ќе ја држиме 2 недели, па ќе пишувам какви резултати има :)
   
 9. Dulce

  Dulce Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  35
  Какви ви се резултатите ?? јас денес ја почнав па ќе пишам за една две недели ;)
   
 10. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  295
  Koга ја читав стварно ефикасно изгледа, би ја пробала за во иднина :)
   
 11. lovely-pretty-girl

  lovely-pretty-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  6
  дека е краткотрајна диетава, па си мислам да не има јо-јо ефект како и секоја кратка диета ...
  ТЕБЕ ТИ СЕ ВРАТИЈА КИЛОГРАМИТЕ?? :)
   
  На didi1982 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. femina.girl

  femina.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2011
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Devojki Dali imate rezultati so dietava
   
 13. Rock.Girl

  Rock.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  48
  И јас сакам да ја пробам ... 10-12 кг за 2 недели богами не е малку.
  А некој друг ја испроба ли оваа диета??
   
 14. Aurelia-Aurita

  Aurelia-Aurita Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  41
  девојки јас ја прекинав, ми се поклопи баш со полуматура и неможев..
  сака некој од утре со мене, па да си се тешиме? :)
   
 15. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  835
  Допаѓања:
  1.462
  Сакам и јас да ја почнам оваа диета, ми изгледа лесна за држење и така само еднаш во денот имам обилен оброк останато што јадам е само овошје и зеленчук...ме интересира некој друг конкретно што ја држел дали е ефикасна, бидејки гледам претежно се јаде само јаглехидрати и скроб, па затоа некако се двоумам... :*
   
 16. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  Jas sakam da prasham kolku kompir treba da se jade???
   
 17. Srcka92

  Srcka92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  Прв ден:
  Појадок: портокал, четири кекси, шолја незасладено кафе или чај.
  Ручек: портокал, варено јајце, половина шолја јогурт.
  Вечера: два домати, две варени јајца, краставица или зелена салата.
  Втор ден:
  Појадок: портокал, четири кекси, шолја незасладено кафе или чај.
  Ручек: портокал, варено јајце, половина шолја јогурт.
  Вечера: плескавица (125 г мелено месо), портокал, домат, четири кекси, шолја незасладено кафе или чај.
  Трет ден
  Појадок: портокал, четири кекси, шолја
  незасладено кафе или чај.
  Ручек: портокал, варено јајце, половина шолја јогурт, зелена салата или две краставици, незасладени пијалаци.
  Вечера: плескавица (125 г мелено телешко месо), портокал, четири кекси, шолја незасладено кафе или чај.
  Четврти ден
  Појадок: портокал, четири кекси, шолја незасладено кафе или чај.
  Ручек: 125 г немасно сирење, домат, четири кекси.
  Вечера: плескавица (125 г телешко месо), четири кекси, два домати, јаболка.
  Петти ден
  Појадок: портокал, четири кекси, шолја незасладено кафе или чај.
  Ручек: 200 г риба или пилешко месо, четири кекс


  ЖЕНСКИ,МЕНЕ ОВАА МИ СЕ ДОПАЃА,ПИШУВА НА СТРАНАТА ДЕКА Е МЕДИЦИНСКА И ЗА 1 НЕДЕЛА СЕ СЛАБЕЕ ОД 2-5 КГ.ОД ПОНЕДЕЛНИК ИДАМ СО ОВАА,ЌЕ ВИ ПИШАМ КАКВИ СЕ РЕЗУЛТАТИТЕ, СЕ НАДЕВАМ ЌЕ ИЗДРЖАМ :$
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  ја почнувам оваа диета,за ден,два,ми зависи од родендени :D
  ми изгледа ептен лесна,а и ефикасна :) некој да не ја има држено,скрос цела? и резулатите да каже? =)
   
 19. Daddy.girl

  Daddy.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  81
  Гледам зимава баш и не сте по диетите :) Ама за празнициве јас се поправив и мора под итно да се симне ова чудо, инаку ќе се навикнам да си го носам, па нема да сакам после :)
  Од денеска почнав со оваа диета, па ќе видиме.. Ќе ве известувам што и како,па на лето да примените и вие :):):) :*
   
 20. Brojce

  Brojce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  19
  Што направи со диетата?Ја издржа ли , успешна ли беше?
  Јас планирам да ја почнам ама не сум убедена многу во резултатите на крајот :worried:
  Ќе видам ајде дали ќе се одлучам за оваа или за некоја друга,сепак советите и мислењата ми се добродојдени од тие кој ја имат држено :D