1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ефикасна седумдневна диета

Дискусија во 'Диети' започната од jabol4e, 22 мај 2011.

  1. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    и овде ќе пишам имам 55 кг ама имам стомак не ми е бино да ја намалам килажата тку стомакот. дали помага ова диета
     
  2. lollipop93

    lollipop93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    88
    Леле луѓе како издржувавте првите денови со тие овошја за дору4ек компири и сл..И јас сакам да намалам 2-3кг ама тешко ќе биде дај кажете како се отргнувавте од јадењето кога ви се јадеше или кога дома мајкави направила ру4ек па цела куќа мирисаааа :(
     
  3. lollipop93

    lollipop93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    88
    Стомачни самооо никаква диета :hai:
     
  4. emilijaaaaa

    emilijaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2

    ЕЕ да ти кажам јас излегував надвор или во комшии кај другарка кафе да пијам да не ги гледам кај што јадат :D морав така зошто мн сум стрвна :tmi: а кога направи сарма каснав малце што да правам неможев да издржам :D Иначе имам симнато 4кг за 11 дена најмногу ми се забелешува во стомакот и кај спојлерите..
     
    На lollipop93 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. lana8

    lana8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    180
    Од вчера почнав со оваа диета па ќе видиме како ќе оди, Поздрав :)
     
  6. DjinTonik

    DjinTonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    110
    Џабе ти е и стомачни ако не ставиш појас околу половината, облечи се во тренерки горе и правац на кеј да трчаш... после трчањето направи неколку стомачни. Мора првин да се стопи салото на стомакот па после да дојдат до израз мускулите, џабе ако се под салото. А да... и храни се здраво немој да гладуваш штом не сакаш да ослабеш на други места, јади повише протеини и тоа е тоа ;)
     
  7. kiki4kablondy

    kiki4kablondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Женски
    Јас од утре ја почнувам диетава заедно со сестра ми па ке ви пишам за 1 недела колку ке ослабам. Немам време за вежбање ама затоа на работа сум 7саати на нозе во трчање па тоа ке ми биде активноста :) имам 68кг до 60-62кг да дојдам планирам ама ке видиме....си посакувам многу срекаааа :rofl:
     
  8. Minareli

    Minareli Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    19
    диетава има јо-јо ефект?
     
  9. Aurelia-Aurita

    Aurelia-Aurita Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2010
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    40
    Јас ја почнав од денес, сита сум, не осеќам воопшто глад па да ги симнам и јас овие 5-6 килца што ме нервираат :) Резултати веднаш штом ќе се појават.
     
  10. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Сега ја видов оваа диета,и ми се гледа како лесна.Од утре ке ја почнам па ке видам како ке биде.
    И ми се гледа како поефтина за разлика од некои други,
    ајде од утре ја почнувам па ке пишам како ке го поминам првиот ден :lol:

    и да прашам нешто
    супа од зеленчук,каква е таа,ако може слика да ставите да видам?
    и дали купувате домати и краставици или јадете нешто друго од зеленчук,бидејки се над 100 ден.овој период од годината?
     
  11. livingluxury

    livingluxury Активен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    9
    Денеска ја почнав оваа диета.Но малку насабајле ми е тешко бидејќи сум на училиште прва смена до 2ипол часот и не ме најадува овошјето.Денеска изедов две јаболки и една банана.Како се справувате вие со диетава ?
     
  12. Maya3112

    Maya3112 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    479
    Ја прочитав диетава и ја почнувам уште од одма.Денес во 13 h. и ми беше доручек и ручек.На менито имав макарони со биено сирење и вегета па јадењето ми се поклопи со првиот ден од диетава.Во меѓувреме пиев 2 чаши сок од портокал,кафе и многу вода.
    За вечера ќе јадам салата од свежа зелка и уште едно кафенце.
    Па со среќа нека им е на сите,дај Боже сите да симнеме до 5-7 kg . :lol: :lol: :lol:
     
    На Katerina94 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Katerina94

    Katerina94 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2013
    Пораки:
    927
    Допаѓања:
    2.303
    Zdravo na site :D mene mi e vtor den,super mi odi..imam 60 kg ,165 sum visoka,spored visinata treba da sum 55 kg .sakam tolku i da oslabnam.vcera trcav,denes mi se nogu jadese pa samo pesacev.. ajde vase mislenje dali e mozno da simnam 5kg vo tie 2 nedeli ili vasi iskustva :)
     
  14. Suri

    Suri Активен член

    Се зачлени на:
    20 март 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    ја започнав повторно диетава,ме интересира како да ги испечам компириве само да ги ставам во таванка без масло,без ништо? чекам одговор затоа што на 2ден сум.
     
  15. Katerina94

    Katerina94 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2013
    Пораки:
    927
    Допаѓања:
    2.303
    i jas ja pocnav ovoj ponedelnik i sum prva smena,pred da otidam na skolo pijam zelen caj a na golemiot odmor edna jabolka pa potoa na nekoj drug odmor uste edna i mi e super :)
     
  16. Maya3112

    Maya3112 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    479
    Јас во тефлонска тава си ставам компири,кромид на кругчиња и морков.Сето тоа под пареа добро ми се вари и ставам само една до две капки зејтин со малку сол и вегета.Мене ми е мн.вкусно ....
     
  17. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Сите диети имаат јо-јо ефект, особено ако после завршувањето си се вратиш на стариот режим или уште полошо - од се што си се лишел, да почнеш да го јадеш во огромни количини, тогаш нема спас - кг-те се враќаат како луди и дури и дупло-тродупло.
    Затоа, :!: внимавајте која диета ќе ја одберете и како се храните после неа, тоа е многу битен дел.
     
  18. kiki4kablondy

    kiki4kablondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Женски
    Јас ја држам диетава од саботата имам ослабено околку 1кг и200гр :( а и некако многу се безврска оброциве, или компир или тестенини и тоа во комбинација со јогурт и сирење :?: не гледам ништо од здрава храна ама тоа е ке је држам до сабота и после си воведувам мој режим на исхрана со повеке здрави работи ;)
     
  19. Daddy.girl

    Daddy.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    81
    Ја започнав денеска! Доручкував една банана и едно јаболко! после работа дома шпагети интегрални имам со сирење...
    wish me luck :) :*
     
  20. Daddy.girl

    Daddy.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    81
    Вчера супер си издржав. воопшто не бев гладна. Денеска ми е вторе ден. место варен компир јас изедов два печени,без ништо,со лушпа па ги олупив само и зелка салата. сега дома кога ќе идам уште една марула салата ќе направам и толку... втор ден ;)