Ефикасна седумдневна диета

Дискусија во 'Диети' започната од jabol4e, 22 мај 2011.

 1. Adi990312

  Adi990312 Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2013
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  3
  кој ја држел диетава до крај и што јадеше откако ја заврши за да нема јојо ефект ? :D
   
 2. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.157
  Сакам да ја пробам и за некој ден ќе ја почнам. Ми фалат уште - четири кила!
   
 3. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.295
  јас почнувам од понедалник и се мислам да си направам една ексел табличка со јадењата и секако плус да имам опција за мерење и за обем за да видам начисто резултатите ...
  а ако таа не ми успее продолжувам со УН диетата ама овој пат ке пробам строго да ја држам .. таман скоро нема да патувам за МК
   
 4. laryla

  laryla Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  225
  Денес ми е втор ден, еве уште малку па ќе биде време за ручек. Едвај чекам. :$

  Инаку, диетава ми е втор пат како ја држам, но првиот пат не издржав до крај ја држев само 3-4 дена што е многу малку. Сега сум решена и мислам дека ќе успеам. :)

  Прашањето ми беше дали некој од вас издржал и дали строго се придржувал до правилата? Малку ме збунува и количински колкави треба да бидат оброците, но океј отприлика се снаоѓам за тоа. А и кои течности ги пиевте? Кафе смее? Кој е поискусен со диетава нека ме информира. :)
   
 5. Adi990312

  Adi990312 Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2013
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  3
  vo prvite 4-5 dena se pridrzuvav strogo i sekoj den piev po 2L voda moze i poise i oslabev duri 4 kila no potoa zemav milka 2 kocki, mesto zelencukova jadev obicna supa,piev mnogu malku voda i 2 dena nemozev da mrdnam od kilazata ali sega eve 2 nedela mi e i strogo se prdidrzuvam, vo vtornik zavrsuvam so 2te nedeli pa ke vi pisam kakvi se rezultatite :)
   
 6. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.157
  Втор ден - цитрон, банана, пола кутлача пире (без зејтин, само компир, сол и вагета), јогурт, салата зелка помешана со патлиџани и краставица.
  Само јас незнам дали смее да се меша овошјето во диетава или треба да е од една врста.
   
 7. Maya3112

  Maya3112 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  478
  По втор пат ја почнувам диетава и тоа ќе го направам од утре. :!: .Жими се ...
  Точно две недели имам до мојот роденден и сакам да намалам колку толку.

  Само да си прашам кафето може со млеко да го пијам или ...
  И уште нешто цеден портокал може да пијам цел ден или само за доручек?

  Со среќа на сите :*
   
 8. unwritten

  unwritten Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  12
  Диетава е супер, за 5 дена симнав 2 кг.
  Почнав да трчам, а од денес почнувам и на фитнес и пијам топачи на масти, па ќе видиме :D
   
 9. Skorpijaa

  Skorpijaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2012
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  11
  Денес трет ден од диетава :D се издржува не е тешко, нека помине неделава па ке пишам резултати. Инаку кога ке ми се пријаде каснувам краставица или ке се напијам кафе па заборавам на гладот :D :D :D
   
 10. malooto

  malooto Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  237
  каде ги купи тие топачи на масти?? и дали се ефикасни или штетни? би сакала и јас да ги набавам :)
   
 11. frofce

  frofce Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  сите до сега кажавте дека ја почнавте.. ама никој не се пофали дали ја издржа цела диета и колку килограми изгуби. Па ајде женски кажете резултатиии :)
   
  На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.198
  Допаѓања:
  15.502
  Пол:
  Женски
  Ми требаат минус 4 килца.Да ја почнам...Вегетаријанска е пред се...Иии можам кафенце да си пијам со млекце,без шекер??? :)
   
  На Inhume му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Femmince

  Femmince Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  8
  Колку овошје количински е дозволено, и кое овошје најчесто го јадете ?
   
 14. unwritten

  unwritten Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  12
  Ги зедов од теретана. Има два вида, за оние кои внесуваат кофеин ( пијаат кафе ) и за оние кои не внесуваат многу. Дозирањето е два пати во ден, сабајле на гладно и пред вежбање или меѓу оброци, но доколку ги земаш мора да бидиш многу физички активна
   
 15. Femmince

  Femmince Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  8
  девојки помеѓу оброциве не конузмирате ништо плус , да речам помеѓу појадокот и ручекот, плус нешто овошје ?
   
 16. CocoLady

  CocoLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  67
  Ја почнав од денеска па ај ќе видиме како ќе иде :) Се надевам ќе има резултати ..
   
 17. Tanja03

  Tanja03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Ја има ли некој до крај издржано оваа диета?
   
 18. srekaa

  srekaa Активен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2013
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  2
  Jabol4e дали во твојата диета шпагетите и макароните беа обични или од тие интегралните? I Наместо супа со зеленчук може обична супа и плус нешто зеленчук да јадам?
   
 19. Tanja03

  Tanja03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  а колку компири е дозволено да се јадат....мислам количински 1 компир само?
   
 20. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
  И јас сум на диета, денеска ми е 2 ден ...за празниците накачив многу и пошто и јас сум тешка за издржување до крај се зареков дека сум на пост и од зејтин. Така нема да имам храброст да се излажам да пробам нешто. јадам овошје, зеленчук, компир салата, моркови, ориз варен...од утре ке мислам што да јадам. и се надевам дека ке имам ефект, сега за лето мора малку да се стегнеме :lol:
   
  На JennyFromTheBlock му/ѝ се допаѓа ова.