1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ефикасна седумдневна диета

Дискусија во 'Диети' започната од jabol4e, 22 мај 2011.

  1. Adi990312

    Adi990312 Активен член

    Се зачлени на:
    8 мај 2013
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    3
    кој ја држел диетава до крај и што јадеше откако ја заврши за да нема јојо ефект ? :D
     
  2. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Сакам да ја пробам и за некој ден ќе ја почнам. Ми фалат уште - четири кила!
     
  3. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    јас почнувам од понедалник и се мислам да си направам една ексел табличка со јадењата и секако плус да имам опција за мерење и за обем за да видам начисто резултатите ...
    а ако таа не ми успее продолжувам со УН диетата ама овој пат ке пробам строго да ја држам .. таман скоро нема да патувам за МК
     
  4. laryla

    laryla Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    229
    Денес ми е втор ден, еве уште малку па ќе биде време за ручек. Едвај чекам. :$

    Инаку, диетава ми е втор пат како ја држам, но првиот пат не издржав до крај ја држев само 3-4 дена што е многу малку. Сега сум решена и мислам дека ќе успеам. :)

    Прашањето ми беше дали некој од вас издржал и дали строго се придржувал до правилата? Малку ме збунува и количински колкави треба да бидат оброците, но океј отприлика се снаоѓам за тоа. А и кои течности ги пиевте? Кафе смее? Кој е поискусен со диетава нека ме информира. :)
     
  5. Adi990312

    Adi990312 Активен член

    Се зачлени на:
    8 мај 2013
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    3
    vo prvite 4-5 dena se pridrzuvav strogo i sekoj den piev po 2L voda moze i poise i oslabev duri 4 kila no potoa zemav milka 2 kocki, mesto zelencukova jadev obicna supa,piev mnogu malku voda i 2 dena nemozev da mrdnam od kilazata ali sega eve 2 nedela mi e i strogo se prdidrzuvam, vo vtornik zavrsuvam so 2te nedeli pa ke vi pisam kakvi se rezultatite :)
     
  6. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Втор ден - цитрон, банана, пола кутлача пире (без зејтин, само компир, сол и вагета), јогурт, салата зелка помешана со патлиџани и краставица.
    Само јас незнам дали смее да се меша овошјето во диетава или треба да е од една врста.
     
  7. Maya3112

    Maya3112 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    479
    По втор пат ја почнувам диетава и тоа ќе го направам од утре. :!: .Жими се ...
    Точно две недели имам до мојот роденден и сакам да намалам колку толку.

    Само да си прашам кафето може со млеко да го пијам или ...
    И уште нешто цеден портокал може да пијам цел ден или само за доручек?

    Со среќа на сите :*
     
  8. unwritten

    unwritten Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    12
    Диетава е супер, за 5 дена симнав 2 кг.
    Почнав да трчам, а од денес почнувам и на фитнес и пијам топачи на масти, па ќе видиме :D
     
  9. Skorpijaa

    Skorpijaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2012
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    11
    Денес трет ден од диетава :D се издржува не е тешко, нека помине неделава па ке пишам резултати. Инаку кога ке ми се пријаде каснувам краставица или ке се напијам кафе па заборавам на гладот :D :D :D
     
  10. malooto

    malooto Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    640
    Допаѓања:
    380
    каде ги купи тие топачи на масти?? и дали се ефикасни или штетни? би сакала и јас да ги набавам :)
     
  11. frofce

    frofce Активен член

    Се зачлени на:
    22 март 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    сите до сега кажавте дека ја почнавте.. ама никој не се пофали дали ја издржа цела диета и колку килограми изгуби. Па ајде женски кажете резултатиии :)
     
    На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Ми требаат минус 4 килца.Да ја почнам...Вегетаријанска е пред се...Иии можам кафенце да си пијам со млекце,без шекер??? :)
     
    На Inhume му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Femmince

    Femmince Активен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2013
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    8
    Колку овошје количински е дозволено, и кое овошје најчесто го јадете ?
     
  14. unwritten

    unwritten Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    12
    Ги зедов од теретана. Има два вида, за оние кои внесуваат кофеин ( пијаат кафе ) и за оние кои не внесуваат многу. Дозирањето е два пати во ден, сабајле на гладно и пред вежбање или меѓу оброци, но доколку ги земаш мора да бидиш многу физички активна
     
  15. Femmince

    Femmince Активен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2013
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    8
    девојки помеѓу оброциве не конузмирате ништо плус , да речам помеѓу појадокот и ручекот, плус нешто овошје ?
     
  16. CocoLady

    CocoLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2012
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    159
    Ја почнав од денеска па ај ќе видиме како ќе иде :) Се надевам ќе има резултати ..
     
  17. Tanja03

    Tanja03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Ја има ли некој до крај издржано оваа диета?
     
  18. srekaa

    srekaa Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2013
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    2
    Jabol4e дали во твојата диета шпагетите и макароните беа обични или од тие интегралните? I Наместо супа со зеленчук може обична супа и плус нешто зеленчук да јадам?
     
  19. Tanja03

    Tanja03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    а колку компири е дозволено да се јадат....мислам количински 1 компир само?
     
  20. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    И јас сум на диета, денеска ми е 2 ден ...за празниците накачив многу и пошто и јас сум тешка за издржување до крај се зареков дека сум на пост и од зејтин. Така нема да имам храброст да се излажам да пробам нешто. јадам овошје, зеленчук, компир салата, моркови, ориз варен...од утре ке мислам што да јадам. и се надевам дека ке имам ефект, сега за лето мора малку да се стегнеме :lol:
     
    На JennyFromTheBlock му/ѝ се допаѓа ова.