Ефикасна седумдневна диета

Дискусија во 'Диети' започната од jabol4e, 22 мај 2011.

 1. JennyFromTheBlock

  JennyFromTheBlock Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3
  I mene mi e vtor den i sega za sega mi e super...utre odam na shopping ima da kupam se od ovosje...super mi e kako dva dena ne jadam leb i blago...i vreme bese :D
   
 2. lipstick-jungle

  lipstick-jungle Нов член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Незнам каква е таа диета кога се на се цела недела што сум јадела е колку еден ден од оваа диета :D А се дебелеам ко свиња. Шала настрана, оваа диета ја држев еднаш пред многу време, ама некако бев цел ден презаситена. Всушност, како што јадам еднаш дневно, диетава ми доаѓаше како празник. Јас не слабеам по вага, туку онака уз тело, затоа незнам да ви кажам колку кила сум избришала. Го намалувам тоа што е вишок, и го зацвртувам останатото, барем знам кога ми е доста. Може да пробам пак со диетава, да си ги продолжам празниците.. :D :P ;)
   
 3. ivuskatata

  ivuskatata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  А чајот може да биде од било што или?! :?:
   
 4. tigarche

  tigarche Активен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2013
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  1
  И јас од утре ја почнувам диетата :)
   
 5. Saki15

  Saki15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  142
  Јас ја држев диетава 7 дена, -2,5кг.. :)
   
 6. Dakota

  Dakota Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2013
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  13
  Девојченцаааа мои, гледам дека малку заостанала темава, а јас сирота си имам уште 5 килограми за слабеење и барајќи си некоја нова диета која би ми одговарала си ја најдов оваа бидејќи некако најмногу ми одговара со мојата исхрана и ја почнав од денес, па ме интересира дали некој ја држи моментално, или ја завршил скоро, или пак сака да ми се придружи во држењето би била многу благодарна и среќна.
   
 7. evelyn993

  evelyn993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  314
  Ух... Последниве две недели сум склона на прејадување, апетитот ми е левел Снорлекс и не знам што да правам. Ја ѕирнав диетава, ми се бендиса и се решив да ја пробам. Тамам ми е за 1 недела, не ми треба да изгубам некој килограм туку да си се вратам во нормала, апетитот да го контролирам и да ја намалам подуеноста во стомакот. Од физичка активност, што правам дневно вежби дома, стомачни и неколку минутно кардио, нооо изглеа ќе треба да се потрудам повеќе.
  Јадам се што е на менито, чај си пијам секој ден, па да видиме за 1 недела што како ќе биде и ќе пишам пак. :)
   
 8. ristovska123

  ristovska123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  64
  Лани ја држев и ослабев 3ипол кг за 1недела,ама многу брзо ги вратив.Резултатите се на третиот или четвртиот ден.Ефикасна е ама ако се опуштете после диетата килограмите ќе ви се вратат ;)
   
 9. Samer

  Samer Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2014
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  127
  Пол:
  Женски
  Пред некои 3 години ја држев диетава и ослабнав 4 килограми за 1 недела, секое сабајле вежбав и не чуствував глад. Јас после тоа не ги вратив брзо килограмите бидејки внимавав што и како јадам. ;)
   
 10. strawberry-cake

  strawberry-cake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2014
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  14
  Диетава ми изгледа привлечно, можеби ќе ја почнам задутре со редовно вежбање :) . висока сум 163, и имам 49kg, сакам барем 4kg да ослабнам :D
   
 11. ristovska123

  ristovska123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  64
  Ја имаш идеалната тежина не ти треба диета ;)
   
 12. cukarkoval

  cukarkoval Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2014
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Твојата тежина е доволна, и јас сум 163 висока а сум 53kg па сакам да ја држам диетава да ослабнам малце бидејки имам проблеми со колковите сакам да ослабнам во нозете и во појасот околу половина или како е.. :lol: :lol: Па сакав да ја почнам од понеделник но се плашам дека потоа нема да можам да останам со истата тежина, се плашам повторно дане си ги вратам килограмите :| Па феминки сакав да ве прашам вие во кои делови најмногу ослабнавте, во кои делови најмноку се познаваше ? Со среќа на сите што ќе ја почнувате па ајде и на мене со среќа :lol: :D
   
 13. MademoiselleB

  MademoiselleB Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  398
  Од понеделник ја почнувам диетава па ќе видиме што ќе биде.
  Да не се зарекувам хахаха, ако издржам ќе ви пишам резултати.
   
 14. cukarkoval

  cukarkoval Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2014
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  I jas ja pochnuvam od ponedelnik pa pisuvaj za rezultati, ke se druzime ;) :*
   
  На MademoiselleB му/ѝ се допаѓа ова.
 15. cukarkoval

  cukarkoval Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2014
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Леле незнам како издржав.. прва ден и одлично ми помина. Направив прекршок бид. се напив нескафе со шеќер ама мислам дека нема да има никаков проблем :^) Пишувајте феминки што ја држете диетава па на крајот ќе пишуваме резултати. :hai:
   
 16. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.406
  Допаѓања:
  97.767
  Јас ја почнав диетава денес.
  Господи на помош работава.
  Само голтнав две голтки пиво (не можам, слабоС ми е!!!), не ми се јаде супа вечерва.
   
 17. Rose-tulip

  Rose-tulip Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2014
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  286
  Пол:
  Женски
  Женски, нешто што најмалце сакам е да делам памет....НО :!: ти јагодтке имаш премалку килограми за твојата висина олреди, а ти цукарковал си таман, колковите нема да ти се намалат ако ослабеш, само коските ќе останат и тоа верувај ми мн полошо ќе изгледа. Ова ви го кажувам зашто и ја сум била како вас, исто стигнав до 49 кг на висина 163 см, лошо изгледав. Имам и јас таква градба со широки колкови и пак си беа тука коскичињата, само што и на рацете и рамената побајаги ми се познаваа коскичињата и делував ко некој само да ми ја приклештил главата на телово пошо ми делуваше огромно. Среќа што на време сфатив како изгледам, па се подоправив. Добив проблеми со желдникот и стомакот, ама и тоа се санираше фала богу. Значи, муабетот ми е(како и на мн други на форумов) дека стварно нема потреба девојки ко вас со нормална тежина да се изгладнуваат со било какви истоштувачки диети. Хранете се здраво, умерено и физички бидете активни и сте завршиле работа. Толку од мене, понатаму оставам на вашиот разум :) :*
   
  На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.269
  Допаѓања:
  28.319
  има некој асто е сеусте на оваа диета ?Вие што ја почавте до кај стигнавте?
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.468
  Пол:
  Женски
  јас од утре почнувам со диетава и ке ви пишам за резултати после две недели :)
   
 20. Nova

  Nova Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.121
  @Lilit задоволна? Имаше ефект?