1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ефикасна седумдневна диета

Дискусија во 'Диети' започната од jabol4e, 22 мај 2011.

  1. JennyFromTheBlock

    JennyFromTheBlock Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    I mene mi e vtor den i sega za sega mi e super...utre odam na shopping ima da kupam se od ovosje...super mi e kako dva dena ne jadam leb i blago...i vreme bese :D
     
  2. lipstick-jungle

    lipstick-jungle Нов член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Незнам каква е таа диета кога се на се цела недела што сум јадела е колку еден ден од оваа диета :D А се дебелеам ко свиња. Шала настрана, оваа диета ја држев еднаш пред многу време, ама некако бев цел ден презаситена. Всушност, како што јадам еднаш дневно, диетава ми доаѓаше како празник. Јас не слабеам по вага, туку онака уз тело, затоа незнам да ви кажам колку кила сум избришала. Го намалувам тоа што е вишок, и го зацвртувам останатото, барем знам кога ми е доста. Може да пробам пак со диетава, да си ги продолжам празниците.. :D :P ;)
     
  3. ivuskatata

    ivuskatata Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    А чајот може да биде од било што или?! :?:
     
  4. tigarche

    tigarche Активен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    1
    И јас од утре ја почнувам диетата :)
     
  5. Saki15

    Saki15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    142
    Јас ја држев диетава 7 дена, -2,5кг.. :)
     
  6. Dakota

    Dakota Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2013
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    13
    Девојченцаааа мои, гледам дека малку заостанала темава, а јас сирота си имам уште 5 килограми за слабеење и барајќи си некоја нова диета која би ми одговарала си ја најдов оваа бидејќи некако најмногу ми одговара со мојата исхрана и ја почнав од денес, па ме интересира дали некој ја држи моментално, или ја завршил скоро, или пак сака да ми се придружи во држењето би била многу благодарна и среќна.
     
  7. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    Ух... Последниве две недели сум склона на прејадување, апетитот ми е левел Снорлекс и не знам што да правам. Ја ѕирнав диетава, ми се бендиса и се решив да ја пробам. Тамам ми е за 1 недела, не ми треба да изгубам некој килограм туку да си се вратам во нормала, апетитот да го контролирам и да ја намалам подуеноста во стомакот. Од физичка активност, што правам дневно вежби дома, стомачни и неколку минутно кардио, нооо изглеа ќе треба да се потрудам повеќе.
    Јадам се што е на менито, чај си пијам секој ден, па да видиме за 1 недела што како ќе биде и ќе пишам пак. :)
     
  8. ristovska123

    ristovska123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    64
    Лани ја држев и ослабев 3ипол кг за 1недела,ама многу брзо ги вратив.Резултатите се на третиот или четвртиот ден.Ефикасна е ама ако се опуштете после диетата килограмите ќе ви се вратат ;)
     
  9. Samer

    Samer Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2014
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    168
    Пол:
    Женски
    Пред некои 3 години ја држев диетава и ослабнав 4 килограми за 1 недела, секое сабајле вежбав и не чуствував глад. Јас после тоа не ги вратив брзо килограмите бидејки внимавав што и како јадам. ;)
     
  10. strawberry-cake

    strawberry-cake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    14
    Диетава ми изгледа привлечно, можеби ќе ја почнам задутре со редовно вежбање :) . висока сум 163, и имам 49kg, сакам барем 4kg да ослабнам :D
     
  11. ristovska123

    ristovska123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    64
    Ја имаш идеалната тежина не ти треба диета ;)
     
  12. cukarkoval

    cukarkoval Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2014
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Твојата тежина е доволна, и јас сум 163 висока а сум 53kg па сакам да ја држам диетава да ослабнам малце бидејки имам проблеми со колковите сакам да ослабнам во нозете и во појасот околу половина или како е.. :lol: :lol: Па сакав да ја почнам од понеделник но се плашам дека потоа нема да можам да останам со истата тежина, се плашам повторно дане си ги вратам килограмите :| Па феминки сакав да ве прашам вие во кои делови најмногу ослабнавте, во кои делови најмноку се познаваше ? Со среќа на сите што ќе ја почнувате па ајде и на мене со среќа :lol: :D
     
  13. MademoiselleB

    MademoiselleB Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    398
    Од понеделник ја почнувам диетава па ќе видиме што ќе биде.
    Да не се зарекувам хахаха, ако издржам ќе ви пишам резултати.
     
  14. cukarkoval

    cukarkoval Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2014
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    I jas ja pochnuvam od ponedelnik pa pisuvaj za rezultati, ke se druzime ;) :*
     
    На MademoiselleB му/ѝ се допаѓа ова.
  15. cukarkoval

    cukarkoval Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2014
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Леле незнам како издржав.. прва ден и одлично ми помина. Направив прекршок бид. се напив нескафе со шеќер ама мислам дека нема да има никаков проблем :^) Пишувајте феминки што ја држете диетава па на крајот ќе пишуваме резултати. :hai:
     
  16. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.502
    Јас ја почнав диетава денес.
    Господи на помош работава.
    Само голтнав две голтки пиво (не можам, слабоС ми е!!!), не ми се јаде супа вечерва.
     
  17. Rose-tulip

    Rose-tulip Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2014
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    287
    Пол:
    Женски
    Женски, нешто што најмалце сакам е да делам памет....НО :!: ти јагодтке имаш премалку килограми за твојата висина олреди, а ти цукарковал си таман, колковите нема да ти се намалат ако ослабеш, само коските ќе останат и тоа верувај ми мн полошо ќе изгледа. Ова ви го кажувам зашто и ја сум била како вас, исто стигнав до 49 кг на висина 163 см, лошо изгледав. Имам и јас таква градба со широки колкови и пак си беа тука коскичињата, само што и на рацете и рамената побајаги ми се познаваа коскичињата и делував ко некој само да ми ја приклештил главата на телово пошо ми делуваше огромно. Среќа што на време сфатив како изгледам, па се подоправив. Добив проблеми со желдникот и стомакот, ама и тоа се санираше фала богу. Значи, муабетот ми е(како и на мн други на форумов) дека стварно нема потреба девојки ко вас со нормална тежина да се изгладнуваат со било какви истоштувачки диети. Хранете се здраво, умерено и физички бидете активни и сте завршиле работа. Толку од мене, понатаму оставам на вашиот разум :) :*
     
    На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.600
    Допаѓања:
    151.777
    има некој асто е сеусте на оваа диета ?Вие што ја почавте до кај стигнавте?
     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    јас од утре почнувам со диетава и ке ви пишам за резултати после две недели :)
     
  20. Nova

    Nova Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    1.043
    Допаѓања:
    1.125
    @Lilit задоволна? Имаше ефект?