Ефикасна седумдневна диета

Дискусија во 'Диети' започната од jabol4e, 22 мај 2011.

 1. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.406
  Допаѓања:
  97.767
  Од една недела држење, да.
  4 кг помалку и продолжив да слабеам и без неа после.
  Само јас не сум репер, имам состојба на тироида и варирам самата од себе и онака.
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Nova

  Nova Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.121
  И јас сум со иста мака затоа ми требаше твое мислење. Фала ти!
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.436
  Допаѓања:
  178.201
  Пол:
  Женски
  @Nova понеделнички да ја почнеме а?
  Мислам дека трудна бев помалку надувана и огромна :@
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. babaDara

  babaDara Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  Јас ја држам оваа диета, со тоа што чајче си пиев секој ден ама не можев без шекер туку си ставав и шекер. Паралелно имав движење ( лесно одење ) околу 60-90 минути дневно. ранец земав на грб, цигарчињата и патот под нозе. Диетава е ЕФИКАСНА 100%. ЗАДОЛЖИТЕЛНО ДА СЕ ПРОБА. Јас ослабев 4,5 кг до сега а само 8 дена ја држам. Позз
   
 5. Nova

  Nova Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.121
  @Bozica1980 дефинитивно во бременоста бев послаба! Очајна сум веќе.

  И јас сум за да ја пробаме. Ќе стиснеме заби. :))
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.406
  Допаѓања:
  97.767
  @Nova @Bozica1980 А каде мислите дека е проблемот во сето тоа?
  Не е дрско прашањево, да не ви звучи така (дури и самата така си звучам), по колку мцгр пиете еутирокс?
  Сте пробале и други алтернативи?
  Да не пишувам тука јавно на форумов, освен стандардната терапија што ја пијам применувам и уште три други работи. Ако сакате во ЛП ќе се појасниме.

  Јас генерално немам големи варијации во тежината, да одам многу нагоре, стигнувам до една максимална точка и самото тело не качува повеќе, е сега нели секогаш сакаме повеќе да симнеме и поинаку се замислуваме...
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. nadja29

  nadja29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  341
  Кажете ми ваши мислења за диетата.сакам да пробам од утре да ја држам,колку од вас покрај диетата имавте физичка активност?
   
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.754
  Пол:
  Женски
  Јас од утре веќе ќе почнам, па ќе пишам за две недели.
   
 9. Rose-tulip

  Rose-tulip Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2014
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  286
  Пол:
  Женски
  Епа и јас ја почнувам диетава, баш нареден понеделник ќе пишам да ви кажам што резултати има....
   
 10. One.Moment

  One.Moment Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.538
  Пол:
  Женски
  Од денес ја почнувам, држете ми среќа :lol:
   
 11. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.269
  Допаѓања:
  28.319
  аааа машалаааа има повек што понеделнички ја почнале
  Ја почнав и ја понеделнички по 2 пат првиот пат ја држев 2недели и симнав 3,5првата и 1,5 втората недела вкупно 5 кг со тоа што изедив цело пакетче ресанаи 1 парче тортаво тие 2 недели
  Сега понеделнички ја почнав пак сакам да симнам уште 2-3-4 кг најмногу ке видиме како ке одиме денес варен компир утре пише печен ама јас пакке одам на варен салата сомлад кромид и изцеден лимон
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. vaskatodi

  vaskatodi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  3
  од денес и јас започнав со оваа диета ,,па ајде да видиме како ке иде понатака ,...четврток прв ден и до сега добро е,иако денес имав и многу обврски немав време да мислам на јадење,,ама утре незнам ,досаден ден е,се надевам дека нема да паднам во искушение ,,поздравче до сите вас
   
 13. stefi23m

  stefi23m Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  970
  Допаѓања:
  749
  Пол:
  Женски
  Еве ме и мене тука :)
  и јас почнав од понеделникот:D
  па се надевам за добри резултати за две недели.еве до сега 2кг помалку.:clap:
   
 14. One.Moment

  One.Moment Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.538
  Пол:
  Женски
  Па еве да кажам некој збор, два за диетава. Ја држев една недела ама да речам 3 дена малце забегував од наведеното мени, на пример кога имаше само еден зеленчук или овошје додавав + едно, 2. :wasntme:
  Исто така имаше и други отстапки како едно мало колаче(еднаш во неделата), кога требаше пасиран компир без сол, јас јадев печен со сол. Се на се би рекла ете 1 кило во отстапките да сум го пропуштила за намалување.
  Ослабев негде 2 кила да речам (вагата не ми е баш најточна), ама сметам дека може многу повеќе да се ослаби од тоа со строго придржување.
  И да напоменам немав многу уште за намалување на килажата, можеби и затоа потешко слабеам, памтам кога имав повеќе вишок тие првите 3 кила веднаш ги симнав.
  Ме интересира мислењето и резултатите на другите феминки што ја почнаа, гледам имаше повеќе од понеделнечки што ја почнаа :)
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. stefi23m

  stefi23m Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  970
  Допаѓања:
  749
  Пол:
  Женски
  Еве ме мене,веќе втора недела поточно трет ден од втора недела и сум -4кг.
  и јас правев некој оптстапки ама ај....
  се надевам дека до крајот ќе успеам и 2-3кг да намалам,ако не одам на трета недела.
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 16. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.503
  devojki a za prvata diteta zboruvate, onaa za koja e otvorena temata ili za onie drugite dve od linkovite. Mi treba za pred nova god
   
 17. One.Moment

  One.Moment Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.538
  Пол:
  Женски
  Јас за 1 та :)
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 18. bucimir

  bucimir Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Женски
  се мислам и јас да ја почнам, гледам имаат резултати доста од девојчињавс. Јас ја држев south beach две недели и не осетив некоја промена во килажа освен што бев премногу уморна ради недостаток на јаглехидрати. За оние кои прашуваат зошто има јогурт или сирење со компир или тестенини, тоа е ради побавно абсорбирање на јаглехидратите во организмот. Баш тоа е убаво објаснето во книгата за south beach, така да таа комбинација е добра.
  Се мислам да почнам ...ионака ми треба овошје да внесувам повеќе.
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Marinelce92

  Marinelce92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2012
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  15
  денес ми беше 6 ден, што значи ја завршувам утре... и до сеа едвај може едно килце да сум сминала шо уствари сум празна од шо неам јадено па помалку тежам :) а сакам 3 килца и ќе сум таман.. дури и не појадувам туку само ручекот и вечерата.. и незнам дали ќе продолжам на ова или толку ќе биде пошто од ова се осеќам безенергично.. кај секого различно дефинитивно :)
   
 20. Carpisa

  Carpisa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2014
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Јас ја почнувам диетава од денессс :) Планирам да ја држам една неделa, ми треба 3кг да симнам, па се надевам дека со 30 минути вежбање дневно и диетава ке успеам колку толку :) Да не сака некој да ми прави друштво, да си се бодриме? :)) Wish me luck!