1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ефикасна седумдневна диета

Дискусија во 'Диети' започната од jabol4e, 22 мај 2011.

  1. lepa.milena

    lepa.milena Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    346
    Допаѓања:
    161
    Еве линк од една седумдневна диета што ја најдов на интернет. Велат за недела дена се слабеело околу 4 кг. Што мислите вие за диетава?
    http://www.mojrecept.net/brzadijeta/dij ... vna_dijeta

    А еве и една седумдневна сто се повторува уште еднаш, а демек за 14 дена се губеле до 9 кг и пак ќе сме останеле здрави. Еве линк
    http://www.dijetadijete.com/2011/02/dijeta-9-kg.html :D
     
  2. Daddy.girl

    Daddy.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    81
    Да, успешна е и не е тешка. ама јас само 4 дена држев и се некој работи се планираат кои ме натераја да прекинам :) А и немам силна мотивација изгледа :) ама успешна е. Ако можеш- држи ја. не си многу гладна, третиот ден може повеќе да ти се јаде, ама се преживува :)
     
  3. stojanovskata

    stojanovskata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    121
    moze li toj sht oja drzel dietva da mi kaze za kolku vreme i kolku oslabnal fala odnapred
     
  4. Arianna

    Arianna Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    145
    Јас ја држев една недела и ослабев 4кг, потоа ја прекинав за да не е многу наеднаш :) Јадев потоа само ручек си поткаснував и благо ослабев уште 1кг, значи ништо не ми се врати само намалував. Бидејќи сум задоволна, од понеделник почнувам пак ама строго по пишаното па можеби уште повеќе ќе ослабам :$ И да, да напоменам додека ја држев диетата не одев точно според правилата, пишуваше компир јас два(а верувај дека два ми се сега мноооогу), едно јајце јас две, од виталиа благо си јадов и пак ослабев :) диетата е супер....
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  5. stojanovskata

    stojanovskata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    121
    fala za odgovorot inache stvarno e super dietava za eden den
    500 grama :) super e dietava i jas ne se pridruzuvam bash tochno zsh jadam blago mnogu a ne doruchkuvam taka da mnogu e dobra
     
  6. alekcoki

    alekcoki Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    31
    Феминки ве молам тие што веке сте ја држеле диетава и сте задовлни ако може кратко објаснување што почесто доручкувавте и во која количина , а исто и за супата колку и каква супа мислам од обичните купечките или некоја посебна, ви благодарам :)
     
  7. Arianna

    Arianna Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    145
    Јас не доручкував ништо зошто станував касно и ручек ми се фаќаше :lol: види прочитај и погоре имав напишано дека не ја држев строго туку си додавав нешто :) А супа јадев и по 2чинии, еднаш дури јадов и со месо :lol: и пак ослабев :) ако те интересира уште нешто прашај :)
     
  8. alekcoki

    alekcoki Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    31
    Јас не доручкував ништо зошто станував касно и ручек ми се фаќаше види прочитај и погоре имав напишано дека не ја држев строго туку си додавав нешто А супа јадев и по 2чинии, еднаш дури јадов и со месо и пак ослабев ако те интересира уште нешто прашај

    Фала ариана , мене вечерата ми е проблем па затоа си прашав , планирам од понеделник па ако има нешто ке си праша, :lol: :lol:
     
  9. Arianna

    Arianna Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    145
    епа освен супа касниси и нешто овошје, зеленчук :) немој да гладуваш, полошо од тоа нема! Пиј чаеви јас зелениот го пиев и дури и од него бев сита :) немој да се ограничуваш, почни постепено да намалуваш на јадењето зошто одеднаш е лошо многу!! ајде од понеделник заедно ќе се дружиме и јас почнувам, демек ќе почнев оваа недела ама пици едно друго и отидов :/ хихи и да, да напоменам дека ГРАМ не ставив повеќе на мене, килажата ми остана иста како од после диетата :)
     
  10. alekcoki

    alekcoki Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    31
    епа освен супа касниси и нешто овошје, зеленчук немој да гладуваш, полошо од тоа нема! Пиј чаеви јас зелениот го пиев и дури и од него бев сита немој да се ограничуваш, почни постепено да намалуваш на јадењето зошто одеднаш е лошо многу!! ајде од понеделник заедно ќе се дружиме и јас почнувам, демек ќе почнев оваа недела ама пици едно друго и отидов :/ хихи и да, да напоменам дека ГРАМ не ставив повеќе на мене, килажата ми остана иста како од после диетата

    Супеер ке си се дружиме ;) , не да ми е скиснато од диети ама шо да се праи иначе отидов јабана :D , и затоа те прашав дека во една диета не смеиш ова навечер у друга сосем друго и више аман , затоа вака да си знам тука како е :lol: и нека ни е среќно од понеделник
     
    На Arianna му/ѝ се допаѓа ова.
  11. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    која диета ...овде во темава има 2 :lol: правта или втората :o
     
  12. Arianna

    Arianna Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    145
    која диета ...овде во темава има 2 :lol: правта или втората :o[/quote]
    :lol: првата ја држев, и сега повторно ја држам и е ефикасна многу :)
     
  13. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Арианче како иде...Јас само што ручав макарони со урда и маслинки и малце јогурт,а вечер ќе си пијам супа од таа вегетеаријанската...Планирам да ја држам 2 недели...ми требаат едно 8 кг..па ќе видиме.Ти колку ослабна до сега?
     
  14. Ellena07

    Ellena07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    12
    Ја видов диетата..оваа првата и не ми изгледа многу тешка..баш ми одговара..би требало понатаму да ја пробам..бидејќи сега сум на др диета..
    Но сакав само да прашам..дали се дозволува алкохол за време на диетата?
     
  15. Saki15

    Saki15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    142
    Па диетава не ми излгеда тешка :D да видам со ун диета 1 месец до април што ќе бидне ако нема ништо резултат идиме на оваа :)
     
  16. Galadriel

    Galadriel Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2012
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    7
    1 dieta bas zvuci dobro, ovaa 2 e mn slicna na taa sto ja imam probano nekolku pati,samo 1 pat imase rezultati.no od tie porttokalite mi se losi veke. ke se probam so 1.alhohol a i sol vo nitu edna dieta ne se preporacuva t.e. ZABRANETO E. kolicinski ne e opisana dobro kolku salata , kolkava porcija makaroni i kakov vid. no predpostavuvam da ne e obilna.stom ovosje e dozvoleno, sok od ceden limon ne zasladen.najdobro ovosje za dieta sekade pisuva deka se citrusovite. i za kraj da spodelam nesto za slabeenjeto sto neodamna go procitav vo kniga za recepti od bilki. 30 min pred dorucek se pie edna sholja zovriena voda (kako za pravenje caj) se stava pola supena lazica med i kanela vo prav (otprilika) poklopuvate sojlata i ostavete da stoi taka 10 min. posle piete. istoto se pravi navecer pred da legnuvate okolu 30 min otprilika. kanelata e mn zdrava za imunitetot.pa mislam deka moze da e odlicna kombinacija so nekoja dieta. I ZADOLZITELNO BIDETE FIZICKI AKTIVNI. USPEH NA SITE
     
    На bojana.pec и Ellena07 им се допаѓа ова.
  17. marija.hana.una

    marija.hana.una Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    35
    Да не мислиш цимет случајно? наместо канела!?
     
  18. barby

    barby Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    8.450
    Да ви кажам една диета навистина ефикасна. Другарка ми за 3 месеци ослабе 20 килограми.
    За доручек една чаша јогурт, во јогуртот се става едно лажиче кокос, се меша и се остава 10 мин да се омекне кокосот, после се пие. За ручек што сакаш, само со една кришка леб и за вечера овошје што не е многу калорично. Дава ефект а не е воопшто тешка
     
  19. Galadriel

    Galadriel Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2012
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    7
    Да не мислиш цимет случајно? наместо канела!?


    seedno kanela-cimet toa si e isto..... probajte mislam deka deluva, i kazav na edna prijatelka koja sakase ocajno da simne nekolku kg,pa i podeluva.jas licno imam probano,no voopsto ne sum odgovorna,cesto zaboravam ke se setam otkako ke si go ispijam kafeto na sabajle. i uste e dno zabelezav od vasite komentari devojki. site nie koga sakame da zapocneme dieta velime ''od ponedelnik, od sledniot mesec'' koga seriozno planirame da drzime dieta nema toa''od ponedelnik'', ami vednas od sledniot den....prasanje e na silna volja,i kombinacijata so fizicka aktivnost.koja i da ja drzime samo togas ke ima uspeh
     
    На lordV му/ѝ се допаѓа ова.
  20. mia9184

    mia9184 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    294
    Пол:
    Женски
    Веќе поминав една недела од диетава ,сабајлево се мерев вагата покажува -2,4 кг. Планирам усте една недела да ја држам диетава ,ми требаат барем уште -3 кг.
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.