Ефикасна седумдневна диета

Дискусија во 'Диети' започната од jabol4e, 22 мај 2011.

 1. macence4

  macence4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  416
  Сакам да ве прашам оние кои ја држеле диетата каква салата јадете за време на диетата дали може салата со зелка или пак само зелена салата(марула) и дали може кафе или и тоа е ограничено позз
   
 2. One.Moment

  One.Moment Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.537
  Пол:
  Женски
  Скоро сите си правиме отстапки, иначе марулата и зелката скоро исто имаат калории и слични својства. За кафето ако не можеш без него пиј си само одбегнувај шеќер. :)
   
  На macence4 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Shortie

  Shortie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  Јас ја почнав вчера,ама морам да признаам дека малку повеќе ми се јадеше,и многу нормално ти да јадеш секој ден пообилно и сега наеднаш јаболче и чајче наутро ооххх ќе биде тешко ама ќе се воздржувам и обавезно ви пишувам резултати за 6 дена.:)
   
 4. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.462
  Пол:
  Женски
  најдобрата диета :D
   
 5. Normina

  Normina Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Диетава има ефекти ?? По колку сте ослабеле ? А јо - јо ефет ?
   
 6. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  901
  Пол:
  Женски
  ќе ја пробам и јас диетата од утре планирам да ја почнам па ќе пишам за една недела какви се резултатите :D:D
   
 7. Аматиел14

  Аматиел14 Активен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2015
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  175
  Пол:
  Женски
  Малку сум скептична, ама се надевам ќе се изненадам позитивно. Прочитав многу коментари дека ослабеле 2-3 кг со оваа диета и ако биде така стварно би се разочарала, не очекувам 20 кг, но 5-7 кг да симнам за две недели би била и повеќе од задоволна. Ќе видиме за две недели. :)
   
  На AleksandraG му/ѝ се допаѓа ова.
 8. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  901
  Пол:
  Женски

  кај мене немаше резултати :(
   
 9. Аматиел14

  Аматиел14 Активен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2015
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  175
  Пол:
  Женски
  Е сеа многу ме утеши.:D Како бе немаше резултати? Ни -1 кг? Тоа ме чуди.:^) Али како и да е, не се откажувам, секој организам е различен, па можеби ќе симнам некое кило, исто така прочитав еден коментар како некоја членка има ослабнато 10 кг. Секој со својата приказна..:)
   
 10. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  901
  Пол:
  Женски
   
 11. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Ја држам УН диетата а ваму како читам коментари нешто ми вика прекрати ја УН почни ја ваа :lol:(facepalm) Денеска од УН ми е 8ми ден ке ја држам 15 дена,ако немам симнато ниту -1 кг ке ја прекинам па ке почнаам да ја држам ваа некако многу ме привлекува за 1 недела -3 или -4 кг па не е малку ја толку и сакам да ослабам 8)
   
 12. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  1.806
  Допаѓања:
  17.309
  Пол:
  Женски
  @seasopraime УН диетата е за тие што имаат повеке килограми. Можеш само да намалиш на благо, леб и кеимаш резултати :)
   
 13. infinity*

  infinity* Нов член

  Се зачлени на:
  22 август 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Јас од утре ја почнувам диетава дефинитивно, се убедувам веќе подолго време но од утре почнувам. Имам 55 кила, сакам до 51 да стасам, имам голем стомак и прилично дебелки нозе, вака кога ќе слушне некој 55 кила малку изгледаат да и јас кога слабеев мислев дека ако дојдам од 62 на 55 ке бидам задоволна ама не сум :( ...ке успеам за една недела да симнам барем 3 килца ?!
   
  На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.120
  Кога ја држев првата недела симнав -3,5 кг втората уште -1,5 значи 5кг за две недели После некој период и се наканив пак да ја држам и симнав само 1 кг
  Еве сеа пак ја држам 3ден денес да помине оваа недела ке с емерам и ек ви пишам
  Некој да не ја држи моментално?
   
 15. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.498
  Допаѓања:
  5.054
  Се врaќaaт леснo килoгрaмите?
  Кaквo oвoшје јaдете??
   
 16. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Почнувам од утре :rock:
  Сега имам 61 кило - чекајте резултати :)
   
 17. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.462
  Пол:
  Женски
  I rezultatot e??
   
 18. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  И резултатот е 57 кила :D
   
 19. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.462
  Пол:
  Женски
  za kolku vreme??
   
 20. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Една и пол недела