Ефикасна седумдневна диета

Дискусија во 'Диети' започната од jabol4e, 22 мај 2011.

 1. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.462
  Пол:
  Женски
  pa toa e dobro :D
   
 2. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.120
  првата недела кога а држев симнав за 7 дена -3,5 кг не е лошо да ја поминам пак
   
 3. Бамби5

  Бамби5 Нов член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Може ли некој да ми каже од диетиве што ги држевте дали назад ви се вратија килограмите. Однапред благодарам
   
 4. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.462
  Пол:
  Женски
  Da
   
 5. Бамби5

  Бамби5 Нов член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Фала :)
   
 6. Бамби5

  Бамби5 Нов член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  да прашам :) после колку време ви се вратија килограмите и дали двојно или само на килажата на која бевте ?
  Однапред благодарам :)
   
 7. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  901
  Пол:
  Женски
  Јас не држев диета едноставно сама ослабнав извишив во пубертетот тоа така одии ,имав мн голема самодоверба ,дека се ми чини од облекаа (и така беше),а и со јадењето почнав да јадам демек еве ослабев ништо не ми бидува ова ќе јадам она ќе јадам се здебелив 15 кила..не можам да ги симнам сеа никако,значи не треба диети само здрава исхрана многу зеленчук, овошје, вода течни јадења,и вежбање, благо и леб никако...и тоа имам да кажам за еден месец или помалце зависи од вашиот организам ќе имате убаво тело..
   
 8. AleksandraG

  AleksandraG Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  ја држев диетава 2 недели и бев -6кг помина еден месец и не ми се вратија килограмите
   
  На peperutche21 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. teenager2205

  teenager2205 Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  a mora caj da se pie ili moze i kafe?
   
 10. teenager2205

  teenager2205 Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  i moze bez pasiran kompir?
   
 11. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.120
  ајдееее
  има некој?
   
 12. Apina

  Apina Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2016
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  276
  Пол:
  Женски
  Ти веќе почна да ја држиш диетава?
   
 13. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.120
  да почнав денес втор ден ја имам држено и предходно ако добро памтам првата недела -3,5 кг после одма втора терав -1,5 вкупно -5 кг за две недели
  сега ке се мерам после 7 ден пробај ја не е тешка
   
 14. Apina

  Apina Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2016
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  276
  Пол:
  Женски
  Да јсс ја почнав денес само сакав да прашам дали измеѓу оброцитр нешто можеш да земеш доколку осетиш глад? Пр.една овошка или краставица? Или и тоа би ср сметало како оброк? Ајде среќно па после 7миот ден пиши дали има резултат кај тебе :)
   
 15. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.120
  нема оброци и грицкање измеѓу
   
 16. nutelce

  nutelce Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  и јас од утре ќе почнам. Би сакала да симнам 2-3 кг. Ајде кој е за, да си се тешиме заедно :)
   
 17. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Дали има некој што ја држи диетава? ^_^
   
 18. Nikce

  Nikce Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2012
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  13
  Јас од утре почнувам со диетава, имам две недели до одмор и сакам да ослабам барем 5 килца :sweat: се надевам ќе успеам ... Има некој што моментално ја држи???
   
 19. BayernKa

  BayernKa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  535
  Пол:
  Женски
  Мене ми е 3. ден :hai:
   
 20. AnaKarenina00

  AnaKarenina00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2016
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  314
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, од утре сакам да ја почнам диетава и сакам да ве прашам дали во макароните може да додадам малку кечап? :D