Ефикасна седумдневна диета

Дискусија во 'Диети' започната од jabol4e, 22 мај 2011.

 1. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  805
  Некој утре со мене да почне ? Треба 1кг да намалам
   
 2. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  7.265
  Пол:
  Женски
  Јас од утре ќе почнам , ми треба околу 5-6 кила да ослабам .
   
  На didisi и (:strawberry:) им се допаѓа ова.
 3. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  7.265
  Пол:
  Женски
  Да ве прашам може ли кафе да пијам во текот на диетата ?
   
 4. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  805
  Нормално , ако истото е без шеќер.
   
 5. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  805
  Девојки ме интересира , дали за доручек можам да јадам витанова чоколадите што се? Немам услови да јадам во школо зашто не даваат храна внатре. Дали ќе прави голема разлика во диетата?
   
 6. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.218
  Допаѓања:
  7.912
  Пол:
  Женски
  @(:strawberry:)

  Диетава не е здрава, но твоја работа ако сакаш да ја држиш.
  Витанова баровите имаат околу 100 калории во просек. И околу 15 грама јаглехидрати од кои 10-15 грама шеќери.
  Тоа е многу малку за да те држи до ручек што претпостаувам би бил право после школо. Ќе бидеш многу гладна и ќе гледаш да изедеш што повеќе.
   
  На (:strawberry:) му/ѝ се допаѓа ова.
 7. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  805
  Ти благодарам на одговорот , знам , но очајна сум