Ефикасна седумдневна диета

Дискусија во 'Диети' започната од jabol4e, 22 мај 2011.

 1. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Јас ја почнав диетава од вчера и ми беше тешко дека без леб цел ден и башка тие макароните мене никогаш не ме заситуваат, по еден час откако јадев пак огладнев :(
  Ама издржав некако.
  Грешката ми беше тоа што пиев алкохол, ама не е ни толку битно, посекако мене не ми се брза, доволно ми е кило-две да слабеам неделно. Само 3-4 ми се за слабеење.
   
 2. smajliX

  smajliX Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  28
  Јас ја почнав диетава во понеделникот, значи денес 4ти ден. Мене ми е супер диетава зошто скоро секој ден има сиренце, а без него не можам :$ . Претходно ја држев УН 2 месеци, ама вториот несец не мрднав бе со килажата и зато се решив на нешто поригорозно. Се надевам барем на -4 кг за 2 недели па после е лесно со уште тие 2 кг вишок.
  Е да и не ја препорачувам за тие што не можат да трпат глад во доцните часови.
   
  На okcenzi и Ellena07 им се допаѓа ова.
 3. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  801
  Пол:
  Женски
  malku mi стои чудна оваа диета, бидејќи се мешаат јаглехидрати со протеини, скроб со протеини, пр. за ручек се јадат макарони со сирење, или варен компир со сирење, или месо со ориз... благо нема никаде вметнато, а нема ни ден само со овошје... ама ако е ефикасна, може да ја пробам, 7 дена не е ништо, и така ми останаа уште 2 кг за слабеење, другите ги симнав со УН, па ќе пишам за резултати!!!
   
 4. smajliX

  smajliX Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  28
  Може да има резултати зошто вечерата е едно праче зеленчук, супа... доручекот е само овошје, така да само ручекот останува нормален оброк.
  Па само еднаш ако јадеш во текот на денот, како нема да ослабнеш? Плус никогаш нема леб за ручек, нема пржено. Ај после втората недела, тоа значи не овој што иде туку тој по него понеделник, ќе пишам резултати ;)
   
 5. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  903
  Планирам диетава да ја почнам од утре по породувањето ми останаа 6-7 кила вишок инаку сум породена 27 дена и палнирам да се вратам на килажата стара до 40 ден точно кога ќе можам ќерками да ја шетам, па ќе ви пишам кави резултати има.
   
 6. tirkiz

  tirkiz Активен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2012
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  1
  Во понеделникот ја почнав диетава и денес се мерев...-3 кг :clap:
   
 7. Rock.Girl

  Rock.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  47

  И јас ја држам УН диетата веќе 2 месеци и јас не мрдам со килажа и се решив и јас да направам пауза со друга диета па после да продолжам. Оваа ми се свиѓа од утре ќе ја почнам. :)
   
  На okcenzi и smajliX им се допаѓа ова.
 8. Ellena07

  Ellena07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  12
  :lol: првата ја држев, и сега повторно ја држам и е ефикасна многу :)[/quote]

  А може ли обична супа?
   
 9. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  801
  Пол:
  Женски
  и јас сакам да прашам, за каква супа од зеленчук станува збор, треба да е домашна, или купена и треба да е посна, или може и друга, и дали може да е со тестенини, фиде или треба исклучиво само водата, и може ли да се користат барем коцки за супа?
   
 10. smajliX

  smajliX Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  28
  Јас јадам посна супа од зеленчук, од готовите, дали е правилно, врска немам :$
   
 11. linuska

  linuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  0
  Ме интересира дали може за време на диетава да се пие незасладено кафе?
   
 12. marija.hana.una

  marija.hana.una Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  34
  Кафе без шеќер, чисто црно или еспресо може да биде дел од секоја диета.
  Дури и се препорачува по 1 или 2 шољи дневно.
   
 13. molikaMk

  molikaMk Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  1.353
  Јас ја држев првата диета и ослабев 3 и пол кила за 7 дена. И еве од денес пак почнувам со истата. И шо е најбитно ниту еднаш не почувствував глад....Ем си најаден, ем слабееш.
   
  На volsebna му/ѝ се допаѓа ова.
 14. twitty30

  twitty30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  ne mozam da go razberam na so jazik e pisano,ako mozi nekoj da mi ja prevedi dietata ve molam zenski.pozz i jas planiram da ja pocnam
   
 15. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.490
  Која е количината на овошје и зеленчук за појадок?
  Едно парче, две, три? Во какви било комбинации или се јаде исклучиво истото овошје - две јаболки, два портокали итн.
  За другото горе-долу ми е јасно, само се надевам дека диетата ќе си го оправда првиот епитет од насловот. :D
  Веројатно чај не мора задолжително да се пие, јас намерно го одбегнувам.
   
 16. hubba.bubba

  hubba.bubba Активен член

  Се зачлени на:
  7 март 2012
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  3
  а колку имаше за слабеење, ако не е тајна, за 3,4 кила ефикасна е?
   
 17. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  801
  Пол:
  Женски
  зошто намерно го одбегнуваш чајот? Чај е препорачливо да се пие, особено зелен, го забрзува метаболизмот и ги топи масните наслаги, така да слободно си пиј, ако можеш незасладен, или само со лимон, или со мед и лимон
   
 18. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  801
  Пол:
  Женски
  јас ќе ја започнам за неколку дена, после УН диетата ми останаа уште 2-3 кила за симнување, па ќе пишам за резултати, ма да ми изгледа дури и полесна од УН, оти се мешаат протеини со јаглехидрати, и нема цел ден само на овошје
   
 19. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.490
  Затоа што има(в)(м) недостаток на железо во организмот, и резултираше во оштетување и опаѓање на косата. Подоцна прочитав дека чајот содржи теин, кој спречува врзување на железо, а јас тој период го пиев ненормално многу, по 5-6 шолји на ден.
  Така да секаков чај ми е на стенд бај моментално.
  А мојот метаболизам, да не го урочам, е доволно брз. :)
   
 20. Suri

  Suri Активен член

  Се зачлени на:
  20 март 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Диетава успеав да ја издржам една недела а во мегувреме ја следам и месечевата и ослабната сум 4 кг. :D
   
  На okcenzi и Tanja03 им се допаѓа ова.