1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ефикасна седумдневна диета

Дискусија во 'Диети' започната од jabol4e, 22 мај 2011.

  1. Chivas

    Chivas Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    132
    Јас строго се придружувам кон диетава еве веќе 6ти ден ми е, а само 1 кг сум ослабната. :worried:
    И + чувствувам голем замор,истоштена сум, немам енергија , концентрација,притисокот многу низок.... :x
    Уште денеска и утре ќе дотраам колку да ги видам крајните резултати, ама не верувам дека повторно ќе ја држам,деновите со компири и јајце ми се ужасни ...
     
  2. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    1.889
    Mене стварно не сте ми јасни тие што ја држете диетава.Девојчето се хранело вака и ослабнало,па ајде и вие сите мора да јадете по истиот редослед.Со ваквата исхрана обично внесуваш помалку од тоа што го јадеш вообичаено,и ке ослабнеш,ама не значи дека мора баш вакви да ти бидат оброците.Можеш да си направеш сам режим и сто пати попаметен избор да направеш во оброците,тука секој ден има или компири или тестенини за ручек.
     
  3. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Утре завршувам со УХ и од понеделник здравје ја почнувам оваа.
    Ух ја држам втор пат и немаше резултати, веројатно зошто метаболизмот ми е сменет, па си стангирам во килажата, се надевам дека со оваа ќе има резултати.
     
  4. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Јас се мислам да ја држам пак оваа диета. За последниве 2 килца мислам дека оваа ќе ми помогне. Недела дена би требало да е доволно за 2 кила.
     
  5. gossip-girl

    gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    218
    Да се пријавам и јас од денес, свечено почнав :)
     
  6. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    И јас од денес почнав па да видиме какви резултати ќе имам :)
     
  7. hubba.bubba

    hubba.bubba Активен член

    Се зачлени на:
    7 март 2012
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    3
    јас од утре, понеделнички, по трет пат ама овојпат ваљда нема на 2,3 ден да се откажам, среќно на сите :)
     
  8. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Планот ми го расипа мајка ми, денес направила стекови и џигери па наместо оваа ја почнав УН.
    Ама овај пат без леб и со зелен чај.
     
  9. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    според мене подобра ти е Ун,бидејќи си имас поголемред и поголем избор на храната, сега подолго време че ја држиш, ама ќе се навикнеш. Искрено не ми е јасно кој ја составувал оваа диета, оти секој ден има или тестенини, или компири, подобро е на пример вториот ден наместо компири да е ориз,или грасок, важно да е скроб, и не ми е јасно зошто е важно да се меша со јогурт или сирење? Додека во Ун може да јадеш се што е во скоп на тој ден.. протеини месо јајца сирење јогурт соја риба... + салати, скробен копири ориз леќа зелка боранија грашок, јаглеидрати тестомакарони кифли благо... и секаков вид овошје во вошен ден
     
  10. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    1.889
    Значи нема што да е јасно,девојчето си се хранело вака една недела и после си ги напишало оброците на форумот,нема никаква ни логика ни правила. :)
     
  11. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Знам дека е подобра и полесна за држење, ја имам држено претходно. Ама последниве 2 килца најтешко ми е да ги ослабам па мислев дека со поригорозна диета како оваа седумдневната побрзо ќе бидне.
    Ама ајде сега, ја почнав УН па таа нека биде. Еве за разлика од претходниот пат кога ја држев со леб, сега нема да јадам леб, се навикнав веќе 2 недели немам леб каснато.
     
  12. smajliX

    smajliX Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    29
    и јас ја почнав денес пак по 4-5 пат ни сама веќе не знам кој, а само еднаш ја издржав до крај и уште пола. :( Ама сега мора да се ослободам уште од 2-3 кг па после со 1-2 вишок полесно е. Држете ми луѓе среќа да издржам до крај :)
     
  13. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Ти ја пуштам среќата СмајлиХ верувам ќе ни треба на сите што сакаме да симнеме килца.
    Од утре ја почнувам, ама во третиот ден за ручек место компир ќе вметнам кришка црн леб со 3 парченца салама(за да не биде само компир да промешам)
     
    На smajliX му/ѝ се допаѓа ова.
  14. smajliX

    smajliX Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    29
    Фала ти многу Lux ќе ми треба среќичка. И јас сакам малце да сменам ама 2риов ден место варени компири ќе јадам може варен ориз. Се до 3-4 ден стигам и се подув од компири последниве недели и така :)
     
  15. hubba.bubba

    hubba.bubba Активен член

    Се зачлени на:
    7 март 2012
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    3
    гледам има кандидатки за утре, ке се тешиме :D
     
  16. DEBELUSKA

    DEBELUSKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2012
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    273
    јас ја држам уни диетата....ама кај мене нема некој ефект..еве вејке повејке од месец и само две кила....па ке дрзам оваа диета усте малце до велгден и ако нема ефект..идам она оваа седум дневната позз
     
  17. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    јас ја прекинав УНто, па се префрлив на оваа диета, оти ми останаа уште 2-3 кг за симнување, издржав 1 циклус 7 дена и имав само - 0, 5 кг, резултат што ќе го имав и ако ја проделжев УН, а незнам зошто, бев погледна, иако во оваа диета нема овошен ден, па се решив да ја продолжам УН до велигден, па после да се трудам да ја одржувам оваа тежина :) сепак пишете за резултати, и мислам дека слободно може еден ден наместо компир ориз да се јаде
     
  18. dancing.in.the.rain

    dancing.in.the.rain Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    142
    почнувам од утре, wish me luck :sweat:
     
  19. em4encee

    em4encee Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Можам да речам дека ја издржав..ама не е то то денеска ми беше последен ден па си седнав си се најадов онака баш убаво :$ а за една недела што ја држев намалив само 3кг.што сум далеку од посакуваното :D утре продолжувам со нови сили..среќно и на тие што почнуваат утре...
     
  20. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Бреј, ама и се нафрливте на диетава!
    Едно 10 феминки веќе се пријавија - се надевам дека ќе успеете ;) :up:

    Јас ја следам темава одамна, читам коментари и критики, составувам некоја си диета сама, базирано врз оваа (појадокот мене ме мачи што е толку слаб). Како и да е, да ги дојадам коматчињата од мама уште 3 дена и почнувам :!: Или ајде да не ветувам, ќе ве известам, па ќе се бодриме заедно :wasntme: