1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ејакулација- внатре или надвор

Дискусија во 'Секс' започната од dumbal, 21 септември 2010.

 1. dumbal

  dumbal Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  18
  При интемен однос без кондом, вашиот партнер свршува внатре или надвор :tmi:
  Баш би сакал да ги споделам вашите искуства во врска со ова тема :lol:
  Благодарем :inlove:
   
 2. popaj-maja

  popaj-maja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  17
  лесно прашање :)
  вагинален секс на стомаче се разбира :D
  анален секс најубавото за мене се разбира каде ако не внатре :rofl:
  а со оралниот секс нема ејакулација нема шанси такво нешто со жена ми :devil:
   
  На dumbal му/ѝ се допаѓа ова.
 3. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  како тоа при орален секс нема ејакулација? :^) де појасни ми...
  немате орален? или имате ама.... :^)
   
 4. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  :?: :?: :?: И мене ме стави во мисли со овој коментар! најверојатно сакаше да каже дека никогаш не остануваат само на орален секс, сакам да кажам преминуваат и на друг секс (вагинален и анален) па ејакулацијата е или на стомаче или вантре <<<< како што си се изјасни самиот тој!
  ај ќе почекаме да ни објасни подетално! може грешка ми се претпоставките! :?:
   
 5. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Надвор. Сепак, што си е сигурно, си е сигурно. :)
   
  На Divo му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  6.161
  Допаѓања:
  21.172
  Пол:
  Женски
  Без кондом надвор, а со кондом може и внатре :$ поубаво е кога ке свршите заедно и ти и тој :rofl:
   
  На Divo му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Addicted

  Addicted Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Без кондом надвор :D
   
  На dumbal му/ѝ се допаѓа ова.
 8. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  надвор, ама најубо е чувството ко ке свршиме заедно ;)
   
  На Divo, dumbal и shiningstar им се допаѓа ова.
 9. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски
  Изгледа муабетот му беше дека не и свршува на жена му на лице :D Или можда не дозволува да му пружо таа орален? :?:
   
 10. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  ИСКЛУЧИВО надвор!!!
  Внатре во брак кога ќе сме, дотогаш не ризикувам :lol:
  Не ме ни интересира како е да сврши внатре, секоја радозналост може да не направи мама и тато. Не фала 8)
   
 11. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски
  Девојки а тие што пиете апчиња за контрацепција, дозволувате да ви свршува внатре? Чисто ме интересира. :)
   
 12. Zamzara

  Zamzara Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  32
  Па тоа е и една(ако не и единствена) од причините затоа што се пие контарцепција!!!
   
 13. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски
  Па јас знам многу што ги пијат а сепак не свршуваат во нив. Затоа сакав да прашам дали овде има некоја што го практикува тоа.
   
 14. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.189
  Допаѓања:
  89.405
  Пол:
  Женски
  Надвор, дур не решиме бебе да правиме. :D
   
  На ljubicicaa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Zamzara

  Zamzara Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  32
  А ги имаш тие прашано зашто тогаш воопшто ги пијат!?? Ајде нека ме просветлат и мене малку,може сум од постарата генерација,онаа позаостанатата ;)
  Значи тогаш ги пијат од бес,од што имаат желба во мала мера да им се пореметат хормоните,од причина што повеќето од другарките ги пијат па и тие...Тие се за заштита од несакана бременост и нормално се пијат за тоа...Друга причина незнам се надевам ќе ти кажат па ќе ме просветлат и мене позаостантата :D
   
 16. UbavkaBube

  UbavkaBube Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  95
  Еве да кажам и јас како една од малку понезаостанатите. Јас ги пијам за ,,не дај Боже,, значи ми е страв од забременување...... од предсемената течност или пак некогаш да не се занесеме и ,,забегаме,, или пак ако имаме во брзо време однос еден па друг........., а сепак ми е страв од тоа дека за некое време умирале сперматозоидите во каналот кај мажот и.т.н. Значи, јас сум од тие кои не дозволуваат свршување ,,внатре,, , а сепак пијам контрацептивни пилули! ;)
   
 17. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.122
  Надвор, се додека не решиме да се прошириме во тројца :lol:
   
 18. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски
  А ги имаш тие прашано зашто тогаш воопшто ги пијат!?? Ајде нека ме просветлат и мене малку,може сум од постарата генерација,онаа позаостанатата ;)
  Значи тогаш ги пијат од бес,од што имаат желба во мала мера да им се пореметат хормоните,од причина што повеќето од другарките ги пијат па и тие...Тие се за заштита од несакана бременост и нормално се пијат за тоа...Друга причина незнам се надевам ќе ти кажат па ќе ме просветлат и мене позаостантата :D[/quote]

  Затоа што некои девојки се плашат од забременување од предсемена течност, или немаат доволно доверба во партнерот некогаш да не му се "испушти" малце внатре. Ете затоа. Боже |(
   
 19. Zamzara

  Zamzara Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  32
  Пу кој малер сум ,како јас не успеав до сега да забременам од таа предсемена течност!!Ах БожЕ |(
   
  На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  Цели 7 години надвор , сега од пред три месеци само внатре, зашто сакаме бебенце :inlove:
   
  На Bokicka, maja8 и LilMissBossy им се допаѓа ова.