Ејакулација- внатре или надвор

Дискусија во 'Секс' започната од dumbal, 21 септември 2010.

 1. Stariot

  Stariot Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  105
  Пол:
  Машки
  паа, коментар од машка страна, кога се сигурни денови, внатре дефинитивно, прекрасно чуство и за двајцата, но ако не планираш нешто трајно, никако внатре :!:
   
 2. belisima88

  belisima88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2012
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Па бидејки сакаме бебЧе веке 3-4 месеци внатре :$
   
  На m.a.f.i му/ѝ се допаѓа ова.
 3. lovely-jublee

  lovely-jublee Активен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  5
  женски мн сакам барем еднаш да искусам внатре ама некако ми е страв од забременување, ај тие што се сакаат бебе а си практикуваат внатре кажете кога ви е најсигурно?
  ја мислам ден два пред добивање дека би било ок..
   
 4. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  132
  11 дена откако ќе добиете се неплодни. Значи ао менструацијата ви трае 3 дена тогаш имате уште цела недела за одличен секс без пазење. Бидејќи со добивањето пукаат созреаните јајцеклетки кои се спремни да се оплодат и затоа по добивањето веќе нема зрели јајцеклетки и неможете да забремените. Значи нај ризична за забременување е последната недела пред да добиете, бидејќи тогаш јајцеклетките ја доживуаат својата потполна зрелост и се најголеми шансите да зачнете
   
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.704
  ^А ако овулацијата подрани, тогаш што правиме? Во организмот не е се математички точно. ;)
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  132
  Во овој случај е точно и не постои ниту теоретска можност за забременување во првата недела по добиањето.
   
 7. Mali.Gjokica

  Mali.Gjokica Активен член

  Се зачлени на:
  4 август 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Veke 5 godini svrsuvanje strogo vnatre od sto gospod ni ima dadeno edno prekrasno sustestvo na svet a za da ne bi se desile nekoi nepredvideni raboti ona si racuna koga moze koga ne moze...A cuvstvoto koga prskas vnatre e uuuuuuuuuuuuuuu ludilo trans,delirium :D
   
 8. tea19

  tea19 Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  23
  Девојче не си играј играчки, секој организам е различен, некои парови имаат секс без заштита со години и едвај зачне девојката, но може да се случи и да останеш бремена од чисто малку сперма во тебе во најнеплодниот ден од циклусот.
   
 9. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.326
  Допаѓања:
  1.152
  Аууу, од теорија до пракса колку има разлика.
  Јас тогаш според тебе не е можно да сум бремена а стомачето ми расте на психолошка база???
  Деца не си играјте
  Ако толку сакаш да ти свршат внатре пиј си апчиња за контрацепција и мирна глава.
   
  На imelda му/ѝ се допаѓа ова.
 10. la-lita-e

  la-lita-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  150
 11. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.288
  Допаѓања:
  2.372
  Пол:
  Женски
  надвор секакоо, и двајцата сме премлади за да експериментираме за внатре да сврши, така да и двајцата сакаме надвор сега за сега.. подоцна за неколку години кога би дошол позрел период за некои работи, секако дека внатре може :)
   
 12. CrnceSK

  CrnceSK Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  56
  Било и каков кондом да носам метален и сл. надовор си е надвор
   
 13. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.351
  Допаѓања:
  3.267
  Пол:
  Женски
  Во секој случај надвор , и подалеку од мене !
   
 14. Festim

  Festim Нов член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  33
  најбезбедно да се сврси внатре е последните денови на менструација тогаш сврсувам внатре без ниеден проблем и ден пред да дојде менструацијата ама се разбира со стабилен партнер и не ми се има случено да остане бремена
   
 15. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  973
  надвор , фалабогу :) :)
   
 16. Meredit

  Meredit Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  89
  Секогаш надвор,што е сигурно е сигурно. :)
   
 17. Poisson

  Poisson Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Секако дека и јас не сакам внатре ама еднаш од чиста радозналост ми сврши внатре ама секако јас бев врз него и одма станав и спермата истече ... си добивам редовно не сум бремена :D :D
   
 18. Glasna

  Glasna Популарен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  1.041
  Допаѓања:
  2.130
  :dance: е не...ќе се зезаме со норлево :D
   
 19. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.049
  Допаѓања:
  11.941
  норлево - животен сопатник 8)
   
 20. fairy90

  fairy90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  Надвор кога се плодните денови,внатре кога не се,до сега според феминскиот календар ја избегнуваме бременоста.Ме интересира колкави се шансите за збременам вака?