Ејакулација- внатре или надвор

Дискусија во 'Секс' започната од dumbal, 21 септември 2010.

 1. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Па и покрај тоа што не ти се плодни денови, со свршување внатре мислам дека се доста големки шансите кад-тад да се случи. Млади, здрави, прави... :D Секако, вие си знаете. :)

  Инаку ние надвор, не гледам зошто би свршувал во мене ако не сме решиле да правиме дете, па дури и во брак да сме. :D
   
 2. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.197
  Допаѓања:
  6.684
  Пол:
  Машки
  највише надвор..ретко внатре..само кога е сигурноста поголема дека нема да има бременост..сепак чувството е екстра..кога е внатре :D
   
 3. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.707
  Пол:
  Машки
  Se znae so e najubo ali za zal mora Rikverc inace belja si nasol haha...
   
  На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Golden Rose

  Golden Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  nekoj sto pie kontraceptivi da spodeli iskustvo so vnatresnava ejakulacija. malku sum skepticna so kontraceptivive gi pijam nedela dena redovno vo isto vreme, no sstrav mi e seuste od vnatresna ejakulacija
   
 5. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.300
  Допаѓања:
  30.660
  најмалце еден месец треба да се пијат а нели ти објасни гинекологот как и што
   
 6. Golden Rose

  Golden Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  vo upatstvoto od Microgynon pisuva deka vednas ste zastiteni, dokolku gi pocnes od prviot den na mensualniot ciklus, a ako se pocnat od 2riot ili 5tiot den sigurnosta e posle 7 dena akivno zemanje
   
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.494
  Допаѓања:
  47.374
  Пол:
  Женски
  Кога го прочитав насловов си реков Како бе внатре ?! :D Нема шанси да дозволам во мене да сврши се додека не се договориме дека сакаме бебе. Еднаш се случи да немаме со што да се избришеме ако ејакулира на мене па требаше да побараме некое решение и мене ми текна на голтање, така почнавме тоа да го практикуваме. Внатре нема шанси.
   
  На Anon му/ѝ се допаѓа ова.
 8. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  Аман бе дете,оти бе така праиш:puke::puke: па ти не си канта за отпадоци:puke: нека сврши во негови гаки,па на салвета,пешкир,тоалет хартија....
  Подобро он врака нека си заврши работа:puke:ауууу ми се превртеа црева:puke:ај кажи дека се шалаше(wtf)
  Нема ништо поубаво од чувството кога партнерот што го сакаш ти сврши внатре...а да не се остане бремена има контрацепција,плодни и неплодни денови идр. е сега ако си малер ...наздравје
   
  На Згодно Момче му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.775
  Пол:
  Машки
  Канта за одпадоци? Она од што се прават бебиња е за тебе ѓубре за фрлање во канта?

  Инаку, свака и част на членката погоре и дечко и е среќен човек.
   
  На Згодно Момче и Dust им се допаѓа ова.
 10. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  Бебиња не се прават во уста душо моја, па затоа и наталитетот ни е паднат....тоа што се става доле сега е горе а тоа што се лижеше горе го направивте доле.
  Ако треба дечкото да биде срекен што ке му ја голтам спермата може да се носи у три лпм
   
  На MamacitaBuena, kuc, Golden Rose и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  1.246
  Пол:
  Женски
  Па он мене кога ми ја лиже, не ми го голта вагиналниот секрет?
  Што е толку гадно да голтнеш сперма бе?
  Погадно е да се лапаш со некој што не ти се ни свиѓа, отколку да голтнеш сперма на човек што го сакаш! Плус тоа, контрацептивните таблети не само што можат да предизвикаат еден тон болести (пошто се хормонални), не се 100% сигурна заштита и голема е шансата детето да ти се роди дефектно на нив. Доста потпаѓате под таа лоша кампања.
   
  На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
 12. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  Ајајаа извини молимте,во право си,твоја уста,твој избор што ке бутнеш во нејзе...ама треба малку и самопочит и достоинство.....за останатиот твој коментар не сакам да дискутирам,јасно ми е со кого си имам работа.
   
 13. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.503
  Допаѓања:
  131.977
  Ти ли беше таа @baba Rada што се фалеше дека три пати си абортирала?:envy:
  И најде да збориш за самопочит?


  На темава: надвор!
   
  На kim.k, Згодно Момче, BoyL и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  Ок редарке.....само да ти кажам дека не сум фалбаџика!
   
 15. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.503
  Допаѓања:
  131.977
  Па и подобро.
  Затоа што нема баш со што да се фалиш8-|
   
  На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.727
  Пол:
  Машки
  Надвор надвор! :)
   
 17. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  1.246
  Пол:
  Женски
  Си пиеше контрацепција и три пати ти се фати? Брао бе.
   
 18. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.109
  Пол:
  Женски
  Koga si gi pravevme bebcinjata vnatre.Inaku sekogas nadvor pa i so kondom neka e.Podobro spreci nego leci.
   
  На joy1 и Згодно Момче им се допаѓа ова.
 19. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.456
  Допаѓања:
  17.765
  Пол:
  Женски
  Надвор , освен кога е бебе у план .
   
 20. Devojka100

  Devojka100 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Koga Bev bremena vnatre uffff. No Sega nadvor.
  mnogu sakam vnatre no mi e strav od bremenost uste Ni e rano
   
  На Згодно Момче му/ѝ се допаѓа ова.