1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ејкон (Akon)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од BlackSwan5, 7 мај 2013.

 1. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Ејкон е американски R'N'B и Hip Hop артист. Досега има издадено три студиски албуми, Trouble (2004), Konvicted (2006) и Freedom (2008). Има соработувано со многу познати имиња како Еминем, Снуп Дог, Мајкл Џексон итн. Има пет Греми номинации.


  Во последно време сум заразена со неговата музика, баш во стил на музика каков што сакам. Песните му се страшно добри, музика, текст, одличен вокал :) .
  Омилени.

  http://www.youtube.com/watch?v=vIaH35-MLsk

  http://www.youtube.com/watch?v=VRk5lfAH7qs

  http://www.youtube.com/watch?v=14PgWitIbSk

  http://www.youtube.com/watch?v=6EEW-9NDM5k

  http://www.youtube.com/watch?v=ynMk2EwRi4Q

  Ми се допаѓаат секако и добро познатите хитови како соработката со Еминем Smack That, и со Снуп Дог I wanna love you. I just had sex ми е некако дури и премногу експлицитна :lol:, ама добра е.
   
 2. Heartbeat

  Heartbeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2013
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Многу добри песни има.
   
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.914
  Допаѓања:
  75.426
  Пол:
  Женски
  Само овие две ми се допаѓаат, засега.