1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ејми Вајнхаус (Amy Winehouse)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Isabel, 23 јули 2011.

  1. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    нека почива во мир,искрено нит песни и знам нит нејна кариера пратев,гледав клипови од Бг и само се смеев (Господ нека ми прости) ама и пиздев од нервоза што некои плакаче карти за неа а она незнае име да си каше...сепак што било поминало-ама сама си завршила со животот

    и мене повеке ми е мака за лугето во Норвешка него за наркоманка...
     
  2. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271

    Moжеби и претходно ја сакале па сега се изјаснуваат на темата :)
     
    На barbiche му/ѝ се допаѓа ова.
  3. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Искрено не ја ни знаев која е, до пред некое време кога случајно по тв ја приметив по специфичниот глас и изглед.
    Не ја слушав нејзината музика, тук и таму по некоја песна, но најчесто по радио, но често читав дека имала проблеми со дрогата, и после она фијаско во Белград јасно ми беше како ќе се заврши нејзиниот живот.
    Жал ми е, зошто била млада но самата знаела до што ќе ја донесе дрогата и нејзините такви постапки, така да нека и е лесна земја.
     
  4. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Несфатливо е како тоа по нечија смрт сите го засакуваат, фанови му се и не знам ти што таму, а дури е жив го плукаат и навредуваат.
    По концертот во БГ сите ја плукаа и навредуваа, а сега истите тие солзи леат за неа. Нека почива во мир како и секој што ќе замине од овој свет, ама јас се уште си стојам на ставот дека беше една повеќе дрогирашка со убав глас. Да, убавиот глас и е неоспорен. Дека ми е жал што умре не ми е, зашто не и бев фан, не ја обожавав нејзината музика, а сега нема да се улизувам и да зборувам се најубаво за неа...
     
  5. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
  6. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    иако ејми не ми беше омилена пеачка сепак кога сестра ми ми кажа дека починала не ми се веруваше и потоа она почна да ме убедува дека починала и накрај поверував тоа што е тоа е што да се прави нека почива ви мир :(( но сепак ќе ја памтиме по нејзините дела и по тоа што правеше скандали сепак животот продолжува понатака за нас ;) :/ ;)
     
  7. barbiche

    barbiche Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    120
    Жално бидејки имаше мн. добар глас, силен, уникатен.. ама ова на некој начин беше очекувано..
    Нека почива во мир.. а..и.. се надевам дека не се самоубила поради некој дечко стварно би било штета и глупо:worried:hock:
     
  8. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Сега почина, и ајде сите ја сакаме! |(
    Јас право да ви кажам, нит ја слушав, нит ја сакав, нит па сега нешто многу ми е жал дека починала.
    Да беше малку паметна, при толку пари и слава немаше да се нафаќа за дрога и алкохол.
    И на толку рехабилитации одеше и пак не се опамети.
    Ова самата си го направи, и самата си е крива, и сето тоа од бес! :!:
    Како и да е, лесна нека и е земја.
     
  9. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Лесна ѝ земја.

    Наркоманка, ваква, онаква... Нит прва нит последна, шоу бизнисот и музичката индустрија го прават своето, не се сите подеднакво силни да ги издржат истите. Парите и славата не паѓаат од небо, покрај нив се нема нормален живот. Цената е таа, порано или подоцна.

    Куп музичари и актери умреле вака и нема да запре со Ејми Вајнхаус сигурно, а не паметам вакви реакции - ако ѝ е, прашање на време, едно ѓубре помалку и слично. Нема поголем мразач на дрога од мене, ама ми е жал што почина, ја слушав со години. И ја почитував токму заради вонсерискиот талент, со кој допрва можеше да направи многу. Ако за нешто ја сакаа луѓето, тоа е токму талентот и оригиналноста, не убаво лице, цицки и слично.
     
  10. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Абе што ни не нас гајле кој ја плукал претходно, а кој ја сакал?
    Битно се избрука убаво во Белград и го уништи концертот, ко самата што полека се уништуваше.
    Не сум ја слушала многу, т.е скоро ич, ама последно кога ја видов снимката (нели тоа беше хит по телевизииве и нетов) реков дека и го гледам крајот, со овие зборови : ако продолжи вака за брзо ќе умре, се гушка со членовите од бендот како последен ден да и е и се опростува :o и ете се случи, не се изненадив гледајќи во каква состојба се осмелила да излезе пред толкава публика.
    Жално е тоа што со оглед на популарноста можеше уште повеќе, ама тоа е .
    Нека почива во мир, белки ќе појде на подобро место.
    Други зборови се излишни.
     
  11. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Дури неправедно е да ја жалам, но ми беше дефинитивно една од омилените женски артисти.Музиката како и целата нејзина појава вклучувајќи го гласот со еден збор може да се опишат како -УНИКАТ! Неповторлив.Музика која вистински допира до мене, во која се пронаоѓам.Сметам дека светот сепак изгуби огромен артист.Жално е колку е тоа само себично од неа.

    Уште не ми се верува.
     
  12. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Не ја сакав,не ја слушав иако и ги знаев песните,имаше неколку уникатни парчиња музика што ќе останат да се слушаат! Јас и го очекував ова,прашање на време беше кога ќе се деси! За некои луѓе фатална е славата и парите,не е секој за оваа работа особено не личности како неа! Во секој случај нека почива во мир сепак се работи за млад живот!
     
  13. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Морам да признаам дека имаше извонреден глас, иако ја мразам онака како појава. И нема да речам дека ми е жал за тоа што почина, бидејќи тоа што си надроби, тоа и си сркаше. :|
     
  14. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
  15. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.312
    Допаѓања:
    101.486
    Пол:
    Женски
    Сега кажаа дека земала, херион, кокаин и екстази заедно. Лудача. За мртвите најдбро ама ова бре претеризам.
     
  16. TeddyS

    TeddyS Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    235
    Допаѓања:
    121
    She was a special person !

    However RIP ..
     
  17. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Некако наеднаш многу фанови на Ејми се појавија.
    Со експресна брзина...

    Се знаеше како ќе заврши,само не очекував толку рано...
    Омилена песна без конкуренција ми е ..
    http://www.youtube.com/watch?v=ojdbDYahiCQ&ob=av2e
     
  18. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Ми се крева косава од коментари од типот - така и требаше, што си надроби тоа си насрка, ако и е,.. Па добро бе луѓе, ви текнува нешо Америка, нешо музика нешо рок старс нешо ау? Колку ѕвезди умреа на истиот начин? Од дрогиче? Па и толку млади.
    Нишо ново не е ова, не е за осудување воопшто, напротив за жалење е.. а со нејзиното темпо на живот се мирисаше дека ќе згасне таа нејзина убава ѕвезда која не ја негуваше, туку ја згаснуваше. Жал ми е навистина, и‘ бев нејзин фан и покрај глупостите, песните и‘ ги сакав, ми е жал што ќе нема нови хитови тој специфичен, и убав глас.
     
    На Wilde2105 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Навистина жално. Нека почива во МИР !
     
  20. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Не ја обожавав нешто типкава,но си имаше некој специфичен глас и стил.И тоа ми се допаѓаше кај неа,што беше поразлична од сите во таа професија.Да не се десеше ова,т.е да не земаше дрога и сите тие работи мислам дека би направила убава кариера.Али тоа,некогаш животот ке ти пружи све и не знаеш како да го искористиш,а некој нема ништо но пак се снаоѓаат и продолжуваат да живеат на убав начин.