1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Еl Barco (Бродот)

Дискусија во 'Канта' започната од Beauty161, 13 февруари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Beauty161

  Beauty161 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Серијата El Barco/Бродот, која веќе ја споредуваат со мегапопуларната El Internado, и не само поради дел од актерската екипа која глуми во двете серии, туку и поради трилер-хорор елементите кои двете серии ги имаат. Mario Casas, Juanjo Artero, Blanca Suárez и Irene Montalá се само дел од поставата на Бродот кој ќе ја преживеат светската катаклизма и можеби се единствените преживеани во светот.


  Се започнува кога бродот "Estrella Polar" ќе се најде на отворено море оној час кога светот се уништува, а и човештвото со него, но за среќа или не, патниците ќе преживеат. Некои сметаат дека серијата е слична на Американската серија Lost/Изгубени поради изолацијата на карактерите,поради постоењето на псевдо-научен заговор,доаѓањето на "другите" и борбата за преживување на островот.


  Епа фемиснки толку од мене сега е еред на вас :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.083
  Допаѓања:
  61.932
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.