1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ЖИВОТ НА СЕЛО- ЖИВОТ ВО ГРАД

Дискусија во 'Канта' започната од eleonoramardzieva, 29 септември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. eleonoramardzieva

  eleonoramardzieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Машки
  Незнам дали постои ваква тема но баш сакам да коментирам за разликаа во живот на село и град. По што се разликува? Што можеш да имаш во село а што во град? Каде е позабавно село или град? Ајде започнете :)
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.688
  Допаѓања:
  64.989
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.