ЖРК Вардар СЦБТ(WHC Vardar)

Дискусија во 'Спорт' започната од Vikica.cuci, 8 март 2014.

 1. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.282
  Пол:
  Женски
  Женскиот ракометен клуб Вардар Спортски Центар Борис Трајковски е женски ракомете клуб од Македонија каде е првак и настапува во елитната Лига на Шампиони.
  Мене искрено тимов последниве две-три години ми е фаворит. Одлични ми се и обожавам да ги гледам.
  На чело на овој клуб е познатат Македонска ракометарка Индира Кастратовиќ која своевремено беше најдобра како во Европа така и во светот.
  [​IMG]
  Моменталниот состав е следниот:
  Голман
  Ина Суслина, Амандин Лејно, Нигина Саидова
  Среден бек
  Андреа Лекич, Јулија Николич, Билјана Црвенкоска
  Лев бек
  Алисон Пино, Марија Штеријова
  Десен бек
  Татјана Хмирова, Марина Дмитрович, Андреја Кликовац
  Пикер
  Богоња Фернандез, Ана Џокич, Марија Лојпур
  Лево крило
  Сираба Дембеле, Маја Зебич, Драгана Ристова
  Десно крило
  Јованка Радичевич, Екатерина Костјукова
  Моментално се на прагот на фајнл фор турнирот во Лигата на Шампионките, па да им држиме среќа.
  Што мислите вие за овој тим и дали ги пратите неговите мечови? (јас досега еден немам испуштено :lol: )
   
  На Hipica и pato им се допаѓа ова.
 2. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  И јас обожавам да ги гледам (малку повеќе од Вардар и Металург). Сега се чека недела да се победи и фајнал фор не ни бега. :D
  Ајдеее ајдее Вардаре :D
   
  На Vikica.cuci му/ѝ се допаѓа ова.
 3. nata38

  nata38 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  НАЈДОБРИ СЕ ВАРДАРКИ!
  НАЈОМИЛЕН КЛУБ.ОВАА СЕЗОНА СИГУРНОЌЕБИДАТ ЕВРОПСКИ ПРВАЦИ.