1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Жаргон,сленг

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Dragana96, 10 мај 2013.

 1. Dragana96

  Dragana96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  23
  Кои се најчести жаргони,сленгови на тинејџерите?
   
 2. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  ^Кул, журка, женска, фаца, фрик, фраер, лумперај, затреска, зафркне др.
   
 3. AutumnRain

  AutumnRain Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
 4. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.325
  ne me napnuvaj ili me napinjas.:(
  Gospod znae kako?:!:
  Znam samo deka lani letoto go slusnav miljon pati i definitivno ne mi se sviga.(lalala)
  Isto toa BRAT.:envy:
  Polosi frazi u zivot nemam slusnato.:doh::@
  Na moeto dete mu rekov da ne gi upotrebuva, deka toa znaci nesto mnogu loso, duri nemozam da go prevedam. Samo za da se spasam da ne go nauci.:lol:
   
  Последна измена: 3 септември 2015
 5. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.416
  Пол:
  Женски
  Цуци, буци, срци..
  Брат, пееееееееер
  YOLO, WTF, SHIT, SHUT THE FUCK UP, LOL...
   
 6. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.688
  Допаѓања:
  80.835
  Пол:
  Женски
  Добра тактика, мајка ми истото го користеше многу одамна за некои „лоши“ зборови со мене. :D
  И морам да признаам дека секогаш успеваше.

  Патем, тотално ме вади од кожа она „брат“. Посебно пак, кога девојче ќе ми рече: „Aбе, брат, знаеш...“ :tmi:
  Eднаш многу одамна, на дечко ми му се испушти да ми каже така, му се налутив и во знак на „лутина“, не му зборев некое време.
  Он мене брат, торко. :smirk:
   
  Последна измена: 3 септември 2015
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.