1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Желба за секс

Дискусија во 'Секс' започната од Mese4inka, 18 февруари 2010.

  1. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    sto znam,za sex sum fantazirala koga sum nemala sex podoglo vreme,primer ako nemam vrska nemam decko,ne sum sakala da imam avanturi,e togas mozelo da mi se desi da sonuvam,ili fantaziram za sex..inaku ako imam vrska i sex normalen ne sum fantazirala za sex ili za drugo masko..e sea mene me cudi toa sto od koga sum pocnala so aktiven seksualen zivot sum imala normalna potreba za sex,sum sakala seks sekogas,,,,ali u posledno vreme poslednive 4 meseca(a so deckomi sme skoro godina zaedno) da recam otprilika nemam zelba,dali poradi toa sto mnogu cesto imame seks so deckomi,skoro sekoj den sme zaedno i imame ednas ili dvapati vo denot obavezno i nekako kako da mi skisna,kako da mi zdosadi posto on edno doaganje doma i odma seksot mu e u glava,ako nemame seks deneska nebere kraj na svetot e :lol: a znam deka me saka premnogu da ne se najde nekoj pa da rece"so tebe e samo zaradi seks"ne e taka,on saka da se zememe jas sum taa sto se dvoumi..rabotata e sto e on seksualno poaktiven od mene izgleda,ili posto me macat nekoi drugi egzistencijalni problemi seksot ne mi e tolku biten..neznam..da ne se povtoruvam mislam deka imam piseno za ova imase nekoja slicna tema izglea...se prasuvam nekogas da ne ne e toj vistinskiot za mene stom taka ne sakam sekx kao so sum sakala porano?ama pa deckoto e prekrasen u sekoj pogled..si vikam da ne e do godinite poso sum 29,da ne splasnuva i zelbata za sex so godinite :D neznam do sto e?
     
  2. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Желба за секс...имам и тоа како :oops: :D Многу ми се ретки периодите кога не сакам,ама се зане дека не може секогаш и секаде.Ама мислам дека ние жените сме подосадни во врска со тоа,мажите можат и да скријат и да издржат,сами да се задоволат.Кај мене нема,или ми се сака или пак ми се сака :lol:
     
    На lee му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Mese4inka

    Mese4inka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    19

    Hahhaa..............Kate za ova te podrzuvam mnoguu....hahaha!!!!!!I jas sum takva ili mi se saka ili PAK mi se saka.....a decko mi moze i da se vozdrzi....moze i da mi kaze sea sakam samo da te gleam, da te guskam....sto mene mi e nezamislivo, poso jas koga ke sedam so nego, sekogas iam zelba za sex... :lol:
     
  4. Mese4inka

    Mese4inka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    19
    Definitivno ti zdosadilo spred mene, zato sto i jas da iam seks so decko mi sekoj den po dva pati ke mi skisne.....jas obozavam seks...no sekoj den pa da go povtoruvam istoto pak, ke mi zdosadi i mene.....Zamislisi to cela godina ste zaedno i sekoj den istoto da go pravis.....nie zenite sme takvi....si barame nesto drugo sto bi ni bilo interesno, sto bi ne naterlao da ostaneme so niv.....Moj sovet....kazi mu deka sakas da smenite nesto, primer da imate pomalce zatoa sto imas i drugi obvrski na pamet, sakas malce da setate niz grad ili park ili bilokade, predlozi mu ko na sala da proba on kolku moze da izdrzi bez seks i ke bidete samo na baknuvanje i slicno, i na toj nacin ke vidis dali ti e zdodeano samo od seksot ili i voopsto od nego....!!!!!!!!!!!Ajde probaj, vidi, pa kazi ni sto si napravila... ;)
     
  5. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    e kako da ne mu davas,masko bez seks e frustrirano masko.daj mu i posle toa odma e mek kako bajce :lol:
    baska tolku e dobar nezen i mil greota e da go gledam kako se maci,da mu se saka a da ne mu davam :D
    ke treba da se karame,pa zaso ovaka zaso onaka koj ke se rasprava.vaka bolje daj mu zavrsete rabota i posle si raat :lol:
    a baska i ne sme deca pa sega aj ke se baknuvame,nema da imae sex da vidime kolku ke izdrzime :D
    a i sekoj den sme zaedno..drugo e da ne se gledas da se gledas poretko..tesko nekako toa so namaluvanjeto neznam..i jas samata neznam so da praam..ne deka baram sovet neso,nego onaka cisto da si se pozalam :D moze ke se najde nekoj so slicno iskustvo..
    sepak fala na sovetot mesecinka..
    jas malce odgovorot na smeska go svrtev se nadevam nema da mi zameris.
     
  6. Mese4inka

    Mese4inka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    19
    Ne sum covek sto zameruva.....!!!!!!!!!!A i neam na sto da zameram.....!!!!!!!!!!!!!! Ubavo e da si se pozalis...i onaka po nekoj sovet da ti padne usput...!!!!!!!!!Tuka sme da se druzime i da si pomagame, koj na kogo moze....taka da uzivaj....:D
    P.S U momentov kolku mi se saka.....steta sto e nedela...site po doma..... :D
     
  7. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    site po doma :? nabrkaj gi,kazi im--komsiite ve viknaa na kafe......ili prati gi na pazar :lol:
     
  8. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Немам секогаш желба за секс.Бидејќи со дечко ми сме моментално раздалечени,кога тој доаѓа во Скопје обавезно имаме секс(кај мене дома).Два пати ни се случи да имаме секс во станот на една негова другарка.
     
  9. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Па да бидам искерна има периоди кога сум луда буквално ја бих сваки дан дечко ми е уморан :D :D а има периоди кога толку мразам секс што си велам се ли е во ред со мене :D Омилена поза ми е кога сум јас одозгоре а и на дечко ми исто, така да најчесто ја практикуваме.... и тоа :D
     
  10. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Иако сексот за мене претставува само теорија, сметам според моја гледна точка дека вие сте презаситени од секојдневниот секс и ви станал навика, од тука моја идеа е да смените нешто ново наместо во кревет може во вц или во кујна сменете нешто разбијте монотомија и уживате во Сексот . :) Поздрав :* :*
     
  11. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Јас секогаш имам желба за секс и секој ден си го практикувам освен некогаш со исклучок :lol:
     
  12. tatjana-bucko

    tatjana-bucko Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Ti isto kako mene i jas sekogas imam zelba :D :D :D :D
     
  13. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    ... ИМАМ! :D
    И сметам дека желбата ескалира во зависност од личноста која е покрај тебе .... ;)
     
  14. AlekBt

    AlekBt Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Машки
    Е па ајде и едно машко да се надоврзи на темава :) И јас имам често желба за секс, можеби е тоа затоа што сум машко и според некои студии демек на машките им се сакало повеке :lol: Можеби е тоа, а можеби е и до мене. Е сега штета што мојата девојка не сака како мене ... Имаме редовен секс (скоро секој ден ко ке се има можност, арно ама тоа не е баш доволно за мене ) и зависи некогаш јас ке свршам прв , некогаш заедно, а некогаш таа. Е сега ако свшам јас прв одмор 1 минута и продолжуваме пак, е ако сврши таа, толку не можи веќе. Осеќам ко ке сум внатре во неа некако и се стеснува дундето :P и вика или побрзо свршувај или излегвај неможам повеќе :tmi: Друго ете ке си лежиме заедно и мене одма љубовниот мускул ми се зацврстува и девојками одма е ТИ одма на секс мислиш, не сакаш само да си лежиме , да се гушкаме .... :) Дури и нна шала ми вели ТИ ке ме оставиш заради тој секс ... И сега ваљда не сум на некој начин Сексуално ненормален ?????
     
  15. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Ми се чини ти си прво машко што напишало нешто прибрано на форумот! :) Мојот случај е сличен на твојот, дечко ми да може 3 пати дневно да е во мене! :lol: :lol: ама па луѓе сме, не можам секогаш, не сме машини програмирани само за секс! Понекогаш и јас сакам 3 пати и тоа едно по друго :lol: Ама не СЕКОГАШ!!! И јас често му велам на дечко ми “ти само на секс мислиш, не си романтичен...“ Ама ако размислам подобро гледам дека тоа го полни со позитива, односот делува убаво на секој човек! Не се секирај, не е до тебе! Нормално е да сакаш да имаш секс со девојката(ама само со неа!!!) :) Поздрав!
     
  16. Denna

    Denna Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    87
    Дали е можно да сакам да имам секс ненормално многууу,а сеуште сум невина?!? когаа воопшо нз ни какво е чувството :worried: а и најжалното: сингл сум.
     
  17. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Нормално е зошто да не е........
    А јас моментално си имам желба
     
  18. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Па секако дека е нормално. Пишав нешто во врска со ова твое прашање во друга тема, така се надоврзав, зашто имаше нешто слично спомнато и таму. Секако дека е нормално, па хормони се во прашање. И јас имав желба пред да си фатам дечко, и тоа желбата уште одамна ја имав, а си ја задоволував со мастурбација. Понекогаш и повеќе пати на ден. Така да, ако си ја практикуваш и ти оваа здрава и убава активност, тогаш прашањето ти е одговорено, а чувството при секс е слично, само мнооооогу подобро, поинтензивно и посекси. :rock: :rock: :rock: :rock:
     
  19. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    здраво женски ете ме и мене , се решив мојот проблем да го сместам тука бидејќи посоодветна тема не најдов ..
    во врска сум речиси година и пол и имаме редовен секс ( попрецизен назив би било секојдневен :D ) од три до пет пати на ден зависи од слободнито време и "друштвото", но во последно време чуствувам како да спие co мене само од обврска никако да се израдува на било што и да направам за него се трудам , нова долна облека и што уште не сум предложила но се што ќе кажам него му звучи неитересно и не се радува ...ете го прави само затоа што јас сакам така , колку да не ме одбие , веќе ми здосади јас да бидам иницијатор на се ...
    ете сега зошто јас си ги истрошив сите паметни идеи како да ја распламнам страста меѓу нас барам помош ваша ..
    предложете нешто било што ...се би пробала
    и онака сум очајна на врскава како да и се гледа крајот а страшно многу го сакам ќе се трудам до крај , тажното е што само јас ќе се трудам ..а за љубов треба двајца ..Сеедно јас го скршив и мене ми е редот да го поправам
     
  20. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    единствениот проблем ви е толку чест секс.како да не ти стане рутина и обврска нешто што го правиш година ипол,секој ден,плус по неколку пати?па дури и секс :?: