1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Жена мајстор

Дискусија во 'Дом' започната од Snow-Queen, 7 јануари 2013.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Феминки, колку ве бива како мајстор во куќата. Дали лесно се снаоѓате или за се чекате да дојде тато/дечкото/мажот?
     
  2. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555

    Епа вака уште се сум мажена ниту верена, а кај нас дома мајка ми е мајсторо! :$ Татко ми ова она се плашам да се качувам блаблабла... :lol: А кај мене во ако ми прегоре некоја сијалица сама си ја правам, не чекам дечко ми или мајка ми и друг! :)
     
  3. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Па ме бива ,лани собата ја искречив :D :D
     
  4. dzvezdicka12

    dzvezdicka12 Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2012
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    12
    не да се фалам, ама ја сум муж у куќа! :D може дека сама живеам а и може што господ ме дал такво инаетливо, ги владеам сите алати! :D ако му треба некој по дома мајсторче само кажете! :lol:
     
    На soco му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    Исто и кај нас дома мама беше масјтор , сега и јас сум таква не секогаш го чекам мм за се да дојде па да ми помогне. Заедно кречиме сега со мајками,лепиме тапети и други работи . Од неодамна еден стар плакар за чевли го направивме нов со помош на тапети. :) мајсторишта бре :) Поубаво ми е со нејзе кога средуваме.
     
  6. snegulkata

    snegulkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    2.832
    Допаѓања:
    28.313
    Врска немам :$
    Не ме бидува ни оса да убијам, не пак со некоја машка работа да се зафатам! :lol:
     
    На Spidy и Lella им се допаѓа ова.
  7. babymama

    babymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    225
    Знам се да направам по дома, само не ми давај сијалица да сменам :D
     
  8. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.288
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    И мене не ме бива.. :$
     
  9. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Кај нас татко ми е мајсторот. Секогаш тој ги менува светилките и ги решава останатите проблеми.
    Јас сум мала а и не верувам дека некогаш би се осмелила да менувам светилки. Страшно ми е да гледам а не пак да го правам тоа.
    Мајка ми никогаш не била по ваквите работи. А на татко ми како да му се интересни.

    Инаку, баба ми е најголем мајстор. Го менува распоредот во собата еднаш месечно. Од ѓубре прави украси.
    Па од стар шкаф прави кревет (можно е), од кревет маса. Ако некој може да преживее во тешко време тогаш тоа е таа.
    Па и не само во домот. Во сите...нешта е таква. Абе супер е баба ми.
     
    На Spidy му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.219
    Пол:
    Женски
    Па ако знам нешто да поправам ќе поправам, ако не ќе повикам мајстор :D :D :D
     
  11. MargaritaD^2

    MargaritaD^2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2015
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    365
    Пол:
    Женски
    Jas sum Sam majstor za se da mozev I DECA sama sama ke si napraev I maz mi mi veli ti si dzver.
     
    На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  12. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.748
    Допаѓања:
    32.115
    Пол:
    Женски
    Одвртувам штрафови за да поправам нешто, ги вадам цевките од лавабото во кујна (за да ги чистам), ги зацврстувам вратичките во кујна, поправам брави, и др. Не чекам секогаш маж ми да ми заврши работа. Ако го чекам него, ќе дочекам. Ако му речам нешто секогаш ми вика - Аха, добро. И тоа добро трае со денови. Единствени сијалици не менувам. Ниска сум, така што и стол не ми врши работа.