1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Жена мајстор

Дискусија во 'Дом' започната од Snow-Queen, 7 јануари 2013.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  Феминки, колку ве бива како мајстор во куќата. Дали лесно се снаоѓате или за се чекате да дојде тато/дечкото/мажот?
   
 2. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552

  Епа вака уште се сум мажена ниту верена, а кај нас дома мајка ми е мајсторо! :$ Татко ми ова она се плашам да се качувам блаблабла... :lol: А кај мене во ако ми прегоре некоја сијалица сама си ја правам, не чекам дечко ми или мајка ми и друг! :)
   
 3. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.528
  Па ме бива ,лани собата ја искречив :D :D
   
 4. dzvezdicka12

  dzvezdicka12 Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  12
  не да се фалам, ама ја сум муж у куќа! :D може дека сама живеам а и може што господ ме дал такво инаетливо, ги владеам сите алати! :D ако му треба некој по дома мајсторче само кажете! :lol:
   
  На soco му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.377
  Исто и кај нас дома мама беше масјтор , сега и јас сум таква не секогаш го чекам мм за се да дојде па да ми помогне. Заедно кречиме сега со мајками,лепиме тапети и други работи . Од неодамна еден стар плакар за чевли го направивме нов со помош на тапети. :) мајсторишта бре :) Поубаво ми е со нејзе кога средуваме.
   
 6. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.746
  Допаѓања:
  27.084
  Врска немам :$
  Не ме бидува ни оса да убијам, не пак со некоја машка работа да се зафатам! :lol:
   
  На Spidy и Lella им се допаѓа ова.
 7. babymama

  babymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  221
  Знам се да направам по дома, само не ми давај сијалица да сменам :D
   
 8. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.930
  Допаѓања:
  26.815
  Пол:
  Женски
  И мене не ме бива.. :$
   
 9. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.288
  Кај нас татко ми е мајсторот. Секогаш тој ги менува светилките и ги решава останатите проблеми.
  Јас сум мала а и не верувам дека некогаш би се осмелила да менувам светилки. Страшно ми е да гледам а не пак да го правам тоа.
  Мајка ми никогаш не била по ваквите работи. А на татко ми како да му се интересни.

  Инаку, баба ми е најголем мајстор. Го менува распоредот во собата еднаш месечно. Од ѓубре прави украси.
  Па од стар шкаф прави кревет (можно е), од кревет маса. Ако некој може да преживее во тешко време тогаш тоа е таа.
  Па и не само во домот. Во сите...нешта е таква. Абе супер е баба ми.
   
  На Spidy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.215
  Пол:
  Женски
  Па ако знам нешто да поправам ќе поправам, ако не ќе повикам мајстор :D :D :D
   
 11. MargaritaD^2

  MargaritaD^2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2015
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  365
  Пол:
  Женски
  Jas sum Sam majstor za se da mozev I DECA sama sama ke si napraev I maz mi mi veli ti si dzver.
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.