Жените од Дедиње (Сител ТВ)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 30 јули 2015.

 1. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.668
  Допаѓања:
  30.906
  Пол:
  Женски
  Нова серија на Сител, почна да се емитува од вчера по Дневник 2, дали почнавте да ја гледате, снимана е според серијата "Очајни домаќинки" :)
  http://www.sitel.com.mk/zhenite-od-dedinje
   
  На zekzeki и Petar80 им се допаѓа ова.
 2. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  540
  Допаѓања:
  1.360
  Пол:
  Женски
  Нешто не се одушевив баш многу, може дека очекував ликовите да бидат скроз исти, како во турската серија, а и очекував глумициве да бидат малку поатрактивни, пошто србиве имаат, не е дека немаат...
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.668
  Допаѓања:
  30.906
  Пол:
  Женски
  Од серијава највише ми се допадна музиката.
   
  На LittlePinky и zekzeki им се допаѓа ова.
 4. summersunset

  summersunset Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  ne e kojznae sto no sepak..
   
 5. Esmeralda-MD

  Esmeralda-MD Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2015
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  34.305
  Пол:
  Женски
  Добра е за "тепање" досада:)
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  7.678
  Пол:
  Женски
  Не е баш :)
   
  На Esmeralda-MD му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.930
  Пол:
  Женски
  И јас почнав да ја гледам интересна е,доста веќе го отуја народот со туските...
   
  На Quuen му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.124
  Пол:
  Женски
  A kako dosega da ne preteruvaa cel den so rokanje srpsko pokraj tursko.
  Sluchajno nachekav samo dve sceni i dvete bea vulgarni. Ne, fala.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.026
  Допаѓања:
  5.968
  Пол:
  Женски
  добра е за тепање време, но сепак поинтересна беше ургентен центар. :)
   
  На Quuen, Oscar Lady, LUCERKA и 4 други им се допаѓа ова.
 10. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  5.355
  Пол:
  Женски
  Барем србите нешто прават се трудат ,а ние што правиме?Ништо само Лила со реприза на тв Ужас:puke::puke::puke::puke::puke:
   
  На makgirl, Victorian, LittlePinky и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.916
  Допаѓања:
  26.680
  Пол:
  Женски
  Ептен ми е и трошење време серијава.
   
 12. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.602
  Пол:
  Женски
  Кои денови игра и од колку саат?
   
 13. Аliсe

  Аliсe Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  6.976
  Од понеделник до петок,по Дневник 2.
   
  На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  2.600
  Пол:
  Женски
  Od serijavaa i mene najvekje mi se dopadna serijava ima nekoj dosadni sceni amaa dobra e pa boljee nekoj srbski nego turski so koj ne otruja :P
   
 15. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.930
  Пол:
  Женски
  Вечер мислам јака ќе биди епизодата:D
   
 16. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.055
  Допаѓања:
  5.660
  Пол:
  Женски
  mene ne mi se dopagja voopshto..ne ja gledam :)
  opshto ne pratam serii, pa ni ovaa :)
   
 17. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.026
  Допаѓања:
  5.968
  Пол:
  Женски
  една од подобрите работи кај серијава ми е песната. многу ми се свига.

   
  На LittlePinky, vickyy90 и malecko5 им се допаѓа ова.
 18. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  748
  Пол:
  Женски
  Вчера не ја гледав бев излезена а денес ја нема, да не заврши вчера серијава?
   
 19. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.026
  Допаѓања:
  5.968
  Пол:
  Женски
  можно е да е завршена (по мое мислење е прекината зошто глеав на youtube има 3 сезони). вчера баш гледав кога беше дневникот во 11 нели вика дека ке има флешпоинт, ама се успав и не видов дали ја имало или немало серијава.
   
 20. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  317
  И јас ја чекав и гледам почнува некоја нова серија изледа завршии