1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Жени за чување деца

Дискусија во 'Дете' започната од Kalina1, 17 мај 2011.

  1. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Кое време? Сабајле или пладне?
     
  2. Majjja

    Majjja Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2018
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите. Ќе ми треба жена за чување за малата од Февруари-Март наредна година, 7.30-16.30 часот. Малата ќе има 10 месеци. Населба Кисела Вода, веднаш до Рампа.
     
    На Saveta01 и maaraa96 им се допаѓа ова.
  3. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Сакав да споделам со вас за една агенција на која случајно налетав и која работи со посредување помеѓу оние на кои им треба некој за чување деца и оние кои бараат да чуваат деца.

    За да не излезе дека рекламирам (не ми е тоа намерата, само сакам да помогнам на некој на кој навистина му треба), ако некој го интересира, без разлика дали бара или нуди ваква работа нека ми пише порака. Не им се лоши условите.
     
    На lylaby, biljana44545, Majjja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    a цените како им се горе доле?
     
  5. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Агенцијата зема само еднократен процент од 50% од првиот месец од фиксната сума што ја нуди работодавачот. Значи работникот првиот месец зема 50% пониска плата, а веќе од вториот месец зема полна сума. Тоа е тоа колку што јас знам.
     
    На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
  6. maaraa96

    maaraa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    326
    Пол:
    Женски
    Ви пишав порака :)
     
  7. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.904
    Допаѓања:
    135.244
    Пол:
    Женски
    Ова е најверојатно истата преку која и јас најдов жена и сум мн задоволна.
     
  8. Saveta01

    Saveta01 Нов член

    Се зачлени на:
    14 декември 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Jas sum medicinska sestra vo penzija, sakam da cuvam deca imam prethodno iskustvo ziveam vo Kisela Voda javete mi se na ovoj broj 072 308 619
     
    На Majjja му/ѝ се допаѓа ова.
  9. biljana44545

    biljana44545 Нов член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво
    Би ве замолила за препорака за жена за чување на детенце 11м во работни денови од 8 до 16 30 ч
    Поздрав
     
    На Saveta01 и maaraa96 им се допаѓа ова.
  10. MrsRobinson

    MrsRobinson Нов член

    Се зачлени на:
    27 декември 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво,
    дали може да ми препорачате жена за чување 8 месечно бебе од средина на јануари.
    Работно време 8-16 часот.
    Ви благодарам :)
     
    На Saveta01 и maaraa96 им се допаѓа ова.
  11. noas

    noas Нов член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво! Ќе ве замолам да ми пратите порака за агенцијата за посредување. Многу ми е итно
     
    На Majjja му/ѝ се допаѓа ова.
  12. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    @Mine1 Не можам да ти пишам порака, имаш забрана.
     
  13. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.646
    Допаѓања:
    95.703
    Пол:
    Женски
    За вас слушнав само добри зборови, но далеку сте ми. Јас најдов од населба иначе ќе ве барав.

    Најдов жена од населба за 8000ден само за чување на дете, без миење, готвење, спремање и слично, за 6ч. Радо би и дала повеќе, ама немам моментално. Се најдов во небрано со градинката. Кажете ми вие што имате искуства со жени за чување што да очекувам? Жената само ќе го чува мали, нема да има обврски низ дома како што нагласив погоре, ако е убаво времето да прошетаат, да го нахрани, да си поигра и толку. Искрено не сум баш најсреќна со овој избор, пре би градинка, ама тоа е.
     
    На M&M му/ѝ се допаѓа ова.
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.914
    Допаѓања:
    32.522
    Пол:
    Женски
    На мене жена ми ги чуваше децата додека да тргнат во градинка. Јас сум презадоволна. Инаку, се работи за моја комшика. И плаќав дневница. Така се договоривме. Децата ги чуваше кај неа дома. Јадењето беше на нејзин трошок. Имам само пофални зборови за неа. Веќе не е во можност да чува деца. Инаку, со задоволство би ја препорачала.
     
  15. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.726
    Допаѓања:
    39.846
    Пол:
    Женски
    Жената што ми го чува малиот се грижи за него, спрема оброци за него (ретко и за нас ако е нешто што и он ќе јаде дента). Пегла негови работи и пофаќа по нешто во кујна (неговите садови и ако треба да се расчисти чиста машина со садови). Вака беше договорено од почеток, а искрено и не можам да очекувам повеќе бидејќи детето ми е во фаза во која не седи ни 5 минути сам.
     
    На eli25, LiliBoz и M&M им се допаѓа ова.
  16. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.646
    Допаѓања:
    95.703
    Пол:
    Женски
    Ако не ти е проблем колку ја плаќаш и колку саати е кај вас?
     
  17. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    Мајка ако детето ти е немирко и сака се да пипне и сегде да се качи подобро е само на него да е посветена. Налет чисто ако се испоутепа. Јас дека моево е збеснитис со баба му па затоа вака улетав :D
     
    На eli25, Martka и DAngel им се допаѓа ова.
  18. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.904
    Допаѓања:
    135.244
    Пол:
    Женски
    Како ќе се договорите од старт најубаво, имам искуство со 3 жени, сите ми помагале по дома без да барам јас од нив, ама си се погодиле такви жените. Помагање зборувам, ручек за нас, кујната средена, не очекувам нити барам да ми чистат по дома.
    Со жената сега што ми ја чува малата сега, на почеток уште ја прашав доколку се нафаќа да готви за нас ок, ако не и одговара да ми каже да знам да се организирам. И се нафати, презадоволна сум, пред се од односот со малата, со нас нема таков ред како со неа, игра со неа, ја учи песнички, англиски дури многу зборови има научено со неа, книги, шетање се со ред. Го чува нормално и големиот кога е на распуст и после школо додека дојдеме. Се фаќаат околу 9 саати на ден.
     
  19. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.646
    Допаѓања:
    95.703
    Пол:
    Женски
    Абе он си е немирко, не дека не, ама не му треба на него надзор, дома се ни е приспособено за него, слободно да си игра, јас да можам да сработам. Искрено не ни сакам да ми чисти и готви, ако не и е проблем некогаш со него да направи нешто топло да јаде само, да не јаде суво, друго налет. Е сеа нормално, да не се случи после неа да треба да кречам дома, да растура поише и од дете, се друго е прифатливо.
    Денес ќе се видиме, ќе се договараме, план е 6 саати да го чува, ако евентуално се пролонгира уште пол саат саат ќе и дадам поише пари.
     
    На M&M и LiliBoz им се допаѓа ова.
  20. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Па ваљда правење ручек за детето е во "must" активности. Јас не би сакала да не се готво тазе јадење.