1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Жени за чување деца

Дискусија во 'Дете' започната од Kalina1, 17 мај 2011.

  1. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.250
    Допаѓања:
    21.753
    Пол:
    Женски
    Ако случајно знаете некоја жена од Кавадарци која би можела да чува дете, ве молам пишете ми ЛП.
     
  2. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    Ме интересира колку плаќате месечно за жена да ви го чува детето? Зачитав коментари н почетокот но тоа се од 2012 год. Сега и стандардот е поголем
     
    На Emma2 и Dalia93 им се допаѓа ова.
  3. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.737
    Пол:
    Женски
    За 6ч дневно, само да го чува, од тие 6ч он спие 2-3ч сигурно, јадење спремно, се спремно, и давам 8000ден. Кај нас има храна, се што сака, блиску и е, не плаќа превоз, така да тоа е тоа, мислам дека е ок. Викенди и празници не работи.
     
    На Animali и marchi-cool им се допаѓа ова.
  4. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    па реално доволно е за тие часови сепак и не е да речеш да работи за без пари. Кај братучед ми кога на снаата и заврши породилното ангажирааа жена за чување. Сметаа дека е мало за во градинка а и знаете околу годината и имунитетот му е слаб а тие работеа приватно и тешко беше да излегуваат на секое за секоја настинка.
     
  5. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.737
    Пол:
    Женски
    Јас да имам и 12000 би и дала, ама не можам да си дозволам моментално. И не барам ни да ми чисти ни да ми готви, ништо, она се што прави плус е од неа, а за воља на вистината прави многу, знае и да спреми ручече за дете, ако речам пример нека јаде макарони она ќе му направи сосче некое, знае и да замие, знае и да подсуреди, некни правосмукалка зела усисала...
     
    На marchi-cool и Animali им се допаѓа ова.
  6. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    секакви има и секој со своја совест. Нормално додека бебе спие и јас би зачистила нешто не ќе стојам да гледам серии и да пијам кафе. Некои бараат преку лебот погача па и тоа 6 часовнп чување им е тешко работат ко со сила а за пари олкави се.
     
  7. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Има и обратни случаи, за жал.
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  8. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.913
    Допаѓања:
    135.456
    Пол:
    Женски
    13000, ама има обврски со 2 деца иако едното е претежно во школо, и плус се минимум 9 саати. Да порано можеше да се најде и за 9000, сега тешко.
     
    На victoria и marchi-cool им се допаѓа ова.
  9. Daniela2610

    Daniela2610 Активен член

    Се зачлени на:
    20 март 2018
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Za 2 casa dnevno bez vikendi I praznici za bliznaci od 10 meseci kolku e cenata ako nekoj znae
     
  10. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.734
    Допаѓања:
    39.856
    Пол:
    Женски
    Незнам дали ќе ти се нафати некој за два часа. Другарка моја за 4 часа бараше па не се нафаќаа зошто си бараат за цел ден ангажман, а вака им се цепка времето.
     
  11. Daniela2610

    Daniela2610 Активен член

    Се зачлени на:
    20 март 2018
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Ako najdam nekoja vo blizina sakav da kazam sto nema obvrski toa me interesira cenata za toa vreme
     
  12. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.737
    Пол:
    Женски
    Јас за 6ч давам 8000, ти за 2 веројатно е сосема ок да даваш 3000ден ваљда, шо знам, за помалце кој би дошол.
     
  13. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    со оглед дека две деца ќе чува не верувам дека ќе се нафати за 3000 ден. Една погоре пиша 13000 за 6 часа за две деца плаќа. види побатај па ќе се договарате.
     
  14. Emma2

    Emma2 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    2.329
    Допаѓања:
    5.770
    Пол:
    Женски
    Како ви се сигурни тоа дадилките да ги наречам? По препорака одите или преку огласи... додуша и тие препорачаните се знак прашање...незнам, одма ми е пред очи тој случајот со таа старката што имаше и снимка како го малтретира... може забегав, може е правен овој муабет... ама да не листам сеа понапред, стварно има доста коментари...
     
  15. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.737
    Пол:
    Женски
    И у градинка има малтретирање, ехеее... Имаше видеа и од градинки. Ништо не е сигурно освен дома да си го чуваш. Тоа е.
     
    На M&M му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.734
    Допаѓања:
    39.856
    Пол:
    Женски
    Јас имав камера и жената знаеше дека има камера
     
    На Среќичка и marchi-cool им се допаѓа ова.
  17. Emma2

    Emma2 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    2.329
    Допаѓања:
    5.770
    Пол:
    Женски
    Знам тоа, ама мислев да не ги бирате нешто во стилу мајка и на таа и таа шо и е братучедка на другарка ми, или на мајками пријателка золва, нешо така.... мене ми е шубе туку така некоја да ангажирам, макар на интервјуто и ко Мери Попинс да ми се појави.. ај белким за моиве нема да ми треба, со близнаци сум, 15 месеца е дозволено породилно, скоро година ипол ќе имаат, па ете до две год. мајками да ги почува па на две во градинка... ама ќе видиме, здравје Боже!
    За по градинкине исто ми е страв ама ќе барам врски, нешто ќе правам, ко за се во оваа земја (facepalm)
     
  18. Emma2

    Emma2 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    2.329
    Допаѓања:
    5.770
    Пол:
    Женски
    Ах бе, камера да, ама ете во ВЦ пример го носи па таму му се истура, леле нејкам да мислам вака ич (facepalm)
     
  19. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.734
    Допаѓања:
    39.856
    Пол:
    Женски
    Се слуша. Има и звук. И мора малку да се опуштиш. Сите ги имаме истите грижи ама детето ќе покаже ако нешто не е во ред. Мојов ја обожаваше. Уште не можам да се помирам што ни откажа.

    Инаку за претходното, јас по препорака барав од блиски луѓе. Имав две или три на интервју.
     
    На marchi-cool, M&M, mal.ecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.737
    Пол:
    Женски
    Ама ти ептен филмови си правиш. Ако така размислуваш од кај знаев во градинка како му се истура. Башка дете удрено, малтретирано се осеќа одма. Јас кога одам дома го гледам колку е среќен и весел, задоволен, исполнет. Малтретирано дете прво ќе има модринки, ќе биде несигурно, плашливо, кенкаво... Јас пишав на една женска група на фб, ми пиша ќерка и, се погоди да ми е комшика жената, се распрашав и излезе дека е баш добра и исполнителна. Колку повеќе се тресеш толку се поголеми нервозите.
     
    На friendy и Emma2 им се допаѓа ова.