1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Жени, што не ви се допаѓа кај други жени?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од baba Rada, 20 септември 2018.

 1. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.579
  Пол:
  Женски
  Незнам дали има ваква трач тема, тема за опуштање, но и да се загледаме малку себеси, можно е да се пронајдеме со некои грди работи;)

  Значи, прашањето е -Што ви е грдо да гледате кај други жени:?:

  Мене многу ми е ружно кога ќе видам женско стопало облечено во сандала а малото прсте и шета надвор само.

  Ме нервира пет кила бљутав парфем кога ке се истушираат со него

  Ме нервира женска која е скоцкана, убаво облечена а смрди на лук:tmi:

  Ајде да читнам што ви е на вас грдо кај другите жени:)
   
  На koritsaki, LadyInTheDark, La.loca и 9 други им се допаѓа ова.
 2. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.365
  Допаѓања:
  35.736
  Ноктишта канџетини дречливи предолги, нехигиена, нон-стоп блебетање, пасивна агресивност, злурадост.
   
  На La.loca, Offspring, Arthur и 7 други им се допаѓа ова.
 3. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.579
  Пол:
  Женски
  Заборавив да ги споменам оние женски кои имаат мишелинка тело а се опнале на платформи и едвај одат, со искривени колена..па нека стават балетанки, патики јбг...
   
  На Darlingzz, La.loca, gjoker4e и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  5.806
  Пол:
  Машки
  Надградени нокти по 1цм до 2. Не дека се надградени туку доведува до неспособни прсти. Тоа ми е грдо. :puke:

  Ја слушам репликата: Ама се навикнуваш you know.

  Ма дај не ме јеби.:!:  R(EU)N
   
  На eliesaab, zuto, gjoker4e и 6 други им се допаѓа ова.
 5. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.579
  Пол:
  Женски
  Па и на прстите на нозете кога ќе им видиш долги нокти..уфффффф
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.452
  Пол:
  Женски
  Негативност, омаловажување и осуди за физички изглед и од разни други малограѓански причини, кон... трети (I guess) жени. Тоа ми е најгрдо кај други жени.
  ФМП.
   
  На Regina.Phalange, staycalm, La.loca и 41 други им се допаѓа ова.
 7. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.579
  Пол:
  Женски
  Жени што очајно се обидуваат да им се упикаат на некои мажи:makeup:

  Грдо е кога ке видиш спортско облечена жена а ставила фасада на лице и три тона шминка.
   
  На Kitty23, LadyInTheDark, La.loca и 8 други им се допаѓа ова.
 8. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  19.428
  Пол:
  Женски
  Гледање на друг, наместо самиот себе да се погледне.
  Трачарење, примитивизам и разни осуди по основ физички изглед...
  Јбг најчесто несигурните во себе го прават тоа.
   
  На Kitty23, staycalm, La.loca и 16 други им се допаѓа ова.
 9. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.579
  Пол:
  Женски
  Ете на оваа тема ќе ги кажуваме сите грди работи што не ни се допаѓаат кај други, па ќе се пронајдеме нели и ние меѓи нив...Ти да не се пронајде негде??
   
  На Alisa22, Feminka22 и buba4e89 им се допаѓа ова.
 10. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  13.593
  Допаѓања:
  42.628
  Пол:
  Женски
  Вака:
  *не бричени/депилирани со мов на себе
  *скоцкани ама кога ќе отворат уста или им смрди на лук и кромид или се од прости попрости
  *жени/девојки кои се пукаат над 10цм ТЕНКА штикла а не знаат да одат на нејзе WHY?
  *за нокти не коментирам бидејќи или имам типсови или ми се изгрицкани
  *жени кои не знаат да го носат тоа што го имаат, пример се спортско на нив и елегантна ташна или накит:wasntme:
  *жени кои не користат пудра туку ЦЕМЕНТ брате да не мрдне
  *жени кои ја прецртуваат устата ама тоа далува многу лошо и забележително:worried::makeup:
  *тешки алапачи кои знаат сè за сите а за нивниот живот не се замараат
  *жени со несредена искубана коса изгорена, подникнат корен.Расцветани врвови ко палми
  *фалбаџики8):puke:
  *жени со примитивни размислувања и предрасуди
  *улизувачи/пикачи
  *дволични и цинични
  *жени кои глумат жртвени јагниња само бидејќи се жени:devil:
  *жени кои мислат дека се најпаметни и НЕ СМЕЕШ да им кажеш дека не се во право|(
  *а да и жени со заби тараби (насмевката секогаш ми е битна кај сите возрасти и секој пол)
  сега за сега волку:nod:има и уште ама ме мрзи да пишувам
   
  На xxhexx, candy.cane, Arthur и 6 други им се допаѓа ова.
 11. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.579
  Пол:
  Женски

  Вруќо, вруќо, вруќо.....ке се најде некоја сигурно...хаххаххахаххахаа......
   
  На Arthur, Alisa22, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Feminka192

  Feminka192 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  2.566
  Пол:
  Женски
  1. Несредени нокти (немора секогаш да се со гел, само нека бидат уредно потсечени или средени ако веќе се става гел, или лакот да не е пола излупен)
  2. Нецелосна депилација - грда слика како пешачки премин де има де нема, исто ми е грдо и кога девојка е недепилирана на раце
  3. Мрсна коса - ок секогаш не може да се фенираме и правиме фризурче ама може да се избањаме
  4. Непеглана облека - цц возрасна девојка да излезе среде бел ден згужвана
  5. Употреба на пцовки и аргантно докажување дека таа е над другите - не не ми делува за кул да пцуе на секој втор збор а обид за омаловажување на друг секогаш е знак за сопствено незадоволство. Кога ова некоја ќе го направи делува грдо без разлика на физичкиот изглед.
  6. И секако погрешен избор на облека - не за цена или марка или место на купување туку едно да се облечете секси провакативно а друго да делувате евтино.

  Мислам дека темава не е да се навредуваме туку да си дадеме забелешки на што да внимаваме. :)
   
  На La.loca, buba4e89, Feminka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.579
  Пол:
  Женски
  Жена што пие од шише:?:
   
  На Darlingzz и buba4e89 им се допаѓа ова.
 14. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  13.593
  Допаѓања:
  42.628
  Пол:
  Женски
  Искрена сум, не дека јас сум совршена и без маани ама си кажав какви ми сметаат.Не сакам никого да навредам.
  Голем дел ќе се пронајдат во предпоследната * :)
   
  На Herrera, buba4e89 и baba Rada им се допаѓа ова.
 15. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.579
  Пол:
  Женски
  Точно така душо, но и јас се пронајдов..(нозете ми обраснале):$
   
  На Feminka22 и buba4e89 им се допаѓа ова.
 16. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  965
  Допаѓања:
  10.216
  Преку се можам да прогледам низ прсти, нека си ги на карактер немам намера да ги менувам, НО има една работа што страшно ми смета.

  Кога ќе видам жена облечена во проѕирна мајца или тесен корсет нешто со што гледа повеќе да си ги истакне цицките, епа брате не можам а да не и дадам епитет курва.

  Она може да е образована, да има докторат, но премногу ми сметаат такви со напрчени цицки нанадвор , или им се познаваат пупките, не знам што сакаат да покажат пред народот, им се сака секс ли ?

  Курвишта едни :puke:
   
  На Darlingzz, VictoriaSan, fina erika и 5 други им се допаѓа ова.
 17. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.579
  Пол:
  Женски
  Многу грдо делува кога ќе видиш женска која облекла сукња допичњак, па ја тегне цело време надоле..демек да се покрие...(facepalm)
   
  На La.loca, Avery, BabyStyle и 8 други им се допаѓа ова.
 18. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  13.593
  Допаѓања:
  42.628
  Пол:
  Женски
  А да мрзам и растурикуќи.
  Не ги мрзам таква да видам ќе ја истресам со се гаќи.Овие ми први на црна листа.Другото пак колку толку ќе премижам.
   
  На Oscar Lady, cresa-jagoda, Herrera и 2 други им се допаѓа ова.
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.057
  Пол:
  Женски
  Жени и девојки без доблести.
   
  На carangigia, cresa-jagoda, Herrera и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.419
  Пол:
  Женски
  Како може да забележите дека ова е грдо без жената да отвори уста хмм
  Т.е како знаете дека некоја е проста или алапача од изгледот?
   
  На Kitty23, staycalm, makedonkamak и 8 други им се допаѓа ова.