1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Жени, што не ви се допаѓа кај други жени?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од baba Rada, 20 септември 2018.

  1. Ygritte

    Ygritte Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 април 2015
    Пораки:
    2.167
    Допаѓања:
    26.231
    Пол:
    Женски
    Оговарање, лицемерие и жена облечена во тренерки а не оди во теретана на вежбање |( општо мразам луѓе облечени во тренерки а одат на кафе или шетање.... |(
     
    На poppie, Dream-Girl, Sandybeach и 3 други им се допаѓа ова.
  2. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Мразам премногу наоадност, кога ќе видам некоја колку е нападна спрема некого:puke:
     
    На Xana1318 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.807
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Мразам кога се омаловажуваат себеси и другите жени.Кога мислат дека другите жени се ѓаволи и дека сигурно ќе им го расипат бракот.
     
    На poppie, hermosa, Milobebence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Ygritte, Мразиш луѓе облечени во тренерки а не одат во теретана? Ние имаме сериозен проблем како народ. Искрено, ќе ти речам само, олади малку. Ова ти е тотално навредливо, да не речам една од попримитивните работи што треба да ги надминеме е потребата да зборуваме за нечиј изглед кога за тоа нема потреба. Не збориме за дрес код, одам на деловен состанок кај што знам што е дрес код таму, сите ќе се во деловно издание, или кога не треба да бидеме разголени како за на плажа кога одиме на родителска средба за децата у школо. Збориме за тренерки за шетање, дај остајте ги луѓето да си живеат слободно, зарем малку проблеми имаме во животот, немој да измислувате проблеми кај што ги нема, и да правите нешта кои ги прават луѓето да се осеќаат лошо за себе онаму кај што нема потреба.
     
    На DoubleK, Celltica, Teja26 и 9 други им се допаѓа ова.
  5. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    И јас истото сакав да го кажам.Па како да одиме до продавница облечени ако не во тренерки?
    Па и најголемите светски ѕвезди одат на шопинг или на кафе во тренерки,што јас да облечам фармерки,корсет и штикли по сред бел ден?
    Бог да чува.
     
    На poppie, didisi, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Ygritte

    Ygritte Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 април 2015
    Пораки:
    2.167
    Допаѓања:
    26.231
    Пол:
    Женски
    @Mantub & @MamacitaBuena извинете, ете лошо сум се изразила, не мразам, туку едноставно не ми се допаѓаат тренерки како дел од гардеробата.... Жена во тренерки ми изгледа многу не средено, како да се изразам, како нашла така се облекла, иако можеби се квалитетни и скапи....
     
    На senza.parole, Dream-Girl и Xana1318 им се допаѓа ова.
  7. Xana1318

    Xana1318 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2019
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Mrazam koga nekoja devojka se istegla ubavo znaete zalepena so daska
    a od nadvor mislite kozata kje i ispuka
    Ma daj be covece ako si debel ili imas masni naslagi ne znaci aj kje kje go sokriam salceto da ne mi se gleda taka sum po seksi ne treba da se sramis od svoeto telo bidekje ti odlucuvas kakvo kje ti bide
    I edno shto navistina me nervira e te kanat na kafe posle slusas za sebe
    Ovaa me pokani na kafe ka se doterala mislis na Red Carpet kje da ode i ozboruvanje i ozboruvanje :( ;(
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  8. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Прости и не културни малограѓанки кои не знаат да склопат 1 проста реченица за да се издразат,а притоа уста не можат да затворат од оговарање и плукање по други жени како алапачи.
    Лоша основна хигиена на забите ,ноктите косата итн.
    Кога жвакат мастика со устата отворена до плафон.
    Кога ќе ги видам на кафе среде бел ден на +40 степени облечени со фустаните и штиклите од матура или полуматура , ужас.
    Љубоморни,завидливи и злобни жени за нив сите жени што заминале надвор од државата или во Македонија а не се келнерки и шанкерки(без навреда само пример давам,го почитувам секој човек и секаква работа),успеале само затоа што спиеле со некој таму,неможат да се помират со фактот дека има образовани и способни жени на кои ни на малото прсте неможат да му се фатат.
    Жени кои што немаат никакви манири,зборуваат гласно,немаат никаква основна култура или почит спрема другите луѓе.
     
    На m.i.g, poppie, Peperutce1115 и 5 други им се допаѓа ова.
  9. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    15.663
    Пол:
    Женски
    Сите жени се убави на свој начин. (ова ми го има кажано баба ми, и во право е)


    Единствено, безобразноста, непочитувањето, не заинтересираноста за сопствениот живот а мешање во туѓ, не одрживање основна лична хигиена, оговарање на други жени само затоа што се подобри во нешто, да не знаат културно да се изразат ме вадат од такт искрено.
     
    На Peperutce1115, didisi и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  10. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.807
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Ете уште нешто што мразам
    -Жената мора да биде дотерана.Не сакам и нема да бидам и што сега?
     
    На poppie, dayla, didisi и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Xana1318

    Xana1318 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2019
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    ti si devojka koja znae sho saka vo zivotot mimi :)
    Navistina mi se dopagja tvojot nacin na izras kako mislite da si mi gi citala
    :* :)
     
  12. LunaGrey

    LunaGrey Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    2.693
    Допаѓања:
    26.219
    Пол:
    Женски
    прост вокабулар, просто однесување, заостанати сфаќања и немање култура и манири.
    ова ме нервира најмногу и кај жени и кај мажи.

    Физички може да не ми се допаѓаат некои работи кај други жени, ама таквите мислења не сакам да споделувам. Зошто за тоа како физички изгледаме, не е секогаш во наша моќ, а однесувањето е, секој бира како се однесува.
     
    На didisi и hermosa им се допаѓа ова.
  13. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Па добро, нормално дека нема во дискотека да излезам со тренерки. Збориме за обична прошетка, пазарење, одење во природа или ете кај некој дома што си близок дека е во ред да облечеш тренерки.
     
    На poppie, Peperutce1115, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  14. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам мила ☺️
     
  15. Adorabela

    Adorabela Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    2.069
    Пол:
    Женски
    Тоа што се прават врвни(да не речам очајни) домаќинки,и коментари од типот јас многу чистам што дури немам време за ништо друго:worried:.
     
    На didisi, Emilija97mk, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. A_star

    A_star Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2019
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    1.590
    Пол:
    Женски
    Несредени жени.

    Инаку ете ќе земам пример од моја познајничка.
    Жената е во Италија веќе едно 12 -13 години, имаат добра работа со маж и и добри плати, ама женава никогаш не е средена, ниту со гардероба, ниту со косата не знам.
    Секогаш и е мрсна, секогаш несредени веѓи а лицето нечисто и мириса на пот.
    Да речеш дека нема пари, не е тоа, можеби немање желба за дотерување, нејзиното дете од 8 години исто така, секогаш извалкано од чоколадо или сладолед, а таа не се труди да го исчисти.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Ladu in pink

    Ladu in pink Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2018
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    1.451
    Пол:
    Женски
    Жени што немаат општи познавања за некоја тема.Пример ќе се отвори некоја тема што не е озборување и тие те гледаат ко од Марс да си паднат.8-|Исто така ме нервираат и жени што осудуваат нечиј изглед или однесување без да го познаваат.Жени што немаат свое мислење...Конзервативни жени...
     
    На didisi, Ugly Duckling, Ygritte и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Ygritte

    Ygritte Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 април 2015
    Пораки:
    2.167
    Допаѓања:
    26.231
    Пол:
    Женски
    Не реков дека мора да биде дотерана, нашминкана со фризура, туку само дека ми остава впечаток како несредена кога ќе видам облечена во тренерки.... Ете и мм си купи скапи квалитетни тренерки, сепак не ми го смени мислењето.... :) секој има свое мислење и гледање на нештата од свој агол :)
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  19. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.178
    Допаѓања:
    57.651
    Пол:
    Женски
    Што имаме потреба да отвориме и да коментираме во вакви теми.

    Подеградирачки, здравје.
     
    На Celltica, Indiegurl, thelittle17 и 12 други им се допаѓа ова.
  20. AnnabelLee

    AnnabelLee Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2018
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Па нема да ограничам на пол, ќе кажам што ми смета помеѓу луѓето општо... недостиг на толеранција. Спонтаност, со чест на исклучоци на кои не им е битно дали ќе изгледаат интелигентно или кул, туку се баш природни...искрени, зборуваат од срцето. Ми недостига и тоа што се нема почит во обид на разговор со друго лице, и така дискусијата води во друг погрешен правец, наместо да се разбере што зборува другиот, поентата е да се врати...многу е ретко во денешно време да најдеш инспирација за тоа каков човек би сакал да бидеш... за среќа познавам неколку. Ова што го кажав може да важи за сите релации. Но се надевам на подобро...