1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женскава одлично шминка

Дискусија во 'Канта' започната од Miracle16, 4 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Miracle16

  Miracle16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  20
  На почетокот претерајте го малку бидејки објаснува нешто за шминката инаку на англиски јазик е :)

  Но ми се допаѓа како шминка.. :) :)

  http://www.youtube.com/watch?v=b8dq5Vis8dk
   
  На t.a.s.s.y му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Miracle16

  Miracle16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  20
  На t.a.s.s.y му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Има теми за ова, мораше ли нова?
   
 4. Miracle16

  Miracle16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  20
  Сакав да ви покажам како шминка Loren ....јас сум и голем фан
   
  На t.a.s.s.y му/ѝ се допаѓа ова.
 5. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Имаме веќе тема за ова...

  lice/tutorijali-za-sminka-na-youtube-t4634/

  Разгледај прво, ако треба и два пати, па ако нема ништо слично тогаш отвори нова тема ;)
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Miracle16

  Miracle16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  20
  Дечки ова е друго...сакав да ви покажам како шминка женскава....а не некои посебни туторијали за шминка ... :) Знам дека има ваква тема..разгледав но ништо не ми паѓа на ум ... еве дадете ми пример
   
  На t.a.s.s.y му/ѝ се допаѓа ова.
 7. t.a.s.s.y

  t.a.s.s.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  10
  Да ...супер шминка ... :)
   
 8. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  На fierce му/ѝ се допаѓа ова.
 9. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.566
  Допаѓања:
  3.125
  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
  И што ако ни кажа дека убаво шминкала? Си има соодветни теми за вакви туторијали. :fubar:
  Неможе некој што е зачленет вчера да кажува правила, кога тие веќе постојат подолго време.
   
  На FortuneTeller.xD му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.