1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женската облека од машки аспект :)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Nausicaa, 14 септември 2014.

  1. blosson

    blosson Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    263
    Пол:
    Женски
    Значи јас обично кога брат ми си е дома него го прашувам како ми стои дали одговара ова она ...ама за балетанките јас искрено не познавам машко кое ги мрази до толку колку вие што кажувате, има да балетанки со грда шара и се остало ама и штикли има грди и тоа многу повеќе, многу високи штилки не ги сакаат ама не е ни убаво толку многу па сега. А за балетанките, да штетни се(оф топик: со ортопетски влошки може по лесно да се оди) а штиклите па тие се бетер...и да за штикли душа давам и имам повеќе пара од балетанките ( немој да ме сфатите од претходно дека не сакам штикли) ама според мене тие многу убаво стојат, тие се елегантни и не те боли толку ногата колку што може некогаш од штикли. И не ме хејтајте сега :) ова мој став е ;)
     
  2. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    А вашите дечковци го сакаат БОДИТО?
    Мојов па не, :D
    Вика најголем непријател му бил. хахаха :hai:(facepalm)
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.094
    Пол:
    Женски
    На мојов не му пречи, побитно му е да сум убаво и топло облечена и половината да ми е убаво покриена.
    Ме чува бре :D:D:D не му е проблем едно парче вишок :tmi::D
     
  4. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Па ние ако ги слушаме мажите постојано за тоа што му се допаѓа а што не можеме комотно постојано да шетаме со миничите со 2 метра штикла со деколтето до папок со хеланките припиени на тело дури и конците растегнати мислиш во секој момент ќе испукат на некоја:puke: обично на мажите тоа само му се допаѓа и ретко кој кај нас се разбира во мода.
    Како прво јас си имам свој стил знам што ми седи најдобро и знам во што се чуствувам убаво и комотно, немора секогаш коси да кубам да бидам женствена на минус степени надвор,боже мој нормално дека ќе облечам и џемпер и елек и дебела блуза или што ми душа сака,секогаш на некој тоа ќе му се допадне или не,онак кој има свое јас и кога се работи за модата и таму си има изградено свој стил на кој си се придржува, никогаш дечко не сум го прашала дали му се допаѓа нешто на мене ниту сум била критикувана,некогаш и нашето расположение влијај нормално...
    Незнаев мажите дека толку не ги сакале балетанките искрено а и да е така како што гледам не се ни замарат девјките со тоа,бидејќи секоја барем по еден пар има,не дека сум голем љубител повеќе би избрала оксфордки наместо балетанки но зависи,како и да е различни сме сите(hollest) ....
     
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.042
    Пол:
    Женски
    Досега немам добиено негативна критика но ниту многу комплименти, едноставно ретко некој го коментира она што го облекувам, дечко ми ми има кажано за една блузичка дека ми е убава но како да не беше тоа искрен коментар. Се сеќавам бившиот ми има кажано за едни панталони дека ми биле убави и секси и да ги носам почесто :rofl:
     
  6. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    Каква тема... зошто не ме тагирате на вакви супер забавни работи? :lol:

    Уште еден глас против балетанките. Една девојка може да биде облечена како од бајка, ако стави балетанки сето тоа го фрлила во канализација.
    2. Шљокици. Облека со шљокици се користи на свадба во Јурумлери кога сака да се истакне љубовта кон музиката на Саша Матиќ и Диџеј Крмак.
    3. Свилени фустанчиња со додатоци кои личат како да сте ги откорнале од завесата што дошла како чеиз на свадбата на баба ви во 1970 година. Или мајка ви во 1980 за постарите.

    И дајте примери како од првиот пост на @Nausicaa чие елече дефинитивно е нешто кое баба ми би го носела, можда не на погреби, ама додека плете за да не ја фати промаја на половината.

    Еве на пример, чисто за поттик, последниот пост на @Rose96 во модни критики. Маичката која ја носи од женски аспект изгледа супер, нели, лелеава, забавна, различна, ама од машки агол изгледа како нешто кое е вишок, со некои спојлери од страна, крилја, што и да се. Не е привлечна за нас.

    Од машки аспект може да дадеме мислење, ако сакате да се облечете за да освоите некој дечко, зашто перцепцијата на машките и женските очи е дијаметрално различна. :emo:
     
    На classy_M, Askopje, Nausicaa и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Мојов па мрази кошули |( сум му изгледала како некоја тетка штотуку излезена од канцеларија.. Бог да чува..
    Еднаш му праќам фустанче онака цветно, преубаво за летниот период, сакав да си шијам и ми вика: Кај го најде цветно, премногу е шарено :^)
    Јас сакам некои по широки фустанчиња, сметам дека поубаво ми стојат он па сака ус тело.
    Ич не можиме да се погодиме за облеката.
     
    На Nausicaa, crazylady и Kitten им се допаѓа ова.
  8. mila1111

    mila1111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    486
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Eden drugar mrazi hulahopki so dezeni mi vika kurvinski bile i koga izleguvam so nego neprijatno mi e takvi da oblecam :) mi imaat kazano za baletanki dali gi imam pozajmeno od baba mi :D i znam deka poveketo maski mrazat mnogu visoki stikli tie sto imaat i plus platforma :D a i vestacki nokti :D