1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женска интимност

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Lollypop.Girl, 15 април 2010.

  1. Lollypop.Girl

    Lollypop.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    1
    dali vi smeta koga vashiot partner vi chepka po vashite raboti kako shto e tashnata na primer? Jas go imam toj prolem! Shto mislite za toa ... i kako da go odviknam od taa navika
     
  2. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Па кажи му дека е твоја приватност, ако сака да дознае нешто нека те праша тебе а не сам да чепка. И плус кажи му тој што брка во други ташни жена му ќе биде пијаница :) Нели така викат старите ;)
     
    На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    мене од љубопитност ми чепка .. и не ми смета тоа :) можда ќе ми пречи некогаш ама сега за сега не .. не кријам ништо од него , ама па имате право , ако ти треба нешто кажи ми , ќе ти дадам .. неам некое конкретно мислење за ова 8)
     
  4. Lollypop.Girl

    Lollypop.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    1
    iskreno i mene ne mi smeta mnogu ama sigurno nekogash ke imam neshto shto mozebi nema da sakam da go vidi i ... Podobro e na vreme da se reagira :D Btw mu imam kazano i ne me razbira ... pogreshno me svakja. ,, shto e da ne kriesh neshto?`` takov muabet :) Pa zatoa bez da mu objasnuvam samo mu naglasiv ... NESAKAM i toa e toa .
    E sega imam sosema nov problem ... saka da mu dozvolam da mi chepka po femina i da gi chita moite muslenja :( iskreno mi smeta taa negova ljubopitnost
     
  5. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    po tasna ne mi cepkal,ama mi cepka po telefon,sto ne mi smeta zaso ne krijam nisto.za vo vrska so tasnata mozes nekogas malku poostro da mu iskomentiras demek ne si li slusnal ti do sega deka ne se cepka vo zenska tasna,mora da go odviknes od nekoi takvi osobini zasto se im granici,pa on kolku saka neka misli deka ti kries nesto.i nikako ne mu dozvoluvaj da ti otvara femina.pocni i ti malku taka da mu prais pa da vidime kako ke se oseka
     
  6. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Дечко ми не ми чепка по ташна затоа што ташната ми е како црна дупка :D Никогаш неможе да се снајде и се нервира, ми чепка по телефон, порано и пораки ми читаше ама сега само игра на мојот телефон што ужасно ме нервира затоа што ми ја троши батеријата. Инаку кога ѕвони мојот телефон или кога ми стига порака не се јавува ниту чита, исто и јас кај него освен ако не ми каже да се јавам. Затоа кога ќе заспие му го земам телефонот и правам детален преглед , знам, лоша сум, и он знае дека му чепкам сум му кажала дека тоа е посилно од мене. :D
    А најмногу што ме нервира е кога доаѓа со мене по продавници и морам да кажам дека веќе не го земам, ако треба сама ќе одам ама со него НЕ. Ситуацијата е ваква , земам јас некои фармерки да пробам , влегувам во соблекувална и таман едвај сум ги навлекла фармерките до под газ, пробувам со сите маки да ги облечам цели, сало од секаде ми виси, влакненца што не сум ги издепилирала, па уште и влошка ако имам .... и тогаш он ја трга завесата и ме ѕирка, па добро бе , ќе излезам ќе ме видиш , мора ли во такви пози да ме фаќа....
    И затоа он повеќе не доаѓа со мене во шопинг :D
     
  7. mila24

    mila24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    12
    мене тоа порано често ми се случуваше дечко ми да ми чепка по ташна и во мобилниот не разбирам од која причина ма мислам дека од љубомора го правеше тоа и од страв да не ме изгуби зашто имаше всадено во главата дека јас можеби го изневерувам,за тоа што ми чепкаше по ташна и не ми сметаше толку многу колку што ми сметаше да ми буричка по телефон и стално оние негови испади па кој ти е овој број па кој ти е овој другар ли ти е и се некои такви нездрави испади :devil: а тоа мене ми сметаше многу и немаше причина да биде љубоморен.Еден ден ми пукна филмот и му се испоразвикав и му го земав неговиот телефон и почнав да чепкам по него и да го прашувам и јас кој е овој број која ти е оваа и секој ден истото му го правев и кога он се налути и ми рече`` што секој ден ти ми чепкаш по телефонот и само прашуваш знаеш дека тоа ме нервира``и јас тогаш такава лута му реков ГЛЕДАШ МЕНЕ КАКО МИ БЕШЕ КОГА ТИ МИ ЧЕПКАШЕ ПО ТЕЛЕФОНОТ И ЦЕЛО ВРЕМЕ САМО НЕШТО ПОТПРАШУВАШЕ НЕСАКАМ ПОВЕЌЕ ДА ТИ СЕ ПОВТОРИ ТОА,А ТОА ЈАС ШТО ТИ ЧЕПКАВ ПО ТЕЛЕФОНОТ БЕШЕ САМО ДА СВАТИШ КАКО Е НЕКОЈ ДА ТИ ЧЕПКА ПО ТВОИ СТВАРИ И КАКО ТИ КЕ СЕ ЧУВСТВУВАШ ДА СИ НА МОЕ МЕСТО.И отогаш па до сега повеќе не се осмелил да го повтори истото но има обичај ако ми ѕвони телефонот да праша кој е и што сакал.

    Совет од мене никогаш немој да попушташ и да дозволиш да чепка по твоите работи едноставно објасни му дека нема што да криеш од него а ако нешто му смета кај тебе нека ти каже па можеби така ќе знаеш што му се увртело во главата :|
     
  8. maca.81

    maca.81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    20
    Колку и да не сакаат да признаат дека се љубоморни самите постапки ги издаваат :D
    А тој проблем околу чепкање по мобилниот или во ташната го имаме генерално сите девојки.
    Мене најискрено и не ми пречи пошто немам што да кријам, во таков момент јас се паѓам од смеење и он од што ке му падне непријатно остава се :rofl:, некогаш као демек на заебанција вика „чекај да видам јас тебе кој ти пишал или кој ти се јавил“ а јас знам дека нешто од внатре го тера :rofl: :lol:
     
  9. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    e jas definitivno ovoj problem nikogas ne sum go imala... zatoa ne znam dali i bi mi smetalo... mnooogu retko se slucuva dokolku mu snema cigari a jas ne mozam da mu gi dadam, mozebi ke mu tekne da zeme od tasna, ama interesno e sto nikogas ne znae sto drugo ima vo tasnata bidejki navistina ne go interesira... :D za mobilniot mnoogu retko moze da mi go zeme kolku da se javi i da zavrsi rabota, ili ako saka da mi zeme nekoja pesna od mobilniot bidejki imam mnogu... i tolku...
    no se soglasuvam so site koi velat, napravi mu go i ti toa sto toj ti go pravi i neka pocuvstvuva kako e da proveruvas i burickas po tugi tasni...
    a za mene dali jas proveruvam ili ne, bogami sram mi e da zboruvam, mozete da zamislite :rofl: zenska rabota... :rofl:
     
  10. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Многу глупа работа значи ако ништо не најдеш у ташна или пак на мобилен девојка ми ми е верна.Добар заклучок и стојам на тоа :!: .Ма курац е така, женска или машко не е битно може да те вара на илјада начини што никогаш нема да ти текнат.Што повеќе ја масираш персоната до тебе со такви работи се повеќе и даваш мотив да го стори спротивното :!: .
     
    На srcekrsacka и praski4e им се допаѓа ова.
  11. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Апсолутно вистинито :)
     
  12. Lollypop.Girl

    Lollypop.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    1
  13. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Jas fala bogu do sega sum nemala takov problem so nieden decko da mi cepka vo tasna,gluposti sto ima on da vidi tamu osven sminki,higienski raboti,novcanik takvi raboti zatoa nema potreba da cepka duri i da go izneveruvas kakov dokaz za toa mozes vo tasna da cuvas :D :D :D A za vo mobilen mi se slucilo nekogas da mi pogledne vo poraki i sl ama ne mi smeta bidejki ne krijam nisto,a i ne e napaden nonstop da mi gleda ili da potprasuva
     
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Дечко ми не ми чепка ни во ташната, ни во мобилниот. Ја почитува мојата приватност.
     
  15. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    DALI IMA ZENSKA INTIMNOST .VO NEKOE ANKETNO IZLAGANJE UTVRDENO E DEKA GOLEM DEL OD ZENATA SVOJATA INTIMNOST MOZE DA JA CUVA I KRIE SAMO 45 MINUTI I NESTO POVECE A POTOA SAMA SE IZDAVA SVESNO ILI NESVESNO
    AKO NEMA STO DA KRIES NEMA INTIMNOST..PONEKOGAS INTIMATA MOZE DA DOVEDE DO SOMNICAVOST A SOMNEZOT MOZE DA BIDE I BOLEST.
     
  16. amor

    amor Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    овој проблем го имав со бившиот... не да ми чепка АПЛА, ама ке начека момент да не сум во близина, да сум до тоалет или да искочам по цигари, ќе ја пребара ташната и ќе го прочепка мобилниот... дури ми се има случено во кафич, да сум до тоалет и кога се вратив да го начекам со главата во ташна и како држи КАФЕТИН МЕНСТРУАЛ! ;) Пукнав... му реков дека колку проверува толку е љубоморен, а неке да признае... и на крај сето тоа ПУКНА! ;)
     
  17. Lollypop.Girl

    Lollypop.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    1
    sigurno e deka nema nikogash da najde nikakov dokaz za prevara vo tashna, pa zatoa i nesvakjam shto ima tolku interesno vo nejze shto on bi sakal da go najde... a isto taka e sigurno i deka nema nekoja neznam kakva prichina poradi koja bi mi smetalo toa, no sekako ne mi se sviga:worried:
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Мене дечко ми не ми чепка во ташната или било каде, ама затоа мајка ми... леле колку ми иде на живци што немам приватност дома. Работава е Ова е моја куќа, можам да влезам каде сакам. :@
     
  19. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Јас ја знам онаа „ Во туѓ џеб и во женска ташна не се брка “ :D На дечко ми му е многу интересно да ми брка по ташната.Уште кога ќе ме види со некоја голема ташна, и одма „ Што па толку си наставала во ташната“ :) И смешно му е што ставам некои безвезални работи само полна да е ташната, да изгледа убаво :))) Мене не ми смета лично, а по телефонот кога ми чепка ми смета.Ама ако му преречам ќе се налути така да нема на каде :)
     
  20. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Mene decko mi nikogas mi nema cepkano vo tasna ili mobilen, neznam ni sto bi nasol pa pogotovo vo tasna, kakov dokaz za neverstvo moze zena da cuva vo tasna :D :lol: