1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женска интимност

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Lollypop.Girl, 15 април 2010.

  1. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    И да сака некој да прочепка, ништо нема да најде, бидејќи еве сега ако ѕирнам во неа, има оргии во кои се вклучени семки, монети расфрлани, влошки, пенкала и тефтер, марамици, крема за раце, шминки и се друго останато и неостанато.
     
  2. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Мојот дечко самиот одбива да ми чепка во ташна, го нервира тоа што не може да се снајде во неа, преполна е :lol: ! Не ми смета ако тој ми гледа во ташната, што ќе види? шминки,тампони, влошки, пенкала... Мислам дека нема ништо интересно во тоа, а и тој не покажува некоја голема љубопитност, туку напротив се нервира кога треба сам да извади нешто и ми префрла дека ,,се имало во ташната,само ред немало,, :rofl:

    Инаку друг некој освен дечко ми, без дозвола не смее да ми чепка во мојата ташна, па дури ни мајка ми не смее (и имам забрането,иако знам дека понекогаш ја прекршува забраната)
     
  3. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Не ми смета, нека чепка. :lol: Нема ништо толку важно и страшно во мојата чанта. :D Дечко ми и нема таква навика,но некогаш мнооооогу ретко ако го фати мерак да чепне од чиста досада,тоа не ми смета воопшто.
    Некогаш кога носам големи чанти ми вика да видам што носиш во вреќава за компири. :rofl: (а таа скоро празна :rofl: :D )
    Кога тој би чепкал не би го сметала тоа како некакво нарушување на интимноста. :wasntme:
    Би ми сметало ако би ми чепкале другарките или некои други личности. |(
     
  4. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Ми смета и тоа многу.Не можам да поднесам некој да ми чепка вташна,не пак вновчаник
    тука ги чувам кондомите од дечкоми :D
    . Не чепкам ни јас во туѓа ташна бидејќи ми е непријатно,едноставно кога ке ми речат ај дај ми од мојата ташна ова и ова,е тогаш од што морам.
     
  5. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Не сакам ама баш НИКОЈ да ми чепка по ташна, ни дечко, ни другарки, ни мајка, ни никој! Тоа ми е мене едноставно премногу некултурно. За дечко ми не памтам до сега да ми чепкал освен ако сум го замолила да ми извади телефон или мастики. Еден гест што многу ме изненади беше пред некое време еден колега од факултет ми ја носеше ташната пешки едно 10 мин од факултетот (јадев) затоа што ми заѕвонел телефонот не сакал да чепка и он да се јави, до тогаш го сметав за токмак ама сфатив дека е прилично културно и воспитано дете :D
     
  6. sweety-m

    sweety-m Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    52
    Мене лично многу ми смета чепкање по моите работи, без разлика за кој станва збор. Јас никогаш не отварам ни туѓи чанти, нити чепкам во мобилни, ништо, па зато сакам и кај мене да се почитува тоа. Дечко ми никогаш не ми отвара во чантата, ниту пак ми чепка во мобилниот. Него ако му треба мојот мобилен за нешто пример да се јави негде, прво прашва, па го зема, а во пораки и повици не ми гледа никогаш.
    Исто така мразам кога некогаш на несакање ќе му го дознам на некој пасвордот и секогаш му викам ај смени си го , оти неубо се чувствувам. Мене сестра ми ми го знај пасвордот на фејсбук, ама никогаш не ми влегва.
    Најмногу се изнервирав еднаш кога на една другарка дечкото ми го зеде мобилниот без да праша. Јас со детето не ни се знаев многу, а тој го зеде без да праша и си гледал песни за да си пуштел, не дека кријам нешто, ама неубо ми е. И само јас си го барам мобилниот да се јавам негде и тој ми вика ете го во мене, ако? :^) и си викам ако бе ако :x ...
    А и да додадам дека и јас ја почитувам приватноста на дечко ми, дури еднаш за нешто ми го кажа пасвордот на фејсбук и јас завршив работа шо требаше и се исклучив ништо друго не видов, а тој да не си го сменал пасвордот и истиот му беше со месеци и коа слушнав му викам одма да си го смениш, уф неубо така.
    Уствари само сакав да кажам дека како што им ја почитувам јас на сите сопственоста , така сакам и мене да ми ја почитуваат :rofl: :rofl: :rofl:
     
  7. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски

    Леле ама се изнасмеав. Тој да не ти чепкал со цел мувачот да ти го најде во ташната. :D :D :D


    Никогаш никој не ми чепнал во ташна ни дечко ни моите од дома. Впрочем што може жена да носи освен несесер, новчаник, парфем, мобилен, цигари, тампони и слично. Чудно ми е.
     
  8. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Не чепка. Ако сака да види нешто ме прашува прво и нормално, му дозволувам да види. Не кријам ништо од него, така да нема да ми смета и ако чепка. Истото го правам и јас.
     
  9. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    За во ташна не ми смета чепкање и онака ретко кој може да се снајде во тој хаос. :lol: Има се и сешто: влошки, шминки, пари, шноли, стегачи и триста други „неопходни“ тракатанци.
    Ми пречи кога некој ми чепка низ соба, по фиоки, плакари и мразам кога работите не се кај што ги оставам!!
     
  10. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Ниту тој самиот несака да ми чепка во ташна затоа што го нервира фактот дека треба да бара 15 минути за да најде нешто :rofl:
    и да му треба нешто секогаш бара моја дозвола! :)
     
  11. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    Една од работите што најмногу ги мразам е некој да ми чепка во ташна без моја дозвола.Моите дома се запознаени со ова и никогаш не ми отвориле,а што се однесува до дечко ми не ми се случило ни да помисли да отвори :) Што и да му требало ме прашувал јас да му дадам или пак да му ги ставам мобилниот или цигарите внатре,но тој сам да отвори или стави НЕ :)
     
  12. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Во ташна не, освен ако не му кажам, ама си чепка по телефон, скајп итн. Мене не ми пречи воопшто, не кријам ништо па не ми претставува проблем. :)
     
  13. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Не дозволувам, и порано низ дома многу се карав кога ќе пчнеа да ми брцаат низ ташна,без моја дозвола.Од проста причина што во неа си чувам влошки.дневник, презевативи и многу други интимни работи што не сакам другите да ги гледаат
     
  14. Candy20

    Candy20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    65
    Мене ме нервира кога некој ми чепка во новчаник...Да видел што имало :o
     
  15. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Бившиот тоа го правеше. Ми сметаше многу. Сегашниов не е напаст како него. И мајка ми ми чепка по моите ствари па сега ги тргам колку што можам понастрана.
     
  16. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Не дозволувам никој да ми чепка, и иако ништо битно не носам, тоа го сфаќам како директен атак над мојата приватност.
     
  17. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Не сум имала што да скријам во ташна но не би сакала некој да ми чепка по мои работи. Ми се случило пред да раскинам со бившиот јас додека во тоалет тој ми ѕирка во ташна и ми чепка по мобилен |(појма немам што очекувал да најде.
     
  18. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Мене ниту ми чепка по ташна ниту во телефонот,
    Некој во првите мислења пиша дека дури спие му прави детален претрес на телефонот :D иста сум и јас, еднаш ме фати ама се извадив му реков дека гледам колку е саатот. :lol:
     
  19. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Јас немам обичај да му претурам по неговите работи, ама тој во моите да. Нешто што од секогаш најмногу сум мразела е тоа. Немам ништо за криење во ташната ама приватност е тоа не сакам некој да ми шета во неа па макар и тој!!!
     
  20. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Аууу нашкола оние будали другарки само ми чепкаат ццц срам да се немало :!::!::!: