1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женска интимност

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Lollypop.Girl, 15 април 2010.

  1. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Од дечко ми немам ама баш апсолутно ништо скриено. Се' си е кажано и покажано. Нит па тој од мене нешто крие. Баш вчера зборевме за ова дека од што е навикнат се' да ми кажува не може ни изненадување да ми приреди како што треба. Не може да издржи да не ми каже што ми купил на пример.

    Чепкање по моја ташна или телефон немало до сега. Ама и со тоа "чепкање" што конкретно мислите? Да ми ја земе ташната и нормално да си отвори за да земе нешто што му треба, јас не го сметам за чепкање. Иако многу ретко отвара и да му треба нешто, мене ми ја дава за да му извадам зашто тешко може да се снајде во мојата ташна, како и секое женско. Или па да ми отвори телефон да се јави некаде или да пише порака, да игра некоја игра, да отвори нешто на нет... Тоа е нешто нормално и воопшто не ми смета. Да земе кришумечката да ми ѕирка во ташна или телефон, со намера да види дали нешто кријам, тоа веќе многу кажува за нашата врска и нашата доверба која ја нема, а е клучна за една врска. Е тоа веќе ќе ми смета од причина што не дека отворил во ташна, јас и онака немам што да кријам, туку од каде доаѓа тоа да помисли дека нешто кријам. Проблемот не е чепкањето, проблемот е недовербата.

    Инаку, освен дечко ми, ниту една друга личност во мојот живот не сакам ни да се доближи до мојата ташна, телефон или фиока дома. Јас со него ги делам најинтимните моменти и тајни, друга таква личност немам во животот. Среќа па околу мене сите се културни луѓе па немам таков проблем. Абе некој да ми отвори ташна мислам дека во очи со игла ме боцка, немам ништо внатре што го кријам од било кој, ништо што не би можело да се види, најсекојдневни работи, ама пак не сакам да ми гледа никој. Или па телефон, само да го допре некој дури и за саат да види, мене морници ме полазуваат низ телото, а камоли па некој да ми отвара фиоки по дома, во иста секунда раскрстувам. Тоа ми е најдолното и најнекултурното нешто.
     
    На Anna-Banana му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Зависи каква е близината со партнерот. Мене лично не ми смета.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  3. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Ми нема чепкано по ташна или телефон, но ништо не кријам секако, не дека се замарам со некоја женска интимност.:rofl:
     
    На Moon.Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Brunhilde

    Brunhilde Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2019
    Пораки:
    3.335
    Допаѓања:
    31.063
    Пол:
    Женски
    Не кријам ништо. :)
     
  5. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Немам таков проблем. Телефонот може цел ден да ми е на маса нема да го пипне. Исто и со ташна и сл.