1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женски гради

Дискусија во 'Тело' започната од blond, 14 декември 2010.

  1. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.251
    Допаѓања:
    124.595
    Јас на 28 добив гради, претходно само потпонки имав :) Значи, не е точно дека до 20 год растат
     
  2. chips.for.free

    chips.for.free Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2013
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    37
    лелее уште ако растат, Господ нека ми е на помош :lol:
    Јас имам доволно големи гради, ме прават асиметрична во секој поглед, пошо имам тенка половина, а имам ептен мал задник :worried:
     
  3. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849

    anasonot
    е за затоплување и помагал при растење на градите
    и како? некој проба? ;)
     
  4. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    и мен ме интересира,ја користел некој?
    ;)
     
    На glisa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.152
    Допаѓања:
    7.731
    Ме утеши малку :) Значи има време и за мене, може до 28 ќе ми пораснат оти сега немам ништо :(
     
  6. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    bioclinica -za гради ,имам крем има некој ефект или можеби што ми дојде е ...ќе ви пишам повеќе детали ;)
     
  7. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849

    rezultatite ;)

    ima rezultati ete 10 dena go goristam,inkau 19 vo preod na 20 godini...znaci koga stanam si stavam i pomegju niv(gradite)i okolu bradavicite 3 kruga pravam so losionot, i pred da si legnam si stavam,spijam so gradnik,neznam mozebi treba da se isusi , no takvi mi se uslovite ne mozam da setam doma "gola" ...
    i go koristam od koga se istusiram,banjam od koga kj e se "isplaknam" od skama,kupka itn. na gradite so jak tush i topol i pravam 5 kruga okolu bradavicite,i potoa so laden 5 kruga i uste mokra go stavam losionot/kremot. Potoa si go mackam teloto so mleko za telo samo toa vreme mi e koga sum "gola" na gore-gradite za da se upie tecnosta od losionot/kremot.
     
  8. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
  9. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Од оваа колекција имав крема за целулит и стрии, ама не беше ефикасна.
    Оваа за градиве повеќе ми изгледа како за затегнување кожа кај повозрасни личности или оние кои имаат опуштена кожа, а не дека чуда ќе направат за градите, посебно кај млади личности.

    И внимавајте при користењето секакви креми, зошто преполни се со хемикалии внатре, а голем дел од нив се причинители за рак на града.

    И сепак денес постојат милион прслуци во најразлични видови, па и најмалите гради можат да заличат на нешто.
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  10. anja2

    anja2 Нов член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    obavezno poseti doctor, nemoj od needucirani lica da prifakas sovet.
     
  11. anja2

    anja2 Нов член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Dali ima zainteresirani za hirursko zgolemuvanje na gradi, ajde da doneseme strucnjak od Hrvatska. Ako e nekoj zainteresiran neka pise. ;)
     
  12. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Дали некоја од вас додека била во пубертет имала проблем со различна големина на градите. Левата ми е поголема во однос на десната...Прочитав некаде дека после 20та година разликата ќе се изедначела. Дали ова е точно? Ме интересира ваше искуство :)
     
  13. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Овие нашиве во Македонија мали ви се или не се тие доволно стручни?! :^)
     
  14. magic.girl

    magic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    и во големина и во форма
     
  15. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Вродена асиметрија е сосема нормална сите ја имаат, само кај некој е за нијанса поизразита. И едната дланка ти е малку поголема од другата,очите ,исто е со се останато. Разликата во градите обично е занемарлива, не се опседувај со тоа.
     
  16. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    И мене ми се различна големина дури и форма,ама нормално било,гледаш. :D
     
  17. jagodka.18

    jagodka.18 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    607
    И јас сум во иста ситуација да не речам “проблем“, и мене ми се различни градите и тоа страшно ме нервира, кај мали па и различни, мене левата ми е поголема од десната , не се приметува многу но јас знам, и би било добро ако има лек :$ :lol:
     
  18. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    И мене ми беа со нееднаква големина, минимално беше но ете јас си ја приметував.
    Сега пред некое време забележав дека се изедначиле, така да, тоа воошто не треба да ти биде причина за дополнителна (и непотребна) грижа.
     
  19. B-O-N-I

    B-O-N-I Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    15
    Дали некој има искуство со вакумски третмани за зголемување и подигнување на градите ??? Гледам се рекламираат по ова страниве за попусти некои третмани па ме интересира..Ако има некој некакво искуство нека сподели... :)
     
  20. mirandaa

    mirandaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    24.750
    Пол:
    Женски
    ^на такви препарати никогаш не треба да им се верува,да беа добри сите ке ги практикуваа а немало да ставаат силикони

    Иначе да кажам мое мислење во врска со спуштени гради во мн рани години... И слични проблеми... Највеке се виновни неквалитетните градници,со корпи,пушап и сл.Со никакви материјали кои ја гушат кожата и од мн носење ги спуштаат градите и да не кажам изгледаат ко на бабине.Уште од кога ми пораснаа градите па се до ден денес носам исклучиво памучни градници без корпа и др додатоци. Имам средни гради ни мн големи ни мн мали но воопшто не ми е ни потребен градник ,мн пати сум добила комплименти за тоа колку ми се цврсти ,и воопшто не се ни познава кога не носам градник ,а така сум често затоа што се осекам мн покомотно,и по убаво :)а и од медицинската страна сите доктори препорачуваат исклучиво памучни градници ,без корпи и сл. за убави и здрави гради ! :)
     
    На jelly888, sinorinJa и LittlePinky им се допаѓа ова.