1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женски гради

Дискусија во 'Тело' започната од blond, 14 декември 2010.

  1. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Големината на градите

    I don't need big boobs. I have a J Lo ass. 8)

    Just joking ! :lol:
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Големината на градите

    Имам поголемки гради и сум задоволна од големината, формата, цврстината! Морам да се пофалам дека секогаш добивам комплименти за добро деколте кое често го носам :$ ... и да сум си искрена си ги сакам градите, а богами и дечко ми ми ги сака многу :$ !
    Единствено наидувам на проблем кога купувам костим за капење, бидејќи ми е потребен поголем горен дел а помал долен дел! Е тогаш многу се нервирам, но се справувам некако со проблемот така што или го стеснувам долниот дел или барам купачи со долен дел кој се врзува по страните!
    Засега сум задоволна од своите гради, се надевам нема многу да ми се расипат со текот на годините :yawn:
     
  3. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Големината на градите

    Мали дефинитивно не се, гооолеми исто не се, средни накај големи ајде. Тачно дланка полни. :D Си ги сакам многу, пропорционални ми се со телото, со или без прслук стојат ко шо треба. Не би сакала поголеми, оптималната величина ми е ова плус не сакам да ме среди гравитација за некоја година. :D

    Убај се за глеање и све тоа, ама изгледот е преценет. ;) И не мислам дека се замена за немање задник или па обратно. Шо праиме тие шо ги имаат и двете, а немаат во умот... Бадијала. :angel:
     
    На LaraSolare му/ѝ се допаѓа ова.
  4. GreenEyes

    GreenEyes Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    44
    Големината на градите

    лелее моите се малечки :worried: мајка природа ич не ме надарила... и ко за беља од мајка ми нишо не сум наследила... ко да не сме мајка и ќерка... барем маааалку да се фатело кај мене :\ едно врмее многу ми влијаеја на самодовербата али како што растеш се соочуваш со реалноста па сеа шо е тука е колкави се толкави се, не е се во тоа :D
     
  5. pufi-cufi

    pufi-cufi Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.764
    Големината на градите

    Моите се преголеми, имам проблеми со грбот ради нив.. Сакам да си направам операција да ги смалам, иако убаво изгледа деколтето но веќе поцнуваат и во спиењето да ми сметаат...кога би избирала, би избрала мали... :sweat:
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  6. StefiNikola

    StefiNikola Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    57
    Големината на градите


    Јади семки од лен сабајле и навечер по 1 лажичка, 100% помага а 30 денари се највеќе да купиш на Виталиа :lol: :lol: :lol:
     
    На zaedno му/ѝ се допаѓа ова.
  7. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.086
    Пол:
    Женски
    Големината на градите

    Градите ми се мали и задоволна сум со нив. Како што сум цело мало уште да имав големи гради ќе бев ужасна, вака таман ми се. Кога сакам деколте да покажам :lol: облекувам градник со потпунки, иако претежно носам без.
     
  8. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Големината на градите

    Порано ми беа поголеми,ама сега кога подослабнав ми се намалија,инаку мали ми се,ама не онака ептен,еве како оваа што ми е на аватар :D
     
  9. fatbeautiful

    fatbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    58
    Големината на градите

    Таман ми се. :P
     
    На magic.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.749
    Допаѓања:
    65.200
    Пол:
    Женски
    Големината на градите

    Градите си ги сметам за најдобриот дел од телото. Не се воопшто мали, ама не си ни преголеми.
    Не би ги менувала за ништо :)
     
  11. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    21.647
    Пол:
    Женски
    Големината на градите

    Градите и задникот, според мене, а и најблиските, ми се најдобрите делови од телото :lol: Честопати добивам пофалби за деколтето. Не ми се преголеми, но не ми се ниту мали, значи сочни :D Порано се срамев од нив, ама сега горда сум и благодарна на мајка природа :D
     
  12. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Големината на градите

    епаа си ги сакам...пред некоја година ги мразев зш осеќав дека ми се големи и ме гушат...али сега си ги сакам пошо не секој може да има вакви како моиве и сеа некој ми ги дал, јас да ги фрлам ? ее не така :)
     
  13. MoDeRnA

    MoDeRnA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    50
    Големината на градите

    имам мали гради и убаво би било да ми бидат малце поголемки :lol: :D
     
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Големината на градите

    Kaде можат да се најдат тие прочуени семки од лен и цена ако знаете одприлика !?
    Намислив да пробам, па што биде биде..нема да има штета од семкиве ваљда :D
     
  15. shakira777

    shakira777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    2
    Големината на градите

    ти си имала резултат? и за колку време ? -) позз
     
  16. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Големината на градите

    Јас имам прилично средни, 80ка градник, па кој како ги категоризира, сепак е индивидуално, ама јас сакам скрос рамни гради... а вака, дечко ми има полни раце работа... Него ептен му се допагаат, ама мене не, незнам незгодно ми е, посебно на плажа кога одам, ужас, не носам одголени купачи нешто, ама абе кога ми збори некое машко, постојано во деколте ми гледа :@ Аххх... Ама мајка природа што да се праи...
     
  17. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Големината на градите

    Моите се таман за мојата контрукција. И си ги сакам, иначе носам 85 градник :) Така да пуне реке посла ;)
     
  18. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Големината на градите

    ^^80ка јас не би го сместувала воопшто во големи гради, напротив во средни накај мали :)

    Јас носам 80 додуше може и 75 коа како. И задоволна сум. Никогаш, ама баш никогаш не сум посакала да имам големи гради, супер ми е вака, задоволна сум си, ниедно деколте не ми изгледа ни нападно ни вулгарно ни сакам да истакнувам гради и то е то.
    Е сега дечкото би сакал и 10 броја да ми пораснат, ама толку му е среќата. Нека е среќен што сепак имам задник солиден :D
     
    На viki44e му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Големината на градите

    Имам многу мали гради и сакам да ми се поголеми,воопшто не си ги сакам :yawn:
    А додека за задник доста ме надарил Бог :rofl: Постојано си добивам комплименти на сметка за мојот задник :$
     
  20. brunete

    brunete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    39
    Големината на градите

    Јас имам гоооолеми гради.иако сите ми ги фалат и градите и заднико(особено дечко ми ) :) ,на моменти неќам да имам такви гради пошо тешко наоѓам градник,коа трчам ми сметаат.. али ипак си ги сакамм ххх :)