1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женски гради

Дискусија во 'Тело' започната од blond, 14 декември 2010.

  1. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    2.144
    Големината на градите

    Не сум штица, а немам ни торби. Таман цицња за мерак хахаха, а кога веќе сите пишувате за задниците, тој ми е уште поомилен од градите.
     
  2. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Големината на градите

    Имам мали гради 70-75 зависи, тоа е така зашто неправилно ми е распределено во задникот имам повеќе одколку што ми треба, па затоа и градите ми се малечки :lol: .

    Да бидам искрена сакам да ми се едно до две брочиња поголеми, но сепак не би можела да се замислам со поголеми гради затоа сум си задоволна и со ова што го имам.
     
    На seksi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    Големината на градите

    па фактот што многу луге кои не ме знаат од дамна ме прашуват дали имам силикони можете да замислите какви ми се градите...некогаш се срамам кога треба да побарам 95-ка ако од тој модел не ми е таман 90-ка
     
  4. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
    Големината на градите

    85,90-C и многу сум си задоволна со нив, ги сметам за најдобриот дел од телото.
    Кога подобро ќе размислам, ние жените им даваме поголема важност на градите, отколку мажите. :)
     
  5. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Големината на градите

    90-95, зависи :D И задоволна сум што имам така поголемки гради, си ги сакам и поштувам :lol: , си ги негувам, и на мојата висина ако сум штица ќе сум ептеееен штица, не бива :D Штознам, кај секоја жена ми е попривлечно да има деколте со кое ќе паѓа в очи :wasntme: Како назад што буљиме ние жените(посматрајќи дали нејзиниот гз е поубав од нашиот :rofl: :wasntme: ) така јас и напред се ѕверам :wasntme: :$ :rofl:
     
  6. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Големината на градите

    Средни се и ги средувам во 80 C корпа :) , но убаво се обликувани сеуште, јас имам фобија од преголеми гради бидејќи не би да мислам како гравитацијата би била безмилосна кон нив па од над дијафрагма завршиле под стомак некаде :D . Инаку повеќе почитувам убава форма отколку само големина и навистина не разбирам како одредени девојки и жени ќе потрошат цело богатство на одреден фустан, а под него има некој навистина лош градник, бидејќи тоа паѓа в очи да не се залажуваме.
     
  7. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Големината на градите

    Големи воопшто не ми се, а не ќе да се и мали, иако според бројот на градникот 75-80 спаѓам во групата на девојки со мали гради. Сепак за мојата висина и конструкција на тело се совршени и не би сакала поголеми.
     
  8. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Големината на градите

    Јас носам 80 градник, средни ми се по големина и ми се омилен дел од телото! најголем дел од добиените комплименти се за нив :)
    На цврстина се идеални и ми прават преубаво деколте.
     
  9. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Големината на градите

    Сеуште сум мала да кажувам дали имам мали гради или не. Но сега за сега ми се прилично мали и несоодветни за годините. Кој знае, можеби ќе ми пораснат. Не сакам вакви, како машко :(
     
  10. cuciTo

    cuciTo Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    13
    Големината на градите

    па би сакала да имам малце поголеми ;)
    ајде има време може ќе пораснат
    иначе носам 75-80
     
  11. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Големината на градите

    Јас носам 85ка градник,и сакам малку да ми се помалииии :( сепак не се жалам има и со поголеми :lol: ,пријателките велат ми завидувале на деколтето :lol: Ама секогаш е така-имам мали-сакам големи и обратно....како не направила мајка природа -такви сме си најубави :P
     
  12. FlameFairy

    FlameFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    197
    Големината на градите

    Јас носам 75-80 градник, задоволна сум со нив не се мали. Но, би сакала да се малку поголеми :lol:
     
  13. Estelle

    Estelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    154
    Големината на градите

    85 и цврсти :) ја сум горд сопственик на еден убав пар гради
     
  14. miljkovic

    miljkovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    363
    Големината на градите

    80 С таман ми се и многу си ги сакам :D
     
  15. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Големината на градите

    Моите се бујни гради и си ги сакам. Многу. Сеа не ми се којзнае колку големи, ама сепак се како за моја возраст се најубави јас мислам, многу ми го имаат речено тоа :$ 8) Една од најженствените работи ми е таа, а и најосетливи ми се, ракче сум јас што да праам + надаренка, а за прслук си земам и мојата величина и 1 бројче помал и ми изгледаат уште побујни и поцврсти, особено со 1 бр. помал како што земаат тие што имаат помали градници со пуш ап, многу ми ги истакнува, а во мојата величина си легнуваат попристојно и најнормално.
     
  16. S-i-m-o-n-a

    S-i-m-o-n-a Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2011
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    135
    Големината на градите

    Јас носам 85-90 градник ... Али си ги сакам :$ :inlove: :inlove:
     
  17. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Големината на градите

    Имам средна големина на гради,али искрено ме нервираат кај дека сум и малце буцмаста па и ради тоа делуваат поголеми..и ми варираат често од тежината,ако ослабнам ми ги снемува! :^)
     
  18. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Големината на градите

    Вистински лепотици. Порано ми беа многу големи, и делуваа чудно на мојата мала конструкција. Не бев дебела, личев на аниме цура. :D

    После тоа некако се смалија, и сега ми се тамански. Многу ми е поважна формата отколку големината, среќа што не ми се до пупак.
     
  19. Asterion

    Asterion Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    5.622
    Големината на градите

    Потполно се сложувам со Saya дека поважна е формата отколку големината. Што ќе ми се големи гради ако не се убаво оформени, туку виснати.

    Моите гради во поглед на големината си се сметам баш таман. Носам 90 градник. Фала богу не ми се виснати, баш си се како што треба. :D Убави мои. :wasntme:
     
  20. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Големината на градите

    Била или не задоволна - тие се. И мои си се... засега :P :D :D
    Големината не им е воодушевувачка, ама мене ми одговараат, на висината и конструкцијата на телото.

    А да, и десната ми е поголема од левата :D