1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женски критериуми во опаѓање

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од baba Rada, 9 декември 2018.

  1. Swatt

    Swatt Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2019
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    367
    Пол:
    Машки
    Не опаѓаат критериумите, туку созреваат. И опциите да се пронајде нешто квалитетно се намалуваат.
     
    На Mese4ka92, Milobebence, Emma2 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Мислам дека не е финтата во дај шта даш само за да не останат сами, него низ годините ваљда се смениле критериумите со влијание на многу фактори ко пример меѓувремени грешки со некои мажи каде на пр барала изглед само и сфатила дека треба и памет малце па критериумот после тоа и е не мора да е убав само да е разумен, па фактор време, старееме, се менуваме па така и критериумите се менуваат. И јас порано сакав црни машки а сега сакам каков бил само да има љубов и слога. И ќе бидам со каков бил не само за да не сум сама, сигурна сум дека никоја жена не би била со кој било само да не е сама, ретко е тоа ептен , него побитни ми се други работи сега од изгледот, и тоа ми е муабетот, жените созревале се менувале во тие години и затоа и критериумите се смениле, па затоа во твои очи изгледаат како да паднале, во туѓи очи може па се зголемиле и така....
     
    На Milobebence и baba Rada им се допаѓа ова.
  3. BigMisterP

    BigMisterP Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2015
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    101
    Не, јас на ова прашање тотално се согласувам со @baba Rada . и те како се работи за опаѓање на критериумите. Сите викаат дека, да сега кога остарев и созреав, други критериуми ми станаа важни, но дали е навистина тоа така? Или можеби морале да ги спуштат критериумите за да најдат посветена личност која нема да ги заебава?Импресиите кои се стекнуваат во младоста мислам дека многу тешко се променуваат кога се остариш, не исчезнуваат, туку се потиснуваат длабоко, се дур не избијат кога најмалку ги очекуваш.
    Имам познаник кој пред неколку години, се разведе од жената, која во екот на една караница му призна дека никогаш не го сакала, дека требала да се врати со бившиот. Буквално му призна дека бившиот бил оној кој навистина го сакала, а дека тој бил само поасален и постабилен од бившиот. Човекот беше апсолутно скршен. Брак од скоро 15 години со две деца замина во неповрат и уште полошо, ги истрауматизираа двете деца во недоглед.
     
    На Tanjamm и baba Rada им се допаѓа ова.
  4. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.083
    Допаѓања:
    11.228
    Се цитирам, самата за примерот кој го спомнав горе, кога не ти е по ќеф партнерот, ама го прифаќам да не останеш сама, на крај еве девојката се разведува и споделува постови на ФБ како и се случиле лоши луѓе, а не ги препознала и други патетики. Лајкови на фб не помагаат, мора човек трезвено да знае што сака, што бара, што заслужува. Една постара колешка вели „ќе почувствуваш кој е за тебе и готово“. Ако инстинктот ве лаже во старт не преземајте ризични чекори.