1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женски парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од Daniella, 20 ноември 2009.

 1. Daniella

  Daniella Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  43
  Јас сум freak кога станува збор за парфеми и козметика и ептен посветувам време и внимание на шминка и општо,целокупниот стајлинг :mrgreen:
  Се спремам да си купам нов парфем и ме интересираат вашите предлози и искуства.
  Значи,битно ми е да е парфемот долготраен и ненападлив :roll:
  Hit me girls! :D :D :D
   
  На kikkki, Neven@, angelche16 и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Mireto

  Mireto Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  22
  Пробај го Stile Donna од Sergio Tacchini - мојот омилен и не го менвам за ништо на светот. Исто така Very irresistible од Givenchy е многу добар ама на прво место ми е Stille Donna. Се надевам дека ќе го пробаш и ќе ти се допадне.
   
 3. marin4e

  marin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  9
  Definitivno na mene mi e omilen Ultraviolet na Paco rabanne.
   
  На LaraSolare, sanaqualia и capri им се допаѓа ова.
 4. Daniella

  Daniella Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  43
  Е да, мајка ми го користи тој и стварно е преубав :D
  Фала ви женски за помошта ;)
   
 5. Daniella

  Daniella Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  43
  Мене ми е фаворит "Beyond Paradise" од Estee Lauder, би убила за овој парфем.... 8)
  Ме интересираат така некои несекојдневни мириси, ненападливи а долготрајни ;)
  Знам дека многу барам :worried:hock: :D
   
  На frosina97 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kiki

  kiki Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2009
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  18
  го обожавам Very Irresistible Givenchy :D нема замена според мене. секојдневно го користам и фала богу досега не ми здосади како некои други ароми.
  [​IMG]
  иначе за свечени прилики користам Omnia Bvlgari. многу нестандарден мирис ;)
   
  На Neven@, Teodora*, Biancaneve и 5 други им се допаѓа ова.
 7. Melodi

  Melodi Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  31
  И јас сум за Omnia Amethyste Bvlgari.
  [​IMG]
   
  На Beautiful_girl.., Espadrila, LaraSolare и 9 други им се допаѓа ова.
 8. Daniella

  Daniella Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  43
  Еј Кики,имам лошо искуство со Givenchy, особено со Ange ou Demon,ич не ми е траен,многу брзо се ветрее а мирисот е прекрасен ... А за Bulgari,неам збор, особено го обожавам Bulgari White.... :D
  Фала за помошта..Keep it coming ;)
   
  На sweet.girls, anastasceto и a.n.e им се допаѓа ова.
 9. katarina

  katarina Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Dosega sto gi imam koristeno najdobri i najsexy parfemi se : HOT COUTURE - Givenchy, CRISTAL NOIR - Versace, HIPNOTIC POISON - Dior i SERPENTINE - R. Cavalli. Sekogas koga nosam bilo koj od ovie bozhestveni parfemi, mazhite ednostavno odlepuvaat ;)
   
 10. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Уфф изборот е голем има навистина ПРЕмногу добри парфеми! Јас би ти препорачала некој од Donna Karan, има добри , во зависност од вкусот нормално :!:
   
 11. Daniella

  Daniella Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  43
  Фала ти Катарина, баш ми се свиѓа изборов и ветувам дека ќе пробам некој од нив...Hypnotic Poison и мене многу ми се свиѓа а овие другиве сеуште ги немам пробано.... Фала! :D
   
 12. Daniella

  Daniella Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  43
  Хеј LoOnyD, досега немам пробано парфем од Donna Karan, а би сакала...мене ми треба некој долготраен,препознатлив и несекојдневен :worried:hock: Има таков? :worried:hock: :D :D :D
   
 13. barbie-hilton

  barbie-hilton Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  paris hilton definitivno.....mnogu e neobicen
   

  Прикачени фајлови:

  • PARIS HILTON.jpg
   PARIS HILTON.jpg
   Големина на фајлот:
   24,4 KB
   Прегледи:
   859
 14. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Убав зимски женствен и долготраен парфем е Absolutely Irresistible - Givenchy :)

  [​IMG]
   
 15. Blue

  Blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  16
  Definitivno najnoviot ''Black xc'' Paco Rabonne...edinstven!
   
  На a.n.e му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Janaaa

  Janaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  12
  Епа вакаа...значи до сега сменив милиооон парфеми ама најмнгу ми одговара онака за секојдневно, преку ден, школо ова она обично BU или Ctru. А иначе најомилени до сега што сумги користела и што уште ги користам се дефинтивно Paco Rabanne Black XS i GA - Armani Code...Особено добро ми идат овие два у зимска шема,пошто се така..зимски некако хихи :D
   
  На Mo.27.ni му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.221
  Допаѓања:
  42.203
  [​IMG]

  Нина Ричи... истовремено ми е женствен и интригантен.
  А ми се допаѓа многу Green Tea oд Елизабет Арден за во лето.
   
 18. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.306
  Допаѓања:
  144.843
  Последниов месец сум навлечена на Еуфорија од Келвин Клајн!
  Ако сакате да ви кажуваат дека мирисате баш како што е името на парфемот,топло ви го препорачувам!Од прв до последен ми го бендисуваат!
  Да излезам без парфем,чисти чевли и средена коса,ми е исто како да излезам гола!Ама сепак парфемот ми е клучен! :)
   
 19. zkjb

  zkjb Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  53
  zimski PALOMA PIKASO I FRANK
   
 20. mmarija

  mmarija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2009
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  32
  Мој фаворит е "Wish" од Chopard. Откако го пробав не можам да се разделам од него :D

  [​IMG]
   
  На girl1985 и frutini им се допаѓа ова.