1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женски парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од Daniella, 20 ноември 2009.

  1. ReginaFalangi

    ReginaFalangi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2017
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Postojat drugi stranski strani kako fragrancenet i fragranceX sto stvarno prodavaat original samo malce poevtini. Se obiduvam da razberam dali ovie fragrancemk se isto taka ili lazat. Ama nikoj izgleda ne znae so sigurnost
     
    На Curious cat му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Mrs. right

    Mrs. right Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2022
    Пораки:
    2.732
    Допаѓања:
    10.329
    Пол:
    Женски
    Па некои викаат демек оригинални им биле, а цените се пониски дека онлајн само продаваат, немаат парфимерија. Не знам.

    И ја еднаш се попалив, ај сакам да порачам ама ко шо има толку превари и не ми се ризикуваше па баталив. Иако не се измамници овие, имаат и беџ и се верификуван е - трговец и имаат и телефон и адреса ама сепак.

    Баш нека пише некој ако скоро порачувал и има искуство, уште подобро ако пак редовно зима од таму.
     
    На Curious cat му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ReginaFalangi

    ReginaFalangi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2017
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Ima mnogu kontradiktorni mislenja ovde. Stvarno ne mozam da procenam. Ako nekoj redovno naracuva i ako sporedil so siguren original neka kaze
     
  4. Astrum.Obtutus

    Astrum.Obtutus Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    Јас имам еден порачано па не можам со сигурност да ти кажам од еден парфем. Не нарачувам цело време, но тој што го нарачав е траен и е јак зимски парфем. Но има луѓе што очекуваат цитрусен парфем да им трае 10 саати (има некои траат и толку ама е реткост во глобала) или ако е скап парфемот, не ни читаат рецензии па после кажуваат дека не е оригинал. Не сите парфеми исто траат на секого без разлика какви се дали појаки или послаби. Друга работа е што многу парфеми и ги менуваат во состав со години и ги прават послаби и кога некој ќе купи парфем од 2006 излезен а некогаш бил јак па сега послаб и изменет смета дека не е оригинал. Зависи и од кога е произведен парфемот дали е менуван со годините или слично. Плус имам читано на македонска група за парфеми луѓе имаат порачувано од таму па не гледав некој да се жали по коментари. Ако те интересира прашај таму за да се увериш од повеќе луѓе. И читај и на fragrantica дали е траен парфемот што сакаш да го нарачаш, и таму има секакви рецензии. Јас го имам Ariana Grande Cloud и не ми е нешто многу траен на моја кожа па не ми е од fragrance.mk нарачан туку купен од парфимерија. Не знам можеби тебе ти е потраен на твоја кожа.
     
  5. ReginaFalangi

    ReginaFalangi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2017
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Fala na odgovor. Koja e taa makedonska grupa za parfemi? Ke prasam i tamu za mislenje
     
  6. GirlVolley

    GirlVolley Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2020
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    1.951
    Пол:
    Женски

    И јас го добив на подарок,пред година ипол.
    Во дм може да го има,преубав парфем….ама на мојот нешто мунсе случи,како да ми изветреа пола и више
     
    На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.700
    Допаѓања:
    80.851
    Пол:
    Женски
    Јас имам нарачувано од fragrancemk неколку пати кога ми се потрефило да фатам некоја добра понуда. Што знам, досега не сум имала проблем, сè си било коректно и не ми личат на фејк парфемите.
     
    На simoncelicius, ReginaFalangi и MayDiamonds им се допаѓа ова.
  8. Astrum.Obtutus

    Astrum.Obtutus Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    Македонски Парфемски Клуб група е на Фејсбук.
     
    На ReginaFalangi му/ѝ се допаѓа ова.
  9. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    2.030
    Fragrancemk се оригинал парфеми, имам порачувано неколку пати парфеми што ми се омилени и претходно сум ги земала од Шатци или од странство - нема разлика.

    Последно го земав од таму Montblanc Signature, претходно го купив од Германија од официјалната продавница, истиот е сосема си има бар код се е како што треба.
     
    На Curious cat, Astrum.Obtutus и ReginaFalangi им се допаѓа ова.
  10. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    5.707
    Пол:
    Женски
    Парфемов го добив како подарок и врв ми е мириса слатко како некој коктел од цреша :inlove::shake: го има во Зегин мислам дека е околу 400 денари, пишува дека е копија на la petite robe noire од guerlain па се мислам да го земам и оригиналот
    upload_2023-10-30_22-10-4.png
     
    На Astrum.Obtutus и Curious cat им се допаѓа ова.
  11. Curious cat

    Curious cat Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2023
    Пораки:
    671
    Допаѓања:
    2.409
    Апсолутно да го земеш, јас го имав, и иако е скап планирам да го купам повторно.
    Кажи ми овој колку трае? Се осеќа ли наоколу? Имаш добиено комплименти?
     
    На RockNroLLGirL му/ѝ се допаѓа ова.
  12. bookslover

    bookslover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    593
    Допаѓања:
    770
    Пол:
    Женски
    upload_2023-10-30_22-22-35.png

    Парфемов го добив лани на подарок, поубаво во живот не сум мирисала искрено, го потрошив за неполни 6 месеци.
     
    На Selena01 и RockNroLLGirL им се допаѓа ова.
  13. LoveRain

    LoveRain Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2017
    Пораки:
    401
    Допаѓања:
    1.388
    Пол:
    Женски
    IMG_0303.jpeg
     
    На jarec6, Astrum.Obtutus и GirlVolley им се допаѓа ова.
  14. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    5.707
    Пол:
    Женски
    Не е многу траен но за таа цена е супер повеќе трае на облека него на кожа но мирисот мене ми е преубав пред да знам дека е копија сакав да земам уште едно шишенце дур не го снема а сега се мислам за оригиналот, нотите им се идентични или па на точење видов го има во boutique de la parfumerie баш ќе споредам
     
    На Curious cat му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Skorpija25

    Skorpija25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2017
    Пораки:
    1.390
    Допаѓања:
    22.377
    Пол:
    Женски
    Каде го има парфемов? ДМ го има?
    Одамна не го имам сретнато, сакам да го земам.
    blue-seduction-women.jpg
     
    На GirlVolley му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Astrum.Obtutus

    Astrum.Obtutus Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    Во кој Зегин го има?
     
  17. bookslover

    bookslover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    593
    Допаѓања:
    770
    Пол:
    Женски
    никако не можам да си го погодам парфемот подолго време, препорачајте ми ве молам некои убави што долго траат и имаат јак мирис
     
  18. Selena01

    Selena01 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.614
    Допаѓања:
    6.215
    Пол:
    Женски
    Јак ако мислиш гурмански тогаш види го yls libre, ili libre intense, бакарат буж, fields at nightfall Zara (ovoj trae cel den na koza, na obleka I drugiot den se osekja), Chanel Allure, YLS black opium, Armani code, mugler alien, Zara deep garden.
    во Авон имаш доста со ванила ноти што се трајни (Maxima, Maxima Icon, Attraction).
     
    На bookslover му/ѝ се допаѓа ова.
  19. bookslover

    bookslover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    593
    Допаѓања:
    770
    Пол:
    Женски
    Леле апсолутно не ги погодувам значи јас од зара парфемите, еден што си го купив траеше 5 минути максимум, другиве дефинитивно морам да ги побарам. Сакам јак парфем што ќе се чувстува на цела облека и мене цел ден, и никако да си погодам. Ќе пробам некој од овие, фала ти <3
     
  20. Curious cat

    Curious cat Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2023
    Пораки:
    671
    Допаѓања:
    2.409
    Сликни ми ја целата твоја колекција ме интересира колку имаш :inlove: