1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женски реакции

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од AlekBt, 25 јуни 2010.

 1. AlekBt

  AlekBt Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  За да ја отворам оваа тема бев поттикнат верувале или не од “Голи и Смешни“ на Алфа ТВ :) Значи покрај една страшно добра девојка со убави облини застануваат машко и женско, се парови демек да ги сликаат :) Пошто е скиена камера во еден момент на девојката(глумицата) и паѓа фустанот и се разбира таа е гола :) На машките очите ке им излезат, а вилиците им паѓат до земја баш ко на Том и Џери :P додека женските одма се карат со девојката и и го фрла фустанот во лице, и на машкото или му ги криат очите да не гледа или му удира шамар затоа што гледа :rofl: Значи се изнасмеав од се такви некои реакции ...
  Е сега мили мои ЗОШТО е тоа така !? Дали сте се нашле во таква ситуација или можеби некоја слична и доколку би се нашле што би направиле вие !? :) Поздрав !
   
 2. nenuska

  nenuska Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  461
  pa jas mislam oci se za gledanje nema nisto loso vo toa ako gleda :rofl:
   
 3. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  хаха,редовни си ги гледам naked&funny,многу се смешни :D
  ее и јас иако сум женско,многу ме нервираат тие женски реакции,ко да маж им или дечкото не виделе досега гола жена освен нив.
  јас лично не сум изреагирала така некогаш,а не верувам ни дека ќе ми се случи.
  ама како и да реакциите на машките се уште посмешни...се палите ко млади мајмуни :D :D :D
   
 4. AlekBt

  AlekBt Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  :rofl: Лелеее да :$ Би требало да ја крстам темава Машко-Женски реакции ! Машките реагираат баш како млади напалени мајмунчиња ... ама пак женските секундарно делуваат на некој начин љубоморно ... Е сега не знам како би било кога во оваа приказна девојката би ја замениле со згоден дечко на кој би му паднале пантолоните :P
   
 5. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  такво нешто нема ни да снимаат,зашто ќе има многу жртви :D
   
 6. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Мене ми е посмешен фактот што оние кои наводно се „жртви“ на скриената камера, се всушност дел од тимот на Naked & Funny! Ако ги следите редовно, ќе забележите дека истите луѓе се појавуваат повеќе пати и дека истите луѓе се фаќаат во стапица :) Ама најсмешно ми е кога некоја жена ќе почне да се кара, а во позадина кокодакаат кокошки :D

  Во однос на реакцијата... штознам, ако се најдам во таква ситуација сигурно не би му ги затварала очите на дечко ми или нешто слично, па тој има одено и на нудистички плажи, голема работа... А за реакцијата на машките, немам коментар. Стварно изгледаат како напалени мајмуни, а дали така навистина би реагирал некој ако не е наместена скриената камера, не знам :rofl:
   
 7. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  И јас ги имам гледано :D
  Па мое мислење е дека 95% од жените би изреагирале така.....другите 5% (уноун ризонс - то мач опен миндед,несакање на партнер и сл).. зна4и тие жени кога ќе видат посекси, попривлечна жена или девојка,по автоматизам таа јака цура станува потенцијална опасност!...Женската психологија е таква што за неколку секунди ги проценува сите можни сценарија, врти филмови во својата глава...и сл!
  А еволуираната машка популација (ај да видиме во 1950 некоја, дали ќе му се слече туку така некоја јака цура по пат на некој).....денес е нормално да се Напалени мајмуни како што е горенаведено :lol: :rofl: , ќе земам пример ...хехе па тие зјапаат во секоја женска која поминува покрај нив.....па хехе што останува кога ќе му се појави некоја гола :D :D :D !....
   
 8. AlekBt

  AlekBt Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  Па зошто не би зјапале !? :) Нема ништо лошо тука ... Како беше тоа ... Полни очи, празни раце :) Така да девојки, оставе те ги вашите дечковци , мажи ... слободно нека зјапаат ... :P
   
 9. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  јас би го оставила мојот нека зјапа.што има толку лош во тоа,подобро да гледа во мое присуство него са со друштво....така не го пратам.....а вака може само да гледа во моја близинашто му останува друго.... :D
   
 10. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  90
  Бабите и дедовците рекле дека од гледање нема фајде :rofl:

  Така да, нема ништо лошо во сето тоа, не би реагирала бурно.
  Ќе се насмеам, и можно е со недели да раскажувам кај најблиските за таква некоја случка...Интересно :)
   
 11. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  да да зашто би имало нешто лошо во тоа :D :rofl:
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Нека гледа, кој му брани.
  Мене да ми бранат, би се бунела :lol:
   
 13. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  можеби ќе летни некое шамарче и од кај мене. :D
   
 14. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  нека гледа, само тоа и може .. ;)
   
 15. N.E.87

  N.E.87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  12
  :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y:
  Така си е :lol:
   
 16. Srculence--91

  Srculence--91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  51
  Такви сме ние жените... НА СЕКОЈА АКЦИЈА ОДМА РЕАКЦИЈА :D :D Јас не би сакала мојот во мое присуство да зјапа по други некако ми доаѓа навредливо... Што има таа што немам јас ??? Така му доаѓа тоа :D :D
   
 17. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Како бикови во сезона на парење. |(

  Како ќе реагирам? -Дефинитивно нема да му се придеравам како некоја умно болна. Нека гледа, за тоа и служат очите. Сигурно ако тоа се случи со некој згоден маж јас нема да си ги покријам очите со рачиња како мало дете кога ќе дојде секс сцена на филм.
  Ама затоа кога ќе сме на само, ќе го окрка. Ако не директно, барем индиректно ќе му скратам некои задоволства. :wasntme:
   
 18. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Не, пред некоја си таму да и праам задоволство дека сум љубоморна...а, не не!
  Ама настрана, на само нек му ја мислииии! :D
  Инаку така реагираме затоа што во тој момент се осеќаме помалку навредени.
   
 19. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.096
  Допаѓања:
  822
  Пол:
  Женски
  Па и да гледа.. Сепак не ми е важно.. Има очи нека гледа :D
  Сепак би била многу љубоморна.. Ама сите во некој гледаат :lol:
   
 20. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Лелее многу ме нервираат девојки кои реагираат толку панично во такви ситуации ко божем таа веднаш ќе им го земе дечкото. Јас на пример би се превртела од смеа. :rofl:
  Не дека ќе ми биде многу мило дечко ми во мое присуство да зјапа ко да нема видено жена во животот но и јас би се загледала во згоден типац така да нема лутење...
  Да, очите се за гледање... :lol: