1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женски реакции

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од AlekBt, 25 јуни 2010.

  1. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Најверојатно гледал и ќе си гледа. Доколку е суптилно и со мерка, без намери за нешто понатаму, немам никаков проблем. Доколку е апла, нападно и рассејувачки и има веќе апла обостран eye contact, тогаш веќе го сфаќам како непочитување кон мене и се наоѓам навредена иако не го покажувам тоа (досега сегашниов ми нема таков испад направено но ми се случувало и едноставно постепено сум почнувала да се ладам во такви случаи. Кога е суптилно а случајно сум го приметила, се правам дека не сум видела ништо). Како и да е, не ми се многу чудни девојките кои побурно реагираат во вакви ситуации.

    Мене ми се чудни девојките кои љубоморат кога мажите „пуштаат лиги“ по певаљкине на телевизија (прост пример). Зошто би му се лутела? Ја како дa ги покривам очите кога ќе се појави некоја бомба од глумец... И шо? Тој треба да ми забрани технологија?
     
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Сигурно секоја девојка тоа го гледа од различен аспект, се чувствувам доволно не привлечна како што е таа, или согледува слични особини на некој девојка во негова близина или незнам што. Сигурно затоа девојките реагираат така.
     
  3. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Тоа е несвесна реакција после неочекувана инцидентна ситуација. Ретко кој може да го контролира своето однесување во тие моменти. Не треба да се паничи, зашто и машкото сигурно се збунува во моментот, но се разбира да не претерува со зјапање.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.