Женски фудбал во Македонија

Дискусија во 'Спорт' започната од sonce3, 14 декември 2010.

 1. sonce3

  sonce3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Колку сте запознаени со женскиот фудбал во македонија???
  Сепак и женските играат фудбал :clap:
   
 2. sonce3

  sonce3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  http://www.ffm.com.mk/index.php?option= ... 75&lang=mk

  потребна е подршка за Ленче Андреевска да ја избереме за најдобра фудбалерка во Македонија...ви благодарам на сите кои сте заинтересирани да гласате за неа....одвои 2 мин од своето време сепак на некој би му значело

  http://www.ffm.com.mk/index.php?option= ... 75&lang=mk
  ЛЕНЧЕ АНДРЕЕВСКА

  [mod-reklama:24t3r5fh][/mod-reklama:24t3r5fh]
   
 3. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.464
  Допаѓања:
  820
  незнам фудбалот ми е малку груп спорт :swear: ........ама давам секава подршка за сите девојки кои се занимаавааат со овој спорт :clap:
   
 4. Camellia

  Camellia Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  10
  Го подржувам женскиот фудбал во Македонија и се надевам еден ден, ќе биде популарен како и машкиот фудбал. :)
   
  На sikica7 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Aries9

  Aries9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  43
  Многу,многу го подржувам.Играм за град Скопје и оваа година освоивме 3 место на државно ниво :) Другата година се надевам за 1во место :)
   
 6. Maxymous

  Maxymous Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  69
  Давам голема (морална) подршка до сите фудбалерки, тие ни остаа единствена надеж за спас на фудбалот во оваа наша малечка земја, зошто посилниот пол не се покажа напред фудбалерки :D
   
  На sikica7 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  855
  Да не знаете некој женски клуб каде што се тренира фудбал (за тинејџери) ?
  Многу сакам заедно со другарка ми да започнеме да тренираме фудбал ама не знеме кај.
  И еве неколку слики за тие што велат дека фудбалерките не се убави и секси.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  (ова се професионални фудбалерки,инаку)
   
 8. nolove

  nolove Активен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  имаш скоро во сите градови женски фудбалски клубови
   
  На sikica7 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nyngya

  Nyngya Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  Да не знае некој случајно да ми посочи фудбалски клуб за женски во скопје? Или каде можам да одам на тренинзи. Многу сакам фудбал, но каде и да се свртам, сите се претежно за машки, а женските се по професионални.. :(
   
 10. Call Me Glish

  Call Me Glish Нов член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  ЖФК ДРАГОН...Јас тренирам таму имам само 13 години и смеам само да тренирам, бидејќи на натпревари смее да се игра од 14 години.Задоволна сум , овде тренирам веќе пола година
   
  На Nyngya му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Jana4321

  Jana4321 Нов член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Apeliram koga se raboti za fudbal za devojcinja, da se vnimava na toa komu go doveruvate svoeto dete, a pritoa pretstavuvajki se kako prv zenski klub specijaliziran za devojcinja... - ЖФК - ЏИЏИ - navidum drugarski odnos i mozebi i neguva takov so decata, no voden od covek koj nikogas ne se znae koga ke izbuvne i napravi nesto nepredvidluvo - a za toa drug e vinoven sekako, sto se znaci na psihopatsko odnesuvanje... privatno ja poznavam, i ke povtoram so decata mozebi odnosot e poinakov, no ne e loso da se ima vo vid i da se bide vnimatelen....
   
 12. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  10.963
  Пол:
  Машки
  За женскиот фудбал во Македонија никој не води сметка ниту пак го негува. Ќе се надоврзам на муабетот на @Jana4321 голем дел од тренерите кои работат во детските лиги се однесуваат премногу строго и употребуваат пцовки како кон децата така и кон официјалните лица . Инаку женскиот фудбал не се ни трудат да го развиваат бидејќи немаат никаква финансиска корист од него, ова се однесува на ФФМ и на целата таа хиерархиска структура. Јас сметам дека секој кој што сака да биде фудбалски тренер треба да помине и психолошки тест бидејќи не секој има способност и трпение да им објасни на децата на убав и смирен начин.
   
  На Modernistka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Jana4321

  Jana4321 Нов член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Se raboti za psiholoski nestabilna licnost koja ne znaete koga ke izbuvne samo ako oseti deka nekoj "ne gi gleda nejzinite zaslugi" kako prvenec vo zenkiot sport, narcisoidnost sto se granici so psihopatija... dodeka nema sudir so decinjata ke bide vo red, no ne se znae utre sto ke bide... psiholoska proverka treba da bide zadolzitelna pred bilo kakva licenca.
   
 14. Jana4321

  Jana4321 Нов член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Dobivav prasanja za detali pa eve ovde: licnosta licno ja poznavam i e sklona kon konziumanje alkohol, fizicko presmetuvanje zaradi obicni razliki vo stavovi, neispolnuvanje na vetuvanja do nedogled i poseduva nebidena narcisoidnost na edinstvena majka na zenskiot fudbal... jas moe dete tamu ne prakam iako ja znam i na pocetok ja smetav prijatel...od nejzina izjava znam deka ima istepano nejzina poranesna partnerka (nemam predrasudi za seksualna opredelba) taka da moe dete kaj ovaa licnost ne bi pratila...