1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женски фудбал во Македонија

Дискусија во 'Спорт' започната од sonce3, 14 декември 2010.

  1. sonce3

    sonce3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Колку сте запознаени со женскиот фудбал во македонија???
    Сепак и женските играат фудбал :clap:
     
  2. sonce3

    sonce3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    http://www.ffm.com.mk/index.php?option= ... 75&lang=mk

    потребна е подршка за Ленче Андреевска да ја избереме за најдобра фудбалерка во Македонија...ви благодарам на сите кои сте заинтересирани да гласате за неа....одвои 2 мин од своето време сепак на некој би му значело

    http://www.ffm.com.mk/index.php?option= ... 75&lang=mk
    ЛЕНЧЕ АНДРЕЕВСКА

    [mod-reklama:24t3r5fh][/mod-reklama:24t3r5fh]
     
  3. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    незнам фудбалот ми е малку груп спорт :swear: ........ама давам секава подршка за сите девојки кои се занимаавааат со овој спорт :clap:
     
  4. Camellia

    Camellia Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2010
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    10
    Го подржувам женскиот фудбал во Македонија и се надевам еден ден, ќе биде популарен како и машкиот фудбал. :)
     
    На sikica7 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Aries9

    Aries9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    43
    Многу,многу го подржувам.Играм за град Скопје и оваа година освоивме 3 место на државно ниво :) Другата година се надевам за 1во место :)
     
  6. Maxymous

    Maxymous Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2012
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    70
    Давам голема (морална) подршка до сите фудбалерки, тие ни остаа единствена надеж за спас на фудбалот во оваа наша малечка земја, зошто посилниот пол не се покажа напред фудбалерки :D
     
    На sikica7 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. anamariia.x3

    anamariia.x3 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    578
    Допаѓања:
    856
    Да не знаете некој женски клуб каде што се тренира фудбал (за тинејџери) ?
    Многу сакам заедно со другарка ми да започнеме да тренираме фудбал ама не знеме кај.
    И еве неколку слики за тие што велат дека фудбалерките не се убави и секси.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    (ова се професионални фудбалерки,инаку)
     
  8. nolove

    nolove Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2013
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    имаш скоро во сите градови женски фудбалски клубови
     
    На sikica7 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Nyngya

    Nyngya Активен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2016
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Женски
    Да не знае некој случајно да ми посочи фудбалски клуб за женски во скопје? Или каде можам да одам на тренинзи. Многу сакам фудбал, но каде и да се свртам, сите се претежно за машки, а женските се по професионални.. :(
     
  10. Call Me Glish

    Call Me Glish Нов член

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    ЖФК ДРАГОН...Јас тренирам таму имам само 13 години и смеам само да тренирам, бидејќи на натпревари смее да се игра од 14 години.Задоволна сум , овде тренирам веќе пола година
     
    На Nyngya му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Jana4321

    Jana4321 Нов член

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Apeliram koga se raboti za fudbal za devojcinja, da se vnimava na toa komu go doveruvate svoeto dete, a pritoa pretstavuvajki se kako prv zenski klub specijaliziran za devojcinja... - ЖФК - ЏИЏИ - navidum drugarski odnos i mozebi i neguva takov so decata, no voden od covek koj nikogas ne se znae koga ke izbuvne i napravi nesto nepredvidluvo - a za toa drug e vinoven sekako, sto se znaci na psihopatsko odnesuvanje... privatno ja poznavam, i ke povtoram so decata mozebi odnosot e poinakov, no ne e loso da se ima vo vid i da se bide vnimatelen....
     
  12. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    За женскиот фудбал во Македонија никој не води сметка ниту пак го негува. Ќе се надоврзам на муабетот на @Jana4321 голем дел од тренерите кои работат во детските лиги се однесуваат премногу строго и употребуваат пцовки како кон децата така и кон официјалните лица . Инаку женскиот фудбал не се ни трудат да го развиваат бидејќи немаат никаква финансиска корист од него, ова се однесува на ФФМ и на целата таа хиерархиска структура. Јас сметам дека секој кој што сака да биде фудбалски тренер треба да помине и психолошки тест бидејќи не секој има способност и трпение да им објасни на децата на убав и смирен начин.
     
    На Modernistka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Jana4321

    Jana4321 Нов член

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Se raboti za psiholoski nestabilna licnost koja ne znaete koga ke izbuvne samo ako oseti deka nekoj "ne gi gleda nejzinite zaslugi" kako prvenec vo zenkiot sport, narcisoidnost sto se granici so psihopatija... dodeka nema sudir so decinjata ke bide vo red, no ne se znae utre sto ke bide... psiholoska proverka treba da bide zadolzitelna pred bilo kakva licenca.
     
  14. Jana4321

    Jana4321 Нов член

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Dobivav prasanja za detali pa eve ovde: licnosta licno ja poznavam i e sklona kon konziumanje alkohol, fizicko presmetuvanje zaradi obicni razliki vo stavovi, neispolnuvanje na vetuvanja do nedogled i poseduva nebidena narcisoidnost na edinstvena majka na zenskiot fudbal... jas moe dete tamu ne prakam iako ja znam i na pocetok ja smetav prijatel...od nejzina izjava znam deka ima istepano nejzina poranesna partnerka (nemam predrasudi za seksualna opredelba) taka da moe dete kaj ovaa licnost ne bi pratila...
     
  15. Miki4eca

    Miki4eca Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2019
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    205
    Пол:
    Женски
    Natasa Andonova najdobrata makedonska fudbalerka
    [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]