Женски pick up линии за мување

Дискусија во 'Сингл' започната од EleMental, 25 мај 2011.

 1. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.510
  Еднаш на еден демек јебо, што се перчеше со неговите six pack abs, му реков на шала - комарец може заби да си скрши од твоите стомачни.
  Јас на шала, ко за белја му се бендиса фразата, па си ја запиша во телефон. |(
  Нормално, следеше покана за кафе, ама јас не бев заинтересирана, инаку фразава ТОП, што да се каже. :D
  Толку ми чукал паметот.

  Стандардно си ја имам - ама јас тебе те знам од некаде? :wasntme: проследено со полу-срамежлива насмевка (please fuck me) и треп треп со очињата. :wasntme:

  И еднаш на дечко ми меѓу првите состаноци тогаш му реков - Каснам, ќе ми напишеш неоправдан? (со пожестока насмевка и со истиот лајтмотив - please fuck me) ... па му се бендиса бре. :D

  У принцип не знам многу pick up lines, а и ме фаќа смеа ако треба да кажам некоја.
  Си се држам до тоа - насмеан и фин лик, железен патент откопчува. ;)
   
  На cresa-jagoda, Decibel, Angelinkka и 16 други им се допаѓа ова.
 2. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.198
  Беа тоа времиња :lol:

  Јас обично гаѓав по машкото его знаете...
  А ти мала зошто немаш дечко?
  Абе...не се наоѓа асален знаеш...се некои ропаци ми наидуваат... :?:
  И оп,еве јас сум за тебе.
  Пф,она мене ропак,ќе види сеа :devil:
  Тактика е ова,зошто јас да се мачам,кога може тој . :wasntme:

  Или она познатоно...
  -Каде вечер?
  - Паааа неее знаам...немам со кој да излезам. :( ( гревче јас )
  - Е како бе немаш,еве јас сум тука...
  :D

  Не дека ми е богата мувачката кариера, си преферирав врска јас, ама обично вака почнуваше.
   
  На srcekrsacka, crazylady и marama им се допаѓа ова.
 3. EleMental

  EleMental Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  4.238
  Солидна си. Секој полуписмен дечко ќе скапира дека го местиш и ќе знае дека со тоа пројавуваш интерес. Me like it
   
 4. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.198
  Е не,ќе го тупам 100 години.Вака нека му е јасно барем. :lol:
   
 5. Forgotten

  Forgotten Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  184
  Јас не користам pick up lines. :wasntme:
  Кога ќе си упецам со погледов некој сексиќ го погледнувам повремено со надеж дека ќе ме види и ако се случи тоа се смеам срамежливо и мило и оп доаѓа рипчето и си ја работи работата. :lol:
   
  На La.Reina.Del.Sur му/ѝ се допаѓа ова.
 6. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  искрено ретко речиси никогаш не користам pick up lines....само ловам со поглед и оп типот к’ј мене во прегратки ....Се Се МоЖе СаМо АкО Се СаКа !!! :)
   
 7. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  661
  -И што планираш?
  -Да ти го изменам рилејшншип статусот. Усвари не само тоа, него ќе ти се свртам и во глава за некое време, ќе видиш.
  -А како тоа?
  -Ха. Сеа ќе видиш. (*и тука го бакнувам*)

  Ете така. Директно и по малку самобендисано.
  Го приметив дека сака такви храбри цури и оп- го ќарив. :D
   
  На cresa-jagoda, Ana.brojka, richgirl998 и 11 други им се допаѓа ова.
 8. aleknovy

  aleknovy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  189
  Мислам дека темава беше за приоѓање - не линии за флерт. Значи првата реченица изустена уште пред да се знаете.

  Повеќето девојки пишаа примери за насред муабет откако веќе се знаат со типот. Мада вистина, темата е грешно крстена. Треба да биде линии за приоѓање и отварање муабет - не фрази за мување.
   
 9. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.775
  Допаѓања:
  64.348
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓаше во средно многу еден момак. Бевме на екскурзија неколку дневна и се погодивме во ист автобус. Една од вечерите бевме излезени во дискотека и на излегување се судривме јас и тој. Ми рече - извини и јас му реков - нема извини сега ќе ме дружиш до автобус :$ Ми подаде рака и ме праша зошто сум сама. Му кажав дека другарките побрзале ама мене ме застанал еден другар. И почна нешто ко ти се допаѓа, му се допаѓаш? И јас гревче :wasntme: - Не бе мене тој што ми се допаѓа изгледа јас не му се допаѓам. И таков - ко нема шанси вака убава девојка дфа не му се допаѓа на некој. И мене ми се вклучи сијаличката.
  Наредните деннови постојано бевме заедно, па пак во дискотека ми доаѓа и ми вика- абе ај да ги местиме другар ми и другарка ти. Јас и ти добиваме од Б. се што ќе посакаме. А така ли? Епа што ако ти речам тебе? И тука падна бакнеж, па бевме заедно се дур не се вративме во Македонија.


  Инаку и тактиките на Маца ги користам чат- пат. :$
   
  На cresa-jagoda, richgirl998, srcekrsacka и 4 други им се допаѓа ова.
 10. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.537
  Јас дури сега читам. Какви се тие линии за мување? Може јас имам симетрали за мување, зошто приоѓам под агол.

  Инаку за прво запознавање, ретко кога се одлучувам да искористам реплика, ама еднаш тоа беше нешто вака:

  Јас: Дечко, ќе може да ми ја подржиш пијачката, одврзана ми е врвцата.

  Тој: Ама немаш врвци на штиклите.

  Јас: Амин за тоа. Ајде живели.

  Муабет се почнува во истата секунда, не знам и јас со кој памет го направив ова. :D
   
  На ElProfesore, Robson, cresa-jagoda и 16 други им се допаѓа ова.
 11. EleMental

  EleMental Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  4.238
  Де бре луѓе, шо не е јасно во pick up line? Сеа преводот не е топ оти воопшто не ни претпоставив дека ќе донесе вакви забуни. Сепак знаете за што се работи. ШО СИ НАПРАВИЛА ДА СМУВАШ ДЕЧКО ШО ТИ СЕ СВИЃА. Админите нека менат името во нешто по соодветно.
   
  На MarchelineAmaru и LivingGlam им се допаѓа ова.
 12. aleknovy

  aleknovy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  189
  Па не е јасно, зашто на англиски pick up line значи првата реченица кажана меѓу 2 непознати личности. Нема врска со мување. Значи тоа е нешто како замена за "здраво, ај да се запознаеме, јас сум Весна".

  А од друга страна "pick up line за мување" буни за што е темата, бидејќи од здраво до мување обично има повеќе фактори. Па сега не се знае темата дали е за како приоѓаат девојки на непознати мажи, или како пробуваат до мување да дојдат со тип со кој веќе се во муабет.
   
  На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. EleMental

  EleMental Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  4.238
  Како што кажав, не очекував насловот да остави толку blank погледи, и затоа не се потрудив околу него. Има девојки кои споделија исксутво што беше на место, така да некои ме разбрале. Ако може да интервенира админ со промена на името во нешто по соодветно, нека го направи тоа за да не продолжуваме со офтопици
   
  На verce 1994 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.313
  Допаѓања:
  101.174
  Пол:
  Женски
  Алек, темата според мене не е до толку утната. Сосема ок е. Можеби само насловот треба да се измени, за да е појасен, макар што по тоа што напишале девојките и што е објаснето на прва страна е сосема ок. Вистина сите пишувале за потоа, но и тоа е нешто :clap:

  А, некој се помачил да качи нешто на нет :wasntme:
  Па оние храбрите нек си читаат и нек си делуваат на терен :tmi: .

  http://www.romancestuck.com/pickup-lines.htm

  http://www.pickup-lines.org/pick-up-lines/for-girls/

  http://www.funny-pick-up-lines.com/pick ... girls.html

  Ајт.
   
  На cresa-jagoda и crazylady им се допаѓа ова.
 15. aleknovy

  aleknovy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  189
  Иначе интересна тајна да откријам - ме потсети zhap4e бидејќи ми ги излиста некои од конкурентите. Во еден од бизнисите што ги имам онлајн (имам стотици сајтови со партнерите на стотици различни теми водиме на амерички пазар) али еден од тие сајтови е сајт за pickuplines :devil: - еден од најголемите сајтови за pickuplines во америка моментално.

  Ја немам врска со содржината, вработени ми го пунат, али некад се вклучувам во админ-конзолата да гледам статистики. Можам да видам како луѓе го нашле сајтот и што барале. У последниве години се повеќе и повеќе девојки бараат "pickuplines for girls" "good lines for girls" итн. Постојано расте и се повеќе и повеќе девојки бараат вакво инфо.
   
 16. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.834
  Допаѓања:
  7.712
  Никогаш не сум користела pick up линии некако глупо ми звучи и замислете да применете некоја од овие фрази за мување и сепак типот да ве одбија.

  Оваа е само за храбри девојки :( :(
   
  На Hiii и zhap4e им се допаѓа ова.
 17. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.706
  Допаѓања:
  103.753
  Па што знам...не ми е ни за храбри некако...не за друго,многу се амерички филм и амерички хумор,а кај нас колку и да е интересно,не секој го разбира,така што дури и глупо може да биде.Со оглед на менталилтетот момакот може да биде супер,ама да не те укапира и да излезеш мутаво.И сеа некој ќе рече,ако не разбира,што ќе ти е таков.Па не е за ваков или онаков,кај нас луѓево се бог да чува,да бидеме реални.Да е на филм ќе го разбере хуморот,ама во живо во оваа земја Недојдија во која сме навикнати на други стандарди на припушавање,овај...не го ни има тоа веќе по кафиќиве и дискотекиве,преретко е.Приоѓа женска на машко,па уште и со некоја финта,ја гледа под око и си вели,шо и е на оваа или машко приоѓа на женска и одма,ау манијак,глуми на перната,а може испушта шанса.
  Интересни се да,звучат како забавни квоутс од омилени филмови,ама не верувам дека некоја навистина би ги употребила.Шармантни и духовити се,ама во реалност,многу усилено и вештачки.Многу од нив по филмови може да се сретнат и поинтересно звучат на англиски,отколку на македонски...така што,да вештачки е,барем според мене.
   
  На richgirl998, M.a.r.i.l.y.n, Chocoholic.girl и 12 други им се допаѓа ова.
 18. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  84
  Абе да бев у Америка би користела вакви pick up линии...сум прочитала многу добри англиски, ама на македонски некако глупо звучат.

  Иначе најдобра пик ап линија ми е Haaaave you met Ted (од How I Met Your Mother) и тука одма се запознаваат и почнува муабетот :D :D Другарка ти да направи вака на некој тип што ти се свиѓа би било јако :D
   
  На crazylady, zhap4e и Mistery им се допаѓа ова.
 19. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.463
  Допаѓања:
  811
  хахахха интересно :rofl: :rofl:
   
 20. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.169
  Фаца е кога ние женските ке се потрудиме да искористиме нешто вакво , не е битно дали сме ние тие први или нз кои по ред хахаха.

  Еднаш одамна на другар еден шо ми се свиѓаше така после чаршија демек дома ке си одиме, и ја ејјј дај бе те молам влези со мене во сокачето глеаш колку е темно страв ми е сама... И ај дојде со мене,ама не укапира типов стварно влезе у филм дека било страшно ... Бог да Чува :lol:
   
  На SnowWhite8 му/ѝ се допаѓа ова.