1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женското прво да пристапи?

Дискусија во 'Секс' започната од Princess88, 21 јануари 2011.

  1. Princess88

    Princess88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    9
    Се мислам веке одамна.. дали прва да му пристапам (мислам за секс) ептен ми е дојдено до тоа... имавме пред еден месец ама он си фатил девојка и прекинавме. Што мислите.. дали да му пишам порака да се видиме за тоа.. и ако му пишам тогаш како треба да гласи пораката?

    Се плашам и да не бидам одбијана... но тоа е... едноставно сакам само со него, со никој друг!
    Ве молам за помош!

    Однапред благодарам
     
  2. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Женското прво да пристапи?!?

    Ништо страшно женско да пристапи прва. Баш тоа и им се допаѓа на машките ако е со усул и стил.
    Ако сакаш да имаш секс со него, немој да му пишеш директно "Еј сакаш ли да се исексаме"
    Почни прво разговор, па малку провокативно али како што реков со стил...
    И ќе си ја постигниш целта. :)
    Ајде жени сме не бива за вакви работи. :D
     
    На sweetybarby и Princess88 им се допаѓа ова.
  3. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Женското прво да пристапи?!?

    Малку не разбирам, сте имале односи пред еден месец, а сега тој има девојка па сте прекинале, или сте прекинале зашто не сте имале односи.
    Ако толку многу го посакуваш а се уште комуницирате, викни го да се видите на пр. на кафе, а потоа полека пристапи му...и да те одбие па што...големо чудо.
     
  4. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Женското прво да пристапи?!?

    Како само ќе те одбие, да си му требала за секс ќе ти се јавел. Си има сега девојка, што ќе си му ти ?
     
  5. Princess88

    Princess88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    9
    Женското прво да пристапи?!?

    Imavme odnosi pred eden mesec.. i prekinavme, ne bevme nikogas vo vrska.
    Ne mi treba deckovo za vrska..tuku samo za sex, pa i da ima devojka.. ne bi mu pravela problemi, za toa samo jas i toj ke znaeme NIKOJ drug :)
    samo.. jas odlucena sum da mu pisam... samo da ve prasam.. porakata koja sakam da mu ja pisam kako bi trebalo da glasi? :)
     
  6. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Женското прво да пристапи?!?


    Е ова не ти го сфаќам... ај стави се во кожата на таа девојка... ако имаш ти дечко што некоја друга ќе го бара само за секс, како ќе ти биде тебе?! И немој да мислиш дека не се дознава. Штом двајца знаат, веќе не е тајна.
     
    На glosipgirl и teddybear им се допаѓа ова.
  7. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Женското прво да пристапи?!?

    Јас мислам дека не е фер да се мешаш ако има девојка. :!:

    Не е последно машко на планетава. А и ти не би сакала некоја како тебе да го позајми дечко ти за еден секс. :!:
     
  8. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.138
    Допаѓања:
    88.596
    Пол:
    Женски
    Женското прво да пристапи?!?

    Кога веќе не сакаш дечко , тогаш најди си слободен дечко за повремен секс. Не се плеткај во врска, плус мислам ќе те одбие, зошто да сакал до сега ќе ти пишел.
     
  9. Princess88

    Princess88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    9
    Женското прво да пристапи?!?

    ma znam deka ne treba da se mesam.. no, jas negovata devojka ne ja poznavam, toj e od drug grad.. a vamu idi za vikend! taka da... toa ne e problem, jas nema da mu bidam problem.. ama bashh nikakov problem na taa devojka koja ne ja znam (a mozebi i voopsto da ne postoi) :))

    samo ne ve prasuvam shto e pravilno a shto ne... tukuuu baram porakaa, poraka onaka koja ke povikuva nekoe masko za sexx :)))
     
    На Muchacha му/ѝ се допаѓа ова.
  10. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Женското прво да пристапи?!?

    Дојди те чекам гола.

    Боже мој. Имаш 20 години и гледај како размислуваш.
     
  11. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    На sesilija и Princess88 им се допаѓа ова.
  12. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Женското прво да пристапи?!?

    Кога ти е више само за секс не му се мешај во врска . Може им е убаво . Немој да кажеш дека нема ниеден слободен кој ќе сака само секс како и ти . Глупо е многу ств .. Мене да ми се меша некоја во врска , па и да вика што ми е гајле што има женска сакам само секс , ќе ја ставам под нозе ама буквално под нозе.
     
  13. Princess88

    Princess88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    9
    Женското прво да пристапи?!?

    nesakam da mu se mesam.. a za slobodni maski ima mnooogu, ali ne planiram da odam so sekogo :)
    sakam samooo so nego, samo so nego mozam da zamislam... toj neka si ja saka devojkata ne baram da me saka..
    samo da dojdi edna vecer so mene.... znaete shtoo????? MI SE SMACIII OD LJUBOVVV i od takvi nekoi sl SHITS :D
     
    На Muchacha му/ѝ се допаѓа ова.
  14. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Женското прво да пристапи?!?

    Е пиши му дека сакаш да се видите, викни го кај тебе ако можеш и тактички ќе преминеш на главното. Глупаво е преку порака директно да му кажеш.
     
  15. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.138
    Допаѓања:
    88.596
    Пол:
    Женски
    Женското прво да пристапи?!?

    Само нешто ќе кажам и после нема веќе да коментирам на темава. Тука речиси сите сме со врски, а и тие што не се со врски го почитуваат правилото, ако е со некоја значи не е со мене. Јас да ти дадам совет како да викнеш зафатен дечко за секс е исто ко на некоја да и кажувам како дечко ми да го викне за една вечер, а верувај тоа никогаш нема да го направам. Така да сфати дека дечкото има девојка и не е е за тебе! Па макар и за секс.
     
    На glosipgirl, SanjaKirchner и macence85 им се допаѓа ова.
  16. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Женското прво да пристапи?!?

    Ама слушај ме дека ќе те откачи, да сакал секс со тебе ќе продолжел да ти се јавува :!: траст ми :)
     
  17. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Женското прво да пристапи?!?

    А бе чупе, ти си имала некогаш дечко? М? И тој вака некогаш да си бил со некоја со која сакал само секс? Пикај се во туѓи кревети, после крив ти е Парле што ќе те наречат секако ако се разбери, а веројатноста да се разбере е ептен голема :!:
    Ај ако ти е до сексање најди си друг некој, има машки, пошто и онака не ти е дојдено до љубов и нежности, барем начисто ќе си. Уствари не си, ама поарно него со некој кој е веќе зафатен
    И стварно имаш 20? Мене ко 16 годишна напалена ми личиш |(
     
  18. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Женското прво да пристапи?!?

    Добро ајде стави се на местото на девојката . Мислиш дека е убаво кога на дечко ти некоја му нуди секс ? Прво си мислиш тој да не и дава повод за тоа . Остави ги среќни да си бидат .
    А и убаво ти викаат , чим не те бара не ни сака да има нешто со тебе . ;)
     
  19. Princess88

    Princess88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    9
    Женското прво да пристапи?!?

    Vistinata e deka imav decko mnooogu dolgo vreme.. mi se smaci od ljubov.. mi se smaci od se
    ovoj mi bese vtor... ne barav nisto seriozno od nego pa ne ni dobiv......

    samo ok... site ste nekako nastroeni da ne se mesam vo vrska... ama jas ne ja znam taa devojka ni taa me znae mene, a za ova 100% sum sigurna deka samo jas i toj ke znaeme (nema da mu ja rasipam vrskata.. pa ne ni planiram) :)
    sakav da ve prasam samo za poraka.. ama ne dobiv odgovor... kako bilo


    CAO na site (ja zatvaram temava) :)*
     
  20. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Женското прво да пристапи?!?

    Не сме ти настроени ама нема човек кој не се разочарал во љубовта.
    И нема никаква врска дали ја знаеш девојката или не. Тоа не е убаво. Ти треба да не се чувствуваш убаво.
    Утре тој ке треба да ја погледне во очи. А ако им стане ептен сериозно ке и каже ке го изеде совеста во спротивно.

    Машки има колку сакаш. Ако те повредил еден најди си нов. Ако тебе ти ја расипале врската веќе знаеш како е. И немој да се одмаздуваш со тоа што и ти можеби ке направиш нешто исто толку ниско и подло.

    Тука се скоро сите со дечковци и ни една нема да те сфати. Исто како на некоја да и кажувам да му пише порака на дечко ми за да легнат без јас да знам.

    Размисли малку и ке видиш дека сме во право. ;)
     
    На bootie му/ѝ се допаѓа ова.