1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женското прво да пристапи?

Дискусија во 'Секс' започната од Princess88, 21 јануари 2011.

  1. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Па ај и да си ги рентаме дечковците кога на некоја што ги бендисала и се прие*е. Слушам тоа е последен тренд во Европава.

    Немам ама апсолутно ништо против секс без обврска, ама се знае бе со кој се е*е а со кој не. Дечко во врска не доаѓа предвид, глупо е да се прават проблеми во врска, кога ако веќе до толку и загорела Таска може да најде некој друг што исто толку ќе ја привлекува. Па само секс е, нели?

    Замисли случајно девојка му ја прочита пораката, или оваа да ги потрефи и да му пише дур се заедно. Па и да нема никаква намера дечкото, веднаш ќе настане караница. Од кај е, која е, шо мајка бара да ти пишува вака, и на крај се ќе се сведе на тоа дека типот и дал повод, а нема благе везе.
     
    На hermosa и lolyta777 им се допаѓа ова.
  2. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Не биди толку сигурна, дека ако има девојка нема да прифати повремен секс со некоја друга.
     
  3. Konfetka

    Konfetka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    34
    Може типот сега си сака озбилна врска :lol:. Сепак зависи од машкото, ако му мрда опашот сигурно ќе прифати.
     
  4. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Лакримоса, далеку од тоа, не мора да има дечко за да биде сексуално активна, и јас се согласувам со тоа сосема. Но секако со некој слободен. Тоа запечена и како машко дека звучи се однесуваше на тоа што девојкава имаше пишано, не го сакам за друго само за секс да го викнам, обично тоа би го рекле машкиве, но сепак потреба е потреба. И во машкото е кривицата, тој ако не си ја пушти ногата ништо нема да биде, но некоја секси порака му е доволна да му го тргни вниманието, и триста кавги ке се направат во врската, и да не појде тој. Затоа многу осудувам вакви девојки лисици уикливи, а и во никој случај не би оправдала ни машко, тој е најмногу крив, девојката никогаш не би ја обвинила. Но бидејќи пиша тука, убаво е да и се даде до знаење (иако малку погрубо) дека не е во ред, штом е во врска понастрана од него.
     
    На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Ги прочитав сите постови и се согласувам потполно со Лакримоса и Слободка. Не ми се верува како ја нападнавте девојката..Прво, имала 20 год. и се однесувала незрело, се извинувам од кога тоа годините се синоним за зрелост, може да има и 35 год. и пак да биде зелена. Конкретно за мене моите најлуди години беа токму 20-тите.
    Второ, сакате да кажете дека ниту една од вас немала чисто сексуална врска...Сите ние сме морални и ако некој дечко што навистина не привлекува има девојка тогаш е забрането овошје..има девојка и готово подалеку од него.., да не ја повредиме кутрата наивна девојка...Ви се молам..
    Јас сум во брак 5 год. и ако некоја девојка,жена му праќа пораки на маж ми и го прогонува, тогаш јас треба да ја најдам и да ја искубам како кокошка. Апсолутно НЕ. Кажувам од искуство дека бивши девојки му се јавувале и му праќале пораки буквално додека сме воделе љубов (кога бевме дечко и девојка). Лисицата мрда со опашката а кој ќе тргне по неа???
    Трето и последно. Девојката рече дека сакала само секс и тоа само со него и со никој друг, не сакала врска ниту сакала да му ја расипе врската. Ако тој дечко навистина ја сака својата девојка, сака да и биде верен и да и се посвети само неа, тогаш никаква понуда не би го интересирала...па дури и да оди дома кај него и му се соблече гола...
     
    На hermosa, doubleg, Kristinna92 и 3 други им се допаѓа ова.
  6. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Не ми е јасно како можеш така лесно и на тој начин да го правиш тоа.. И јас би ти рекла да не одиш со ЗАФАТЕН пред се (било кој) дали ќе биде овој или некој друг. Не ни верувај дека тоа ќе остане само меѓу вас двајца (јас и ти, цел град и никој друг) вака иде тоа.. Зошто се буткаш некаде каде не ти е местото или не те ни канат :!: (и самата кажа).. Зошто оставаш таков впечаток :?: А не би ти рекла стави се на нејзино место.. Бидејќи ти малку да размислеше и да се ставеше на нејзино место немаше сега ова да го пишуваш тука ... Бај д веј јас не сум никоја тука да ти држам церемонии и предавања за морал и сл.глупости.. Ти си знаеш голема си си.. Прочита многу мислења а сите се скоро исти... Понатаму ти си знаеш. :hai:
     
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Секој девојка што има дечко може да се замисли на местото на неговата девојка и затоа реакцијата беше таква. Исто, некоја на мојот да му се пушта, не дај Боже да му прати порака, нема жива да излезе од тоа. Затоа сите ја нападнаа. Кога читаш вакво нешто можеш просто да замислиш тебе како би ти било.
    Ако и се е*е, нека излегува, нека си најде некој слободен, а не туѓ да чепка.
     
  8. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Целата ситуација има две страни
    ако му пристапиш само за секс,секогаш тоа и ќе останеш во неговите очи-девојка за една ноќ
    ако чекаш тој да ти пристапи,имате секс и пак и се врати на девојката,пак ти ќе бидеш девојка за една ноќ
    а по она што го имаш напишано,не ми се верува дека се работи само за секс,туку имаш ГАРАНТ чувства спрема него.Да ти било само за секс,и некоја врска без никакви обврски ухууууу,дечки колку сакаш.Ако е до техниката и Carlo Boss ќе го ангажираме,само аман не чепкај таму каде што не ти е место.
     
    На DenaM и Fearless им се допаѓа ова.
  9. Princess88

    Princess88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    9
    Jas veke se slusnav so nego... toj veke se skaral so devojkata uste pred dve nedeli... toj e tuka i znaete shto??? VECER ke se vidime :))) edvAJJ CEKAM
    MWAA
     
    На Muchacha му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Ете дури сега ја затвори темата :lol:
     
  11. Heartbroken

    Heartbroken Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 април 2011
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    17
    е девојки значи помагајте мислам дека проблемов каде не го напишав :lol: никој не ми одговорил до сега.. вака.. имам дечко во нова врска сум и многу ме возбудува помеѓу нас има таква страст што не можам да ја опишам.. ама овој дудуков ко да се плаши да ме пипне ко да трепери.. иначе не верувам да не е искусен во работава нема шанси зошто многу е убав и знам дека имал доста девојки. е сега замислете спиеме заедно а он не се труди ништо.. знам дека се возбудува зошто колку и да сака да го скрие тоа не може ама не знам више што да правам.. :lol: можеби звучам патетично ама многу ме возбудува дечково. е сега бидејки јас сум малце поотворена и немам влакна на јазикот му реков и он рече дека не му е со мене колку само да ме искористи а замисли јас почнав прва хихи :) послем ми рече исто така дека другите девојки биле многу комплицирани и дека кај нив да претендираш нешто одма ке речат ама јас не сум таква и сл. а можеби и затоа што не сме биле целосно сами.. сме биле во стан сами во соба ама пак ништо не се случило.. аман :$
     
  12. badem4e

    badem4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    сакаш да кажеш уопште не те пипка или ај објасни поубаво кога сте сами шо праите до кај идете со драпање :D
     
  13. Heartbroken

    Heartbroken Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 април 2011
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    17
    па до сега сме биле 2 пати заедно сме спиеле.. првиот пат не се потруди нешто а јас не го оставав да спие се трудев али викам ај да не изгледам толку нападна.. башка јас да не го почнев муабетот за секс никако немаше да разговараме на таа тема.. т.е он не ни коментираше јас кога зборев и се откажав.. иначе сега пред неколку дена пак бев кај него.. се драпавме.. бевме и двајцата многу возбудени али пак ништо.. и останатото да не го повторувам го напишав горе..
     
  14. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Абе Харт, нема тука ние што да дискурираме, следен пат земаш и му откопчуваш каиш од панталони и ќе видиш како ќе реагира ;) оти ние овде можеме само да нагаѓаме што е проблемот, а дека има нешто што го мачи има, ама тоа ти сама ќе си го дознаеш ;)

    Ајде држам среќа побрзо да се онадите :D
     
  15. badem4e

    badem4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    чудно ми е затоа и те прашав подетално што правите до каде одите со драпање :D не ми се десило нешто вакво машко ко машко едвај чека да легне нешто али убаво ти кажа сеси следечи пут и така викаш се драпате има страст расоблечи се откопчи каишот ваљда нема типот да избега :rofl: ајде држам и јас срека и пиши со ке се деси :)
     
  16. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.529
    Пол:
    Женски
    На дечко ми би му пристапила, нема тука проблем, но ако сакам секс со некој друг тогаш тешко дека би го направила тоа. Само би се обидела да му привлечам внимание, да го испровоцирам некако па тој да ми пристапи.
     
  17. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Многу поштувам кога девојка ќе ми пристапи прва за било што.
     
  18. Nataalija44

    Nataalija44 Активен член

    Се зачлени на:
    3 август 2022
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    Zdr, ee vakaa na rabota, primetiv deka ima eden decko so porano si pisuvavme..I sega pak sakam da stapam u kontakt, primetiv me gledase i on, zemav go dodadov za prijatel na socijalnite mrezi, me prifati.
    E Sega so mislite, dali e bolje, da mu pratam primer slika mislam, deka i ja tamu rabotamm, da vidi moze ke se zapoznaeme ili ? Malku se plasam od odbivanje, ali ke probam, samo posle site problemi u ljubovta, nejkam pak da izbrzam, da pomisli eve ja se zatreska u mene bla bla..Pisuvavme porano, ama onaka bezveza, i ne znam so karakter e
    P..S deckoto sigurno me ima zaboraveno, toa bese pred 2 godini, cisto onaka chatuvanje da receme 2 dena..ne znam so se desi, posle izgubivme kontakt skroz
     
    На Arjanit2021 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Arjanit2021

    Arjanit2021 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2021
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    853
    Пол:
    Машки
    ne veruvam deka te zaboravil a toa sto rabotite vo ista rab batali socijalni mrezi priblizi mu se direktno kako da ke mu baras nesto ili da go prasas nesto okolu rabotata i ete muabet
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  20. The Last Pharaoh

    The Last Pharaoh Активен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2022
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    183
    Пол:
    Женски
    Само виртуелно анонимна ако сум, во живо никогаш не би пристапила прва :D
     
    На Miki_mat3, Arjanit2021 и Aleksbonito им се допаѓа ова.