1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Живеење во помал или во поголем простор?

Дискусија во 'Дом' започната од RainBow, 4 ноември 2021.

  1. BlackMistery

    BlackMistery Популарен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    1.350
    Пол:
    Женски
    Сакам да имам голема куќа со огромен двор, базен. :inlove::inlove:
     
  2. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Во помал простор, поекономично и поефикасно за оддржување е. Секако, секој да има свое катче, па макар и малечко.
    Преубави идеи има онлајн, како да се организира мал простор, дури и најмала соба максимално да се искористи а сепак убаво да изгледа. :)
    8d54a05af46efde9949887ffcb1a1878.jpg
     
    На Волкот му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Elenpelen

    Elenpelen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    376
    Допаѓања:
    877
    Пол:
    Женски
    90 квадрати, 5 члено семејство. Супер ни е. Лани ме фатија бубачки дека фали соба, ама и вака ми е убаво. А и 2 кучиња имам. Лесно за чистење, голема дневна, собите се комотни. Има широка тераса и двор. Одлично
     
  4. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.173
    Допаѓања:
    9.872
    Пол:
    Женски
    Колку повеќе има, толку се повеќе бара човек. До пред некој месец бев во стан од 72 квадрати.
    Сега сме во куќа на два спрата со плус тавански соби. Кога почнав да се средувам во куќата, ептен се раскомотив си велам куќа и на крај пак велам нема место за се.
    А во станот се ми беше под конец складирано, се на дофат, стварно потесно ама се можело и со малку. А сега на 100страни крај не можам да најдам.