Животинско царство

Дискусија во 'Дете' започната од plazma, 12 октомври 2011.

 1. plazma

  plazma Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  16
  Колку што видов темава до сега не е отворена, а се надевам ќе биде посетена.
  Ако сака некој да се менува со сликички од Животинско царство нека пише. Поздравче. :!:

  Еве мене кои ми фалат-9,15,18,21,22,24,25,27,29,31,45,46,47,52,59,60,62,65,70,73,76,77,78,79,83,84,85,86,87,90,92,94,95,
  100,102,106,107,112,113,114,115,122,124,130,131,132,134,136,138,142,150,152,157,160,164,162,
  166,168,172,173,176,181,184,186,190,192,193,196,200,202,204,205,206,208,212,214,216,
  220,226,230,234,236,240,238,241,242,244,248,249,250
   
  На k.r.i.s.t.i му/ѝ се допаѓа ова.
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.300
  Допаѓања:
  5.232
  АААА па многу ти фалат :D имате уште многу јадење чоколадо. Ние само ги јадеме чоколадите а сликичињата ги лепиме на рака па во канта
   
  На ciribiribela и plazma им се допаѓа ова.
 3. plazma

  plazma Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  16
  Abe mi falat,znaes moevo ne jade mnogu blago, jas mu gi jadam....hehehehehe...
   
  На anina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Јас како помала ги собирав и го собрав целиот албум. И ми дадоа куферче од картон наполнето со производи на краш и една сликовница :) . Се сеќавам дека ми во последните ми фалеше кравата и камилата. :^) Сега не знам какви се албумите и наградите, а брат ми нема изразено желба да собира. :D
   
 5. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  620
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  Кога бев малецка го собирав албумот со сликички.
  Најмногу се радував кога татко ми ќе се вратеше од работа со неколку чоколатца во рака а некој половина час по него и мајка ми со полна рака чоколатца. :D
  Ентузијазам по цела куќа.
  Љубопитно и внимателно ги отварав а уште по внимателно ги лепев сликичките и доколку некоја сликичка ми беше искривена веднаш се трескав од земја па мајка ми со нејзините фикс идеи некако ги преправаше.
  За жал незнам каде е албумот :?:

  Интересна работа како и да е... Трошок за родителите а слатко задоволство и хоби за деца :lol:
   
 6. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Јас го собрав животинско царство од 1993та и тоа пред 2-3 години, откако најдов финта. :P
  [​IMG]
  Добив пакет производи на краш, детска радост бре неможев чоколади да се изјадам. Го добив на подарок новиот албум од 2008ма, но немам ниедно сликиче. Како и да е пакетот е многу скромен, мајка ми ко дете ми го има собрано и стариот албум не знам која година и вика кога пратија краш прав пакет голем, а сега мини пакетче.

  Да не должам еве ја финтата.
  Животинско царство 1993
  http://www.slikicki.com/mak/collections ... rstvo-1993

  Животинско царство 2008
  http://www.slikicki.com/mak/collections ... rstvo-2008

  Се зачленив и се разменував со неколку луѓе и си ги добив сите сликички. Јас нив им пратив што им фалат а тие мене.
  Мислам дека може и 10тина сликички да ти фалат, Краш го признава, но убаво распрашајте се.
  Но јас го пратив со сите бројчиња, комплет собран :!:
  Уф колку бев среќна кога ми беа залепени сите бројчиња :lol:
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Smurfette.M

  Smurfette.M Популарен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  621
  Кога бев помала собирав, и ми дадоа пакет со производи од Краш и плус едно огромно картонско чоколадо кое сеуште го чувам ;)
   
  На plazma му/ѝ се допаѓа ова.
 8. plazma

  plazma Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  16
  Го најдовме сајтот за менување на сликички,ама секако пишете ако некој има за размена.
   
 9. Belisima

  Belisima Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  26
  Супер ти текна со темава .На нас ни фалат уш :) те отприлика 20 но треба да проверам кои па ке пишам , а ке проверам и дали имам некои од вашите сликички
   
 10. Belisima

  Belisima Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  26
  Од овие што ти фалат ги имам 18,24,27,60,79,90,92,160,181,192,202,206,214,236
  а на мене ми фалат Ч 11,17,26,29,55,72,73,105,106,107,110,118,123,126,131,183,190,197,198,208,213,234,243,246 имас некои ос овие за смена :)
   
 11. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  Животинско царство албумот кое речиси секое дете го има собирано , па дури и моите родители. Се сеќавам дека кога бев мала само вакви чоколадца јадев и одма ќе одев да ја залепам сликичката , а пак доколку не била право залепена сум плачела, сум рикала и татко ми ќе земеше ќе ја одлепеше и повторно убаво ќе ја залепеше. А пак кога ќе немав што да правам секогаш беше до мене албумот за да го бојам.Кога го собрав цел некако го пративме и ми стигна голем многу голем пакет со разни благи работи и + уште еден албум кој остана за сестра ми , али некако не беше она тогаш заинтересирана за животинско, повеќе за Барби и сега така си седи дома празен албумот.
   
 12. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.465
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Kako мала собирав секакви сликички са албуми а баба ми за да ме израдува секогаш ми купуваше по 10 кесички со смоки winks.
   
 13. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.168
  Допаѓања:
  153.762
  Пол:
  Женски
  Ајде да ја активираме темава. Албумот почнав да го собирам минатото лето. Ова лето сакам да ми биде целосно пополнет. Пред месец дена ми фалеа околу 170 сликички, а сега, после размените преку spletkomat.com уште 20тина. И сакам да го комплетирам албумот додека сум во Македонија, сакам малиот да си го има, од едукативни причини. Ако има заинтересирани за размена, пишете во темава, да ја активираме и да се разменуваме. Имам доста дупликати. Ќе пишам кои ги имам, а кои ми фалат ако се јават заинтересирани. Може?
   
 14. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.687
  Annath, нам ни фалат многу, ама да си појдам дома ќе пишам дупликати, може ќе се потрефи некоја.
  Инаку во Тинекс даваат 4 чоколади со 4 сликички гратис (64 ден се).
   
 15. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Еве да се пријавам и јас дека почнавме да собираме. На почеток сме на собирањето и имаме само 11 сликички во албумот. Ако се појават дупли ќе пријавам! :)
   
 16. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.168
  Допаѓања:
  153.762
  Пол:
  Женски
  Еве јас да си кажам. Ни фалат уште 12 сликички, и тоа 52 76 78 82 114 132 133 160 163 164 203 224. И плус уште 205 (не е за мене, ама се разменувам со моите за неа).

  Дупликати ми се: 2 5 8 9 10 12 14 16 18 19 20 22 23 24 25 26 29 31 34 35 37 39 43 44 45 46 51 57 60 61 62 66 68 73 74 80 85 86 87 89 93 95 101 107 113 116 120 121 123 130 135 137 139 143 145 148 151 154 156 167 168 170 173 179 180 181 182 183 185 187 190 193 195 199 201 206 218 219 220 233 235 240 243 245.

  Ајде кој е заинтересиран нека пише :)
   
 17. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Сликички Животинско царство

  Иако моето бебе сеуште нема годинка па повеќе пишувам во темите за бебиња, извесно време како почнавме да подјадуваме чоколадо животинско царство па јас како добра мама си купив албум да и собирам сликички. Оваа тема мислам дека е добра за сите ние кои собираме сликички, па може да правиме размена и слично. Собирате сликички?

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 18. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.009
  Допаѓања:
  33.139
  Пол:
  Женски
  Сликички Животинско царство

  Не собирам сликички ама и како дете а и сега ужувам јадејки ги овие чоколадца.Сеуште кога одам со мајка ми да пазарувам најчесто во веро на каса кога стоиме ми зима по некое вакво животинско царство во знак секавање на времето кога сум била дете. :)
   
 19. 17mart

  17mart Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  388
  114 164 224 gi imam samo za tebe :)
   
 20. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.168
  Допаѓања:
  153.762
  Пол:
  Женски
  ^^Деновиве треба да ми стигнат и последните две сликички и ќе можам да се пофалам со пополнет албум. Конечно. Ти благодарам за понудата. Ако има некој заинтересиран, кажете да ги пишам дуплите што ми останаа, па да ви ги пратам на тие што ви требаат :)
   
  На 17mart му/ѝ се допаѓа ова.