1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Животно мото

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Wild.Child, 13 април 2010.

 1. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Кое е вашето животно мото ? Кое е нештото кое ве тера гордо да ја кренете главата и по секој пад во животот гордо да продолжите да чекорите ?
  Јас би рекла:
  - Една минута тага ти одзема 60 секунди среќа во животот;
  - Мора да има мрак за да дојде изгрејсонцето;
  - Carpe Diem (зграпчи го денот)

  :)
   
  На Emmie и MaRija.V им се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Никогаш не вели никогаш. Како и истоимената тема тука на форумов.
   
  На Black.Beauty и Emmie им се допаѓа ова.
 3. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  108
  DON`T WORRY, BE HAPPY!!! :P :P

  Enjoy in live, you got it... :lol: :P

  Живеј го секој ден како последен и запомни, утре се наога само во календарите на будалите.... :P :P
   
  На Black.Beauty, palavoto.devojce, Emmie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Filipina

  Filipina Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  13
  Животот ни го враќа тоа што ние им го даваме на другите.
   
  На Aneto10, zenska8, MiiLla и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.700
  Допаѓања:
  130.192
  1. Panta rei (се' тече, се' се менува)

  2. Carpe diem (зграпчи го денот)
   
 6. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  После дождот :rain: , иде сонце :sun: :)
   
  На zenska8, Miamigirl, palavoto.devojce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  И оваа ја заборавив:
  Dum spiro - spero. (Додека дишам, се надевам.)
   
  На SmilerGirl, flowerred, La.Reina.Del.Sur и 4 други им се допаѓа ова.
 8. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  735
  Допаѓања:
  1.212
  Пол:
  Женски
  Se sto e tvoe koga-togas ke dojde.Ako ne dojde znaci i deka nikogas ne bilo tvoe
   
  На Emmie му/ѝ се допаѓа ова.
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.703
  Допаѓања:
  65.025
  Пол:
  Женски
  Што било поминало...и се што ќе биде ќе помине.
  Се што е твое ќе си дојде. Ако не, ќе си го земеш сам. :lol:
   
  На Mai4, Cacy и Emmie им се допаѓа ова.
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Jakiot covek ima edna slaba strana i toa e zenata sto ja saka :devil:

  Vredi da se potsekas, ne vredi da te bolat spomenite.

  Never say the sky is limit when there are footprints of the moon :)

  who has never learned to obey cannot be a good commander
   
  На Emmie и anabela90 им се допаѓа ова.
 11. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  Toa sto bilo pominalo.
  Zivotot ne e zivot ako vo nego nema losi (tazni) momenti.
   
  На Emmie му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Nikogas ne veli nikogas
  Sekoe loso za dobro e,sto i da e ke pomine
  Zivej go sekoj den kako posleden
  Nov den,nova nadez,nov pocetok
  Ne pravi im go na drugite ona sto nesakas i tebe da ti go pravat
  Licniot uspeh e najgolema i najslatka odmazda za neprijatelite
   
  На palavoto.devojce и Emmie им се допаѓа ова.
 13. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  Не прави го тоа што не сакаш да ти го прават тебе..
  Се се враќа,се се плаќа..
  Никогаш не вели никогаш..
  Кога даваш давај со резерва..Ништо не е сигурно во животот..(ова е лично мое)..итн.
   
  На Emmie му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Биди господар на својата воља, а слуга на својата совест

  Никогаш не ги руши мостовите зад себе, затоа што незнаеш кога по нив повторно ќе мора да пројдеш

  Она што неможе да ме убие ме прави посилна

  Живеј и пушти другите да живеат

  Среќата ги прати храбрите

  Годините не го прават човекот стар, тоа го прави животот

  Љубезноста е трик на паметните луѓе да ги држат на дистанца лудите

  Љубовта е слепа, затоа не ја гледа иднината.
   
  На v.i.e и Emmie им се допаѓа ова.
 15. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Што е твое само ке си дојде,тоа што не е твое не го земај со сила,а ако го земеш со сила,ке го изгубиш.
   
  На Emmie му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Што било - поминало. Понатака внимавај повеќе.
  Не осуждати никогда! (Никого не осудувај) .. Погледни се прво себе си. На крајот на краиштата - нивни живот.
   
  На Iceberg и MiiLla им се допаѓа ова.
 17. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.191
  Допаѓања:
  5.531
  Пол:
  Женски
  " Be you'r self , Everyone else is already taken "
  " Остави на моментот да те води , што ќе биде нека биде ;) "
   
 18. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  70
  golemiot covek ja pokazuva svojata golemina so nacinot na koj postapuva so malite luge.ovde pociva................koj umrel dokazuvajki go svoeto pravo.vo pravo bil,so pravo pociva ,isto kako sekogas da ne bil vo pravo.samo gospod gleda od visoko-ne pocenuvaj nikogo.sto e tvoe ke si dojde.ubavina so sila ne biva...,,
   
 19. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  31
  Светот е сцена :доагаш,гледаш и си одиш!
   
  На smiley-94 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  1.Она што не те убива те прави посилен.
  2.Се се враќа - се се плаќа
  3.Живеј го секој ден од животот како да ти е последен
   
  На palavoto.devojce и MiiLla им се допаѓа ова.